Barva koberce v DP

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Ivucha
19. 1. 2008
Barva koberce v DP

Moc prosím, mm dceru a syna, budou mít v novém domku pokoje vedle sebe. oba pokoje jsou orientované okny na západ. Můžete mi poradit jakou barvu koberce jim máme do pokojů dát? V úterý nás čeká nahlašování všeho vč. barev koberce do DP. přemšleli jsme i o plovoucí podlaze - ale tu budeme realizovat až později, takže teď prostě koberec. Děkuji moc za rady.

michaela
19. 1. 2008
Re: Barva koberce v DP

Moc málo informací pro fundovanou radu. Ale kobercem v barvě Země (nejlépe písková) jistě nic nezkazíte. Je přirozené chodit po zemi, země je jistota, bezpečí a ostatní prvky dodáte vybavením a doplňky.

Ivucha
20. 1. 2008
Re: Re: Barva koberce v DP

Moc prosím, napíšu vše co je potřeba - jen nevím co? ;-)

Ivucha
20. 1. 2008
Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Tady je vidět plánek http://forum.living.cz/file.php?35,file=515122 a jak už jsem psala tak okna z dětských pokojů - ty dva stejné pokoje vedle sebe jsou na západ.

michaela
20. 1. 2008
Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Jaká jsou data narození dětí? Už máte nějaký nábytek? Materiál, barva? Jaké barvy budou stěny? Nejdůležitější - jaká je představa dětí? Přimlouvám se, pokud už nejsou úplně malé, ať si vyberou samy. Ony tam budou bydlet a musí se tam cítit dobře. Pokud budou váhat mezi několika barvami, dá se poradit. Mně rodiče v dobré víře zařídili pokoj, aniž by se mne zeptali na mou představu, když mi bylo dvanáct, a já ten pokoj až do dospělosti nenáviděla. Proto, dejte dětem možnost vyjádřit se a snažte se jejich přání respektovat, i když se nebude shodovat s Vaším vkusem. U dětí není důsledné dodržování pravidel FŠ nezbytné.

Ivucha
20. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

V DP není ještě nic. Já bych děi nechala vybrat který - jenže bude to dřevostavba, hotová za 3 týdny, a v pterý jdeme říkat co kde a jak - vč. dětských pokojů - tedyjde o barvu koberce, zbytek se udělá až pak ;-) Jinak data narozen dětí jsou - dcera 8.6.1996 a syn 18.2.2003 Mám tedy dát do obou pokojů nějakou neutrální barvu pro oba stejnou a ať si pak vyberou? Případně zelenou a modrou - oboje může být jak pro kluka tak pro holku že jo ;-)

michaela
21. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Já bych byla pro tu neutrální. Barvy se dají dohnat dalším vybavením a doplňky. Myslím, že dcery byste se zeptat mohli. Pokud byste chtěli tu modrou a zelenou, pak pro syna modrou a pro dceru zelenou (kvůli prvkům, které ty barvy zastupují).

Ivucha
24. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Míšo, tak koberec jsme dali do obou pokojů stejn - světlince modrý a jsou v něm nějaké barevné tupky. A stejn proto aby si pak děti mohli vybrat kdo který pokoj chce a já si nervala vlasy že má holka modrý koberec a kluk béžový - ten se mi taky moc líbil totiž. Zelený měli jen hooooooodně tmavý takže o něj jsme vůbec neuvažovala ;-) Tak snad to bude ok? Myslím že holce k tomu pak půjde oranová, červená i žlutá a klukovi něco více modrého - co???

michaela
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Dcera je narozená v roce Ohně, takže to bude chtít podpořit oheň, protože modrý koberec (voda) ji bude oslabovat. Ten podpoříte dřevem, kterým zároveň oslabíte vliv vody. Vodu silně eliminuje země, takže zemské barvy jsou také OK. Kovem šetřete, pokoj je na Z, takže kov už tam je tak jako tak, a navíc kov posiluje vodu.

Ivucha
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Míšo, koberec měli ještě světle béžový - nebylo by tedy lepší dát do obou béžový??? To bych mohla případně změnit ;-)

michaela
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

U dcery určitě. U syna je modrá dobrá, je narozen v roce Dřeva. Béžová - země podporuje kov, který ničí dřevo. A ten mu přichází ze Z. Modrá - voda - kov redukuje a dřevo posiluje.

Ivucha
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

M93o, tak6e u kluka by byla béžová špatně? No jo, jenže to by tedy chtělo vyřešit který pokoj pro koho co? Poradíš?

michaela
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Co se týče přidělení pokojů, podívej se na článek Poloha místností v bytě na této www stránce. Chápu to správně, že západ je na tom obrázku nahoře? Je to tak mrňavé, že to nepřečtu. Pokud chceš dát oba koberce stejné, je rozhodně lepší volbou béžová. Z pokoj je pro syna dobrý, SZ není ideální ani pro jednoho. Mně by však více vadilo, že domu chybí JZ, což je oblast ženy, tedy tvoje, je potřeba, aby se žena v domě cítila dobře.

michaela
26. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Ivucho, teď jsem se podívala, co jsem včera napsala. Nechci tě děsit, všechno se dá pomocí FŠ napravit, i oblast doplnit.

Ivucha
26. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Míšo, DP mají oba okna na Západ - je tedy pravda že ten vedle lonice je spíše SZ a ten druhý JZ. Nevím na jaké www. tránky se mám podívat na to rozmístění? A jak myslíš tu oblast ženy že není v baráku??? Písni klidně i na mejla ;-)

michaela
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Je pravda, že oba pokoje mají okna na Z, ale v půdorysu celého domu jsou Z a SZ. Na JZ máte venkovní terasu. Pokud tato bude zastřešená, počítá se do půdorysu domu a vše je OK. Pokud nebude zastřešená, do půdorysu se nepočítá a pak jsou zapotřebí nápravná opatření, aby Tvoje oblast nechyběla. Rozmístění najdeš na této www stránce pod "Články" (viz modrý sloupec vlevo).

Ivucha
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Znovu tekdy koukám na usazení domečku na pozemek - nevím jestli je to dobře nebo špatně? ale když vezmu od kud vede S a jih tak je to špička baráku pravá dolní - tam kde je šatna + ten jih v lvém horním orhu obýváku - okno mezi oknem klasickým v obýváku a oknem na terasu. Pomůže to nějak DP? Potebovala bych rozlousknout který dát komu abych mohla zítra změnit ten koberec ;-) Teras celá zastřešená nebude, pak mi to došlo jak to myslíš ;-) A celý JZ je vlastně na terasa - nooooo, jsem jí mooooooc chtěla tož to mám za to :-D Pořád nevím jak že se mám pdoívat na www. stránky? Vlevo v modrém kliknout na sty stránky asi co??? Omlouvám se, jsem úplny neznalec, přišla jsem na FŠ před 14 dny takže tápu tápu :-P

michaela
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Ivo, netrap se s tím kobercem. Já bych dala synovi Z pokoj s modrým kobercem a dceři ten SZ s béžovým kobercem. Jinak, omlouvám se, tvůj syn je v roce VODY a ne dřeva. Nevím, na co jsem myslela, když jsem to minule psala. Ale tahle moje chyba v tomhle případě tak moc nevadí. Platí, že modrá je dobrá (o hodně lepší než béžová)a Z je pro něj optimální směr. Doplnění prvků do poků dětí pak dotáhneš vybavením pokojů. Ta terasa se dá napravit, aniž bys musela dělat stavební úpravy. To ale necháme, až budeš zařizovat byt a osazovat terasu a zahradu rostlinami. Jinak - záložka na články je v seznamu ve sloupci vlevo vedle diskuze. Klepni na Články a vyber si. Doporučuji ti přečíst si všechno. Jinak určitě najdeš tady v diskuzi odpovědi na své otázky, i na ty, které ještě přijdou. Najdi si čas a přečti si ji, nebo vyhledávej témata pomocí vyhledávacího políčka nad diskuzí. A pokud to tam nenajdeš, zase se zeptej.

Ivucha
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Takhle jsem našla čísla Pua dětí: kluk: Vaše osobní číslo Ming Kua je 6. Váš element je větší Kov Váš trigram je Qian Vaše barva je bílá a zlatá Vaše skupina je Západ Ovlivňuje Příznivé směry Nepříznivé směry Prosperitu Úspěch Úplná ztráta Západ Jih Zdraví Zdraví Neúspěch Severovýchod Jihovýchod Vztahy Láska Pět duchů Jihozápad Východ Štěstí Osobní růst Šest zabijáků Severozápad Sever Ale nevím co si s tím počít :-/ Ještě sem dám holku

Ivucha
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Holka: Vaše osobní číslo Ming Kua je 2. Váš element je větší Země Váš trigram je Kun Vaše barva je šedá, žlutá, béžová a krémová Vaše skupina je Západ Ovlivňuje Příznivé směry Nepříznivé směry Prosperitu Úspěch Úplná ztráta Severovýchod Sever Zdraví Zdraví Neúspěch Západ Východ Vztahy Láska Pět duchů Severozápad Jihovýchod Štěstí Osobní růst Šest zabijáků Jihozápad Jih

michaela
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

S příznivými a nepříznivými směry nepracuji. To by se v žádném bytě nedalo bydlet, kdyby se tím měl člověk řídit. Nedělej si s tím vůbec starosti.

Ivucha
27. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Míšo, díky, takže říkáš pokoj vedle koupelny nechat pro dceru a dát jí tam béřový koberec. Pokusím se to hnedky zítra změnit ;-). Jen jestli si pak vzájemně vyberou opačný pokoj tak mě asi klepne :-D Pročítala jsem tady ty články jak jsi mi radila. Píše se tam že mám aplikovat na každý pokoj ten obrazec - ale nevím co na něm jak znamená? A taky - dveře jsou u DP v rohu - takže vlezu dveřma ale nevím vlastně kterou zeď mám za zády :-P. Poradíš prosím?

michaela
28. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Barva koberce v DP

Ivo, Renata tady v jiném příspěvku radí jít na kurz FŠ. Totéž doporučuji i tobě. To, co ty potřebuješ, je nad rámec tohoto fóra. Takhle radit po kouskách, pokud nemáš základ, je jednak strašně těžké a jednak i nezodpovědné. Domov je nutné řešit komplexně s ohledem na osoby, které tam bydlí a i na prostředí, kde dům stojí. Investuj do konzultanta FŠ, s nímž se setkáš a dům s ním probereš, a on ti po seznámení s celkovou situací navrhne příslušná opatření. Několik lidí, kteří sem přispívají, se FŠ profesionálně zabývá. A jsou velmi kvalitní. Já mám jiné povolání, které mne velmi vytěžuje, a na takhle komplexní věc nemám dost času, abych to udělala pořádně, ani dost znalostí. Neber to ode mne jako neochotu, ale to je práce na několik hodin i pro toho, kdo to dělá denně.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám