barva v pokojíčku

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Věra
15. 1. 2007
barva v pokojíčku

Krásný den všem! Syn (1997) obývá JV pokojík-přál si vymalovat modře, ale v pokojíku je až moc "vody"-a on jako oheň mu to příliš nesvědčí.Uvažovali jsme, že alespoň jednu stěnu přemalujeme-pravděpodobně na meruňkovou, aby se pokojík proteplil.Ráda bych požádala o radu, kterou stěnu, popř. i jinou barvou.Strop je bílý, nábytek dřevěný (imitace buku) a koberec celoplošný hnědý.Děkuji a mějte se moc fajn Věra

Iveta
15. 1. 2007
Re: barva v pokojíčku

V JV sektoru je hlavní barvou světle zelená, doplňkovou světle modrá a zapovězené jsou šedá a bílá. Zvolila bych nějakou hezky "jarní" zelenou.Jeho jako Oheň bude prvek barvy Dřeva podporovat. Píšu to správně p.JŠ.?

Věra
15. 1. 2007
Re: Re: barva v pokojíčku

Díky, můžu ještě poprosit o názor Renatu:) a pana Jiřího.Díky za ochotu.V

Renata :)
15. 1. 2007
Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Věro, v případě pokoje tvého syna by se mi meruňková moc líbila. Syn je oheň a v pokoji s jemným odstínem barvy elementu ohně mu bude příjemně. Vzhledem k hnědé barvě koberce bych navrhovala 1-2 stěny nechat modré a ostatní přemalovat do odstínu zralé meruňky. (do oranžové) Dřevo je obsaženo v příchozí energii a dřevěném nábytku, doplnila bych několika květinami. :) R.

Věra
15. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Renčo, díky díky díky-mluvíš mi z duše-jen mohla bys ještě doplnit, které stěny dát na oranžovou? Myslela bych Z a pro druhou se nevím rozhodnout....Zdravím Tě a hezký večer.V

Renata :)
15. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Věro, zvolila bych tak, aby meruňková byla na stěne proti vstupním dveřím a na stěně s oknem tak, aby pokoj na l. pohled "zářil". Rozhodni se podle rozmístění nábytku a postele. Z pohledu FŠ bych se už nezabývala na kterou stěnu jaká barva, ale pocitově, aby to ladilo oku. Bez obrázku místnosti nedokážu víc. :)R.

Iveta
16. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Renatko, děkuji, že jste mě opravila, máte přeci jenom zkušenosti :) Mohu také požádat o radu ? Jakou barvu zdí a stropu mám dát, když pokoj je v JV a V sektoru - pěkně napůl (napříč). Na podlaze máme lino, imitaci dřevěné podlahy, něco mezi olší a bukem, nábytek dřevo. Myslela jsem na nějakou pistáciově zelenou. Vím, že je to hrozně "Dřeva", ale oranžovou nemusím a žlutou budu mít v dalších 2 pokojích, tak jsem chtěla něco jiného. V pokoji budou skříně s odloženými a sezónními věcmi, stůl s počítačem a 2 skříňky. Děkuji

Iveta
18. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Omlouvám se, že drze posouvám, ale mohl by mi někdo napsat svůj názor, prosím,prosím...

Iveta
22. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

:(

Renata :)
27. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: barva v pokojíčku

Iveto promiň, trvalo mi to..... co bys řekla modré barvě? Použila bych modrou, případně kdyby se ti líbil světlý odstín tyrkysové, ten by se hodil. Nezapomeň na několik doplňků elementu ohně, protože dřevo je ve vašem pokoji zastoupeno opravdu hodně. :) R.

Martina
18. 6. 2007
Dotázek

Dobrý den, chtěla bych se Vás znalých zeptat jaká barva koberce by se hodila do obývacího pokoje, je-li orientován na severovýchod, s oknem na východní stranu. Hodí se třeba světle hnědá nebo světle šedá, kdyby se po čase doplnila výraznějšími koberečky? Mockrát Vám děkuji za odpovědi!

lucie
18. 6. 2007
Re: Dotázek

některých odpovědí se tu nedočkáme :-( dotazuji rekonstrukci domu o několik řádek níže a byl mi doporučen kurz. jenže i když budu mít těch kurzů 10, tak barák bude pořád stejný - někeré věci člověk nemůže zbourat a postavit znovu, ale již zmíněné dotazy na úpravy domova, v případě mém nebo martiny, ovlivnit můžeme, protože se jedná jen o barvy a koberce, abychom eliminovali právě ty stavební nedostatky, které jsou přímo anti FŠ. jinak bychom se asi ani neptali a toto forum by zde nebylo. jestli jsem to pochopila správně, tak ještě jednou prosím někoho o odpověď nebo mi řekněte jak se mám ptát, aby můj dotaz byl pro odpovídající srozumitelný. děkuji všem.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám