BORDEL

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Eva
13. 12. 2006
BORDEL

Dobrý den, má dospělá dcera kolem sebe neustále šíří nepořádek. V práci má zavalený stůl, ve své domácnosti dělá všude haldy, kabelku má narvenou zbytečnostmi. Vím, že to není má starost, ale přesto bych ji ráda pomohla a třeba jí vysvělila, proč vlastně takový bordel kolem sebe pořád dělá. Nevíte někdo? Přijde mi to jako by měla kolem sebe stejně chaos jako má v životě. Může to mít souvislost? Co s tím? Děkuji za názory. Eva

Monika
13. 12. 2006
Re: BORDEL

Teď mě všichni sepsují co se do toho motám :-)) FS nerozumím,ovšem co čtu tuto diskuzi,tak souvislost to určitě má - nepořádek kolem sebe a v životě.Spíš bych se zeptala - A chce dcera s tím pomoct?Nebo jí to takhle vyhovuje?Je dospělá,jak píšete a nepotřebuje "vodit za ruku" a jestli chce mít bordel a nepožádá Vás o radu,tak je to jen a jen její věc.

Renata :)
13. 12. 2006
Re: Re: BORDEL

Moniko, moc hezká odpověď. Vážně, je vidět, že čteš tyto stránky pozorně. Hezký den R:)

Maria
13. 12. 2006
Re: BORDEL

JA k tomu len napisem vetu : Bordel v hlave, bordel v šuplíku. Ach jo ...

Eva
13. 12. 2006
Re: Re: BORDEL

Moniko, to je právě ono - ona si je toho bordelu vědoma, dá si předsevzetí, ale za chvíli je bordel zase všude. Je dosplěla, ano, ale i jí to trápí a tak jsem jen chtěla slyšet názor. Také myslím, že to má velkou souvislost s tím, že i v životě má, jak Maria, říká bordel.. Díky za názory!

Hanka
13. 12. 2006
Re: Re: Re: BORDEL

Evičko, byla jsem stejná jako Vaše dcera, přímo jsem se topila v bordelu. Veškerá má čistka života začala skutečně v tom, že jsem přestala uklízet a začala vyhazovat - nekompromisně! To co jsem činila pak další roky už bylo jen dolaďování a nemělo nikdy nic tak obrovský a hmatatelný efekt jako to prvotní vyhazování a zbavování se všeho nepotřebného. Vše má ale svůj čas. Ona sama na vše přijde a nalezne svůj řád. Pokud bude dcera rozhodnuta nežít v bordelu, nebude v něm žít, cítím, že zatím se toho spíše bojí (má v něm svou jistotu, kterou už zná). Skutečně to Vaše věc není. Podporujte ji myšlenkou, představujte si její domácnost (nebo pokoj) čistou a uklizenou, stejně tak její kabelku, čistěte prostor myšlenkou, přejte si to nejlepší, ale fyzicky se jí do ničeho nepleťe a "nepomáhejte" pokud sama nepožádá.

Olina
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: BORDEL

Dobrý den, máte pravdu, také jsem sama měla problémy s udržováním pořádku. Jednou sama dojde k tomu,že kolem sebe bude chtít mít uklizeno a čisto. Pevné nervy! :-)Olina

Jarmila H.
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: BORDEL

Dobry večer všichni. Možná je to jen o tom, že dcera potřebuje shromažďovat věci a neumí se jich vzdát,má pocit, že to všechno potřebuje, ale neví jak s tím fakticky naložit, kam co zařadit. Takže to vrší a kupí kolem sebe a nejspíš by moc chtěla to změnit, ale nepřišla na to jak. Příklad z mého života:Mám přítelkyni, je jí už dost roků, je sečtělá, oduševnělá, zajímá jí vše krásné,znalá hudby, literatury,dějin, umí vnímat krásu kolem sebe,etc, etc. ale: řečeno zde použitým slovníkem: bordelářka k pohledání.Je to diletantské, roky se snažím přijít na to, v čem to je, nevím.Diskutujeme spolu o spoustě témat, namátkou jen některá: otázky víry, židovská otázka, budhismus, posmrtný život- reinkarnace, mezilidské vztahy....Ale nikdy ji nenapadlo se měnit směrem k pořádku. A přitom by nesnesla pocit, že má nezaplacenou složenku na telefon. Tak co s tím? Hezký večer. Jarmila H.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám