Autorita

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
michaela
28. 9. 2006
Autorita

Dobrý den, prosím o radu. Který sektor v kanceláři, případně i doma, aktivovat pro posílení autority, nebo spíš, pro podporu při prosazování změn spojených s reorganizací společnosti, kterou mám jako nová vedoucí organizace ve firmě na starosti. Existuje pár jedinců (naštěstí menšina), kde musím víc "tlačit na pilu". Já bych byla radši, kdyby pochopili, než aby se neradi podřizovali za cenu střetů. Než majitel firmy přistoupil k organizačním změnám, to sice s firmou šlo od desíti k pěti, ale všichni si žili v klidu. Bývalý management již ve firmě není a já jsem tam dříve nepracovala.

28. 9. 2006
Re: Autorita

Tím nejvýznamnějším je SZ sektor, ale těch věcí, co by se měly v těchto případech ve firmě harmonizovat, je celá řada, doporučuji řešit komplexně studií celého prostoru.

michaela
28. 9. 2006
Re: Re: Autorita

Děkuji za odpověď. Obávám se, že studii celé firmy neprosadím. Na to tam není to správné "ucho", které by na to slyšelo. Třeba později. Takže zatím aspoň moji kancelář. Má vchod z jihu, okna na sever, takže SZ sektor je oblast bohatství. Tu mám přímo za zády a mám tam kytky na polici se šanony. Z mé kanceláře se jde do kanceláře majitele, dveře v oblasti minulosti/rodiny.

michaela
28. 9. 2006
Re: Re: Re: Autorita

Ještě bych chtěla dodat, potřebuji při tom hodně trpělivosti, takže jsem začala posilovat sektor moudrosti. Je to tak správně?

2. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Autorita

Všechny sektory jsou důležité, jinak se může projevovat oslabení v dotyčných méně opečovávaných oblastech života nebo práce, v té kanceláři je toho ale významného mnohem víc, např. směr pohledu od stolu, výhled na dveře, pozice křesla u stolu, dekorace na stěnách a jejich umístění, pozice ostatních židlí v místnosti atd atd.

michaela
3. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Autorita

Ach jo, tak to mám dost co dělat. Stůl z mé strany do oblouku, bokem k oknu i ke dveřím, ale směr pohledu na jihovýchod (před monitor počítače). Kancelář není moc velká. Stěny bílé, koberec modrá, nábytek a lá dřevo, to asi hned tak nezměním. Obrázky na stěnách - bída. Nějak není čas je vyměnit, ale pravda, nějak ani namám čas je vnímat. Pomalu na všem pracuju, nejde všechno najednou a já tam jsem krátko. Každopádně mám maximální podporu majitele firmy, takže to vlastně není tak špatné. Děkuji moc za radu a zdravím Vás oba do Brna.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám