Ahoj,čistě ze zvědavosti by mě zajímalo kam dle Pa-kua...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Avi
24. 9. 2007

Ahoj,čistě ze zvědavosti by mě zajímalo kam dle Pa-kua nejoptimálněji umístit wc a koupelnu v domě/bytě. Tak nějak mě všude vychází s těmito místnostmi problém-jenže bez nich to nejde.Nebo je na mě,když bych měla možnost jejich polohu určit-kterou oblast vědomě oslabím?Viděla jsem v časopise dům navrhnutý a postavený dle zásad FS-wc a koupelnu měl ve slávě-té přeci vládne oheň,takže se to sakra tluče.Umí mi to někdo vysvětlit?děkuji

24. 9. 2007

Na koupelnu v sektoru Slávy ať odpoví autor, ale máte pravdu, že se můžete svobodně rozhodnout, kterou oblast života trochu oslabíte, osobně mám dobré zkušenosti s umístěním ve V sektoru bytu, kde je oslabení nejméně citelné.

Avi
25. 9. 2007

Děkuji za odpověď.Mám to brát tak,že si mám vybrat východ a neuvažovat nad tím,že mi třeba odpady půjdou přes sektor partnerství?Nerada bych měla manželství....v odpadech :-)

25. 9. 2007

Není potřeba se znepokojovat, hlavní sektor Partnerství je na JZ bytu, dílčí jsou potom v každé místnosti dle systému Pa-kua.

Avi
27. 9. 2007

Díky,chápu to dobře,že celkový půdorys domu mám posuzovat podle směrů a na jednotlivé místnosti použít systém Pa-kua?Dle rad FS by měl být dům z optimálního hlediska natočen vchodem na J,ale dočetla jsem se,že by měl být vchod spíše na pravé straně domu-proč?

30. 9. 2007

Chápete to dobře, tato metoda se mi dost osvědčuje. Když budete číst pilně dál, tak se jinde dočtete, že by měl být vstup ideálně na sever... Obecně jako pevné pravidlo není ani jedno správně, vstup by měl být v jangové části u obytných domů, naopak u finančních domů může být výhodou severní vstup. Samozřejmě jsou možné i další strany a záleží zde na vzájemném vztahu energií světové strany a vlastního domu (o jeho elementu rozhoduje především tvar střechy).

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám