a za to můžete Vy :-)

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
tereza kramerova
4. 12. 2005
a za to můžete Vy :-)

Srdečně zdravím všechny čtoucí. Dnes jsem poprvé narazila na tyto stránky. Dobré 2 hodiny je studovala a najednou šup...a máme přestavěnou celou ložnici. Dříve jsme měli postel hlavou na SZ, ale nebylo vidět na dveře, které byly "schované" ve výklenku napravo za hlavami. Teď je postel hlavou na SV, dveře vidíme a okno máme po levé ruce, ale zase máme hlavy v "minulosti." Také na této SV části stěny byla po minulých nájemnících plíseň. Tu už jsme vhodnou barvou odstranili. Prosím o názor, jestli jsme si nějak pomohli, nebo máme zase stěhovat? Děkuji a těším se, že se někdy potkáme na Vašem semináři. (momentálně žiji ve Francii, ale do Čech to není zas tak daleko :-)

5. 12. 2005
Re: a za to můžete Vy :-)

Tu novou pozici postele vnímám jako mnohem lepší, z postele je dobře vidět dveře a není přímo proti oknu jako dříve. Dvě věci je potřeba udělat: zajistit zdravotní nezávadnost stěny za hlavou (možná otázka tepelného odporu, mikroklimatu místnosti apod) a dále "uzemnit" místnost z důvodu orientace postele ve směru SV-JZ, což je známá neklidná osa, kde přeskakuje energie jinová v jangovou a naopak. Doporučuji umístit do všech rohů místnosti výraznější dekorace elementu Země (kameny, porcelán, čtvercové tvary atd.)

tereza kramerova
5. 12. 2005
poděkování

Juj, Vy jste rychlík. Děkuji moc. Jak jsem dnes spala v té přeorientované posteli, tak jsem měla velmi živé sny...takže jdu pro kamení:-)Ještě si dovolím položit jeden dotaz. Ted se nám v ložnici do oblasti partnerství dostala komoda na které je umístěn obrázek Buddhy moudrosti a malý bambus ve skleněném válci s oblázkem dole...ráda koupím ještě jeden bambus, ale co s tím Buddhou? Je sice jeden a sám, ale v něm se spojují protiklady, tudíž z hlediska FŠ by mohl projít? Děkuji za moudré rady...

5. 12. 2005
Re: poděkování

Buddha v partnerství není úplně to pravé, je to především symbol moudrosti a duchovnosti, proto patří lépe mezi nápomocné přátele, ... no a v neposlední řadě byste si s buddhovou úctyhodnou postavou na očích v partnerském sektoru mohli nechtěně začít programovat partnera k nadměrnému zájmu o jídlo.

tereza kramerova
7. 12. 2005
tak teda dobře

...nene, my máme Tibetského Buddhu a ten je o poznání štíhlejší než ten klasickej Čínskej. Nedalo mi to a už je přesunutej a na jeho místo přijde svatební fotka. Ještě jednou děkuji za rady. Obzvláště ty kamenné - přitáhli jsme s manželem z nedalekého pole pořádné valouny a jsou úžasnou dekorací. V rohu partnerství máme dva - podobné velikosti, ale jeden je světlej a druhej tmavej...no nádhera. Nechápu, že mě to nenapadlo dřív:-)Přeju všem krásné, pohodou a láskou naplněné svátky

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám