černá barva

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Renata
15. 3. 2006
černá barva

Prosím, můžete mi poradit, jak se z hlediska feng-šuej pohlíží na černou krytinu sedlové střechy? Budeme měnit střechu u staré chalupy, kterou rekonstruujeme k trvalému bydlení. Uvažujeme o černé.Stejně tak prosím o pohled na černou barvu auta, které právě kupujeme. Rozhodujeme se mezi černou a stříbrnou metalízou. Manžel by raděj černou, já zase stříbrnou, ale jen proto, že z černé mám najednou divný pocit. Jinak mi nevadí. Děkuji za pomoc :)

js
15. 3. 2006
Re: černá barva

Cerna predstavuje element Voda, u sedlove strechy (Ohen) se z ni stane problem, nebot Voda si s Ohnem nerozumi. Navic ma jeste vliv, na ktere svet. strane je vchod do domu, i to je potreba zvazovat pri volbe barvy fasady i strechy. Pro barvu auta bych nevolil ani jednu z tech navrhovanych barev, nic moc pozitivniho nevyjadruji.

Renata
15. 3. 2006
Re: Re: černá barva

Děkuji za rychlou odpověď, upřímně, nepotěšila mě. Vchod do domu je ny podle opravdových světových stran z jihu, ale protože je to pro nás oba nepříznivý směr, uvažujeme o změně vchodu směrem od západu do domu. Jakou barvu byste doporučil?

js
16. 3. 2006
Re: Re: Re: černá barva

Jeste nic nebourejte!, jestli by mel mit Vas dum vstup ze zapadu a ma sedlovou strechu, tak budete mit jenom dalsi problem. Prednejsi nez Vase smery je harmonie mezi elementem prichazejici energie a elementem domu!

Renata
20. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: černá barva

No, děkuju pěkně, :) to jsem si myslela, jak to máme pěkně vymyšlené.Vidím, že se musím ještě mooooc a moc učit. Barvu střechy můžeme změnit, mysleli jsme na tmavě hnědou- element země ve spojení se sedlovou střechou - oheň, to už by nemuselo být v rozporu ???Teď ten vchod. Není to přesný západ, ale JZ.(skutečná sv. strana) a sedlová střecha má právě na této straně valbu. Není to "polehčující okolnost"??? Já jsem se narodila 11.5.1964 ( podle mne č. 6 kov), muž 16.11.1962 (č. 2 země). Musím podotknout, že od doby, co jsme se rozhodli dům rekonstruovat na trvalé bydlení, padají nám klacky pod nohy a neustále "cosi" brání v započetí prací na domě.. Zřejmě si to říká o odbornou konzultaci. Děkuji za odpověď R. :)

js
21. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

No je toho vic jinak... napr. Vase dominantni zivotni energie jsou Drevo a Voda! Ale pro uplnejsi rozbor je potreba zpracovat 4 pilire casu, kde bude vyznamna i hodina narozeni, kterou Vami pouzivany system nebere v uvahu.

Renata
3. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

Pane Šmikmátore, koupila jsem kompas a o víkendu přesně zaměřila světové strany na zmiňované chaloupce. Současné hlavní dveře jsou JV. Tímto směrem je celá délka chalupy. Nyní chceme vytvořit vstup z boční strany , což je JZ. Sedlová střecha má na JZ valbu a krytinu plánujeme tmavě hnědou. Pokud jsou naše životní energie dřevo a voda, jak řešet střechu, která již sedlová je a zastupuje oheň, což zřejmě oslabuje dřevo i vodu?? Hodinu narození znám jen u sebe, 00,35 hod. u manžela nevím, pokud bude třeba, zjistíme to.Moc Vás prosím, můžete posoudit, jak tato kombinace bude působit??? Dějuji Vám. R. :)

3. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

Vaše energie se tady neuplatní, jedná se zde o vztah příchozí energie a energie domu. Z JZ se jedná o energii Země, u domu Oheň, proto bych pro harmonii těchto energií navrhl střechu v barvě červené nebo vínové.

js
21. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

No je toho vic jinak... napr. Vase dominantni zivotni energie jsou Drevo a Voda! Ale pro uplnejsi rozbor je potreba zpracovat 4 pilire casu, kde bude vyznamna i hodina narozeni, kterou Vami pouzivany system nebere v uvahu.

Renata
21. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

Děkuji pane Šmikmátore, otevíráte mi oči. Zjišťuji, že feng-suej je opravdu věda, všechno se vším souvisí a začínám mít pocit, že nevím ještě nic. CHtěla bych se se tomu věnovat mnohem víc a potřebovala bych poradit jakým způsobem a kde začít. Mohla bych se s Vámi spojit třeba přes email nebo fax?? Tedy samozřejmě až budete doma. Děkuji a přeji hezký den R :)

Renata
28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: černá barva

Dnes mi přišel program na Váš seminář, děkuji. Pokud mi to časově vyjde, ráda přijdu.4 pilíře času mi totiž taky nic neříkají, ale mám tušení, že ten vchod z JZ by možný byl. (Oheň, země...)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám