barva bílé kávy

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Oli
30. 3. 2009
barva bílé kávy

Patří barva bílé kávy (šedohnědá)k barvám země nebo k barvám kovu? Máme touto barvou vymalovanou pracovnu, která je v severní části bytu. Je to z hlediska feng-shui v pořádku?

OLi
31. 3. 2009
Re: barva bílé kávy

Poradí někdo?

Hedvika
31. 3. 2009
Re: Re: barva bílé kávy

Chápu tvůj dotaz... hnědá, ve které je velký podíl šedé. Napůl hnědá, napůl šedá. Podle zemité barvy jsou teplé, hřejivé. Barva bílé kávy už patří mezi studené "hnědi" - já to zase vidím na základě svého koníčka - barvové typologie. Tedy bílá káva - to je jasné léto, čili chladné tlumené barvy. Já bych ji tedy intuitivně přiřadila ke kovu. Ale když se nad tím zamyslím šířeji, tak vlastně třeba i písek na pláži má bělavou barvu a pořád je to asi země... tak nevím. Snad nás navede někdo zkušenější :-))

michaela
1. 4. 2009
Re: Re: Re: barva bílé kávy

Tady to bude hodně záviset na subjektivním pocitu, jak to vy vnímáte. Ta barva může být oboje. Záleží na poměru hnědé a šedé.

Oli
1. 4. 2009
Re: Re: Re: Re: barva bílé kávy

Michaelo, děkuji. Znamená to tedy, že když nějaká symbolika feng-shuej "na hraně" dvou charakteristik, je čistě na mě, kam ji dám. Protože ta zeď je opravdu napůl hnědá a napůl šedá... Pak ještě jeden příklad - mám obraz, který mě nutí nad tím hodně přemýšlet - téma je vyloženě ohnivé - je to taková abstraktní podoba plamenu, ale ten oheň je propleten černou barvou a tmou, je v něm rozhodně víc černé než barev ohnivých. Má i černý rám... A černá je jednoznačně barva vody. Ale když já to vnímám jako oheň, tak to prostě bude oheň... ? Mimochodem, diskutovali jsme o tom s kamarádkou a ta to vnímá jednoznačně jako vodu...

michaela
1. 4. 2009
Re: Re: Re: Re: Re: barva bílé kávy

Oli, u mne je FŠ hlavně o tom,jak to na mne působí. A jde přece o mne. (nebo o toho, pro koho FŠ dělám, pak je důležité, jak to vnímá on) A oheň ve tmě je pro mne oheň, ne tma. Pro jiného je zase tma s ohníčkem. :)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám