Chceme předělávat ložnici, a proto prosím o radu. Já jsem...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
ilona
14. 11. 2007

Chceme předělávat ložnici, a proto prosím o radu. Já jsem dřevo, muž je kov. Máme dřevěnou postel a podlahu, bílé skříně, okna a dveře. Jak vymalovat pokoj a jak barevné zvolit dekorace, aby nás s mužem barvy harmonizovaly?

ilona
14. 11. 2007
ložnice

Ještě dodávám:Naše ložnice je v SV sektoru domu.

michaela
14. 11. 2007
Re: ložnice

Doporučuji modrou a doplňky v barvách ohně a země, ale ne moc výrazné barvy.

Renata :)
15. 11. 2007
Re: Re: ložnice

Ilono, pokud bys měla pocit, že modrá barva ve spojení s bílou bude působit studeným dojmem, druhou variantou je výmalba teplým odstínem světlé, zemské barvy s výrazným zastoupením vodního elementu v doplňcích - minimálně modrým povlečením, či nepravidelným vzorem (vlnky) na zdech, obrazu či koberci a několika doplňky s energií ohně. :) R.

ilona
16. 11. 2007
Re: Re: Re: ložnice

Děkuji Renatce. Modrou ložnici máme teď, sice se tam cítím dobře, ale chtěla jsem nějakou změnu. Co říkáte meruňkové, na kterou jsem myslela, je to ale jinový oheň. Zemskou barvou myslíte žlutou či okrovou?

Renata :)
17. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: ložnice

Myslela jsem si to...Měla jsem na mysli příjemnoum teplou, žlutou (ne citronovou). Těžko radit, protože ze zkušenosti vím, že na zdi nakonec barva stejně vypadá trochu jinak a dnes je výběr opravdu obrovský. Myslím si, že rozumný odstín meruňkové nebude působit rušivě. Jen se vyvarujte broskvové. :) R.

ilona
22. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Renatko, děkuji za odpověď. Myslela jste si, že máme modrou? To je zajímavé, to mi pak i prozradíte, proč jste si to myslela, modrá vnáší do vztahů nepokoje, že? Ještě jedna věc s broskvovou barvou. Známí mají broskvovou ložnici:mají tříměsíčního chlapečka, který je moc neklidný a stále plačtivý. Nemohou tu být souvislosti? Díky za odpověĎ

Renata :)
22. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Ilono, to vám neprozradím, protože sama nevím... tak, stává se mi to .... Modrá v ložnici jsou emoce... v každém období různé...S broskvovou...., nevím, myslím si, že na chlapečka vliv nemá, možná jestli neleží na špatném místě, třeba zda nemá postýlku u nohou rodičů. Hodně záleží v jakém rozpoložení je maminka, vsadila bych na maminku, někdy trvá, než přivykne novému režimu, potřebuje podporu okolí.... Nebo, ještě mě napadá, zda jsou v harmonii elementy všech členů rodiny. S příchodem nového člena rodiny, může dojít k oslabení některého ze živlů a miminka jsou citlivá... :) R.

ilona
22. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Díky, chlapeček u nohou nespí, ale asi to bude opravdu na mamince, těhotenství prožívala ve strachu, že potratí, měla značné problémy už s otěhotněním, myslela jsem i na tohle, vy jste mi to tak trochu potvrdila. moc díky, budeme se mamču snažit psychicky podporovat.

ilona
22. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Ještě otázečka, máme světle meruňkovou barvu v obýváku, Jih a jihozápad, působí to na mě teplým dojmem, ale mám v těch barvách trošku zmatek, není to moc ohně v jižních sektorech, máme tam tedy i dost zelených květin a modrý koberec, co si o tom myslíte vy? Děkuji.

michaela
22. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Ta meruňková je dobrá. Ještě by to chtělo trochu kovu (bílé). Jaký je nábytek?

Lenka
23. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Ahoj děvčata! :-) Jak tady čtu o těch barvičkách, měla bych taky otázku. :-) Za prvé by mě zajímala ta broskvová. Proč se jí vyvarovat v ložnici? Další věc je, že je docela problém "ukočírovat" meruňkovou, protože např.já jsem chtěla také obývák v meruňkové ( také J, JZ), ale nakonec z toho vyšla spíš broskvová. :-) Ale myslím, že tady to asi nevadí, ne? (nábytek tmavě hnědý - dřevo, stůl černý kov/sklo, sedačka červená a doplňky bílé) Pak bych se chtěla zeptat na tu citrónovou. Vím, že bych měla v kuchyni posílit oheň. ( kuch.linka - dřevo třešeň,stůl+židle také třešeň, dlažba béžová, doplňky modrá a žlutá. KUchyň má okno na sever. Chtěla bych dvě stěny vymalovat takovou lehce citrónovou. Je to o.k.?? Myslím, že bych měla vymalovat spíš oranžovou, jenže ona mi tam prostě pocitově vůbec nejde. A jak je to s barvou dřeva? Když je v tomto případě třešeň,čili do červena, není už v tom zastoupen oheň??? Přeji všem hezký den! ;-)

ilona
23. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

nábytek je světlé dřevo, vitrína hodně prosklená,ratanová sedátka, hnědá kožená sedačka, kovový svícen a kovová tyč u lampy s bílým kloboukem, bílé rámy oken, bílé dveře. Možná by to chtělo opravdu bílé přidat?

michaela
23. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Myslím, že už ani ne. Teď bych tam přidala spíš něco málo červené nebo spíš ohnivě oranžové. Jen trošičku pro oživení. Ale třeba už ji tam máte na polštářku, obraze, květináči apod.

Lenka
28. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Prosím Renatku o radu.;-) Posouvám příspěvek výše: Jak tady čtu o těch barvičkách, měla bych taky otázku. :-) Za prvé by mě zajímala ta broskvová. Proč se jí vyvarovat v ložnici? Další věc je, že je docela problém \\"ukočírovat\\" meruňkovou, protože např.já jsem chtěla také obývák v meruňkové ( také J, JZ), ale nakonec z toho vyšla spíš broskvová. :-) Ale myslím, že tady to asi nevadí, ne? (nábytek tmavě hnědý - dřevo, stůl černý kov/sklo, sedačka červená a doplňky bílé) Pak bych se chtěla zeptat na tu citrónovou. Vím, že bych měla v kuchyni posílit oheň. ( kuch.linka - dřevo třešeň,stůl+židle také třešeň, dlažba béžová, doplňky modrá a žlutá. KUchyň má okno na sever. Chtěla bych dvě stěny vymalovat takovou lehce citrónovou. Je to o.k.?? Myslím, že bych měla vymalovat spíš oranžovou, jenže ona mi tam prostě pocitově vůbec nejde. A jak je to s barvou dřeva? Když je v tomto případě třešeň,čili do červena, není už v tom zastoupen oheň??? Přeji všem hezký den! ;-)

Renata :)
28. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Dlužím vysvětlení broskvové barvy...tak tedy půjčím si text, který hezky popisuje diskutované barvy ...cituji...jen téměř nemožné je rozlišení barev „meruňka“ a „broskev“. Rozdíly mezi těmito dvěma barvami – alespoň v barevných vzornících- jsou opravdu diskutabilní, no a musím říci, že je to ještě o něco složitější. Na jednom našem Večírku jsme totiž zjistili, že, když přijde na lásku, tak se nejedná pouze jen o barvu plodu, ale také o barvu květu. Konkrétně broskve. Traduje se totiž, že květ broskve, (přestože plod broskve je symbolem nesmrtelnosti a lásky (a to opravdu je), i když je krásný, tak má velmi krátký život – drží se na stromě prý pouze pár dnů před tím než spadne dolů na zem. Tudíž, fengshuisté tvrdí, že by toto mohlo symbolizovat i váš vztah, pokud byste se moc hrnuli do odstínů, které se míchají kombinací růžové a oranžové. Mohlo by to totiž znamenat pár dnů vztahu a šmitec. Za touto směsicí se mohou skrývat i barvy jiných jmen. Je to, bohužel, spoustu těch, v našich domácnostech oblíbených barev broskvové a meruňkové, které jsme si s radostí namíchali sami. Vím, že jste zklamaní, nechtěla jsem vám zkazit radost, ale říct jsem vám to prostě musela, když už jsem to vyčetla...chápete...Takže abychom to shrnuli: Broskev – plod – symbol velké lásky a nesmrtelnosti. Broskev – květ – krásný, ale nevydrží. Z toho plyne, pokud se tedy chcete držet zásad Feng Shuej pro dobré vztahy, barvy: oranžová s příměsí růžové, ať už je to ovoce jakékoliv a říkají tomu v OBI jak chtějí, se pro blaho lásky moc nedoporučují....... :) R.

Lenka
29. 11. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

No, teda, to je báječný! :-)) A já se divím, proč nemám fungující vztah a jsem zrovna čerstvě "rozešlá". :-)) Mám totiž zrovna roh partnerství v tom meruňkovo-broskvovém obýváku vymalováno sytějším odstínem této barvy. Renatko, myslíte, že bych to mohla nějak kompenzovat nějakým nápravným opatřením? Že by se mi chtělo znova malovat, to se říct nedá. :-) A pak jsem se ještě chtěla zeptat na tu citrónovku v kuchyni - v předchozím příspěvku. Děkuji mnohokráte!

ilona
5. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Tak to je tedy vysvětlení... Jen se chci zeptat, platí to o broskvové barvě v ložnici? Nebo si mám dávat pozor i v tom obýváku? Prosím, odpovězte. Díky

Renata :)
5. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Záleží co myslíte tím - dávat pozor - na co upoutáte pozornost, to přitáhnete. Takže doporučuji buď se vnitřně ujistit, že barva kterou máte v obýváku není broskvová a tím pádem vás nemůže ohrozit a pokud to nedokážete, tak raději přemalovat, protože pochybnosti nejsou právě energie, které potřebujeme.....:)R.

ilona
6. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Já jsem přesvědčená, že mám v obýváku meruňkovou, ta mně příjde více oranžová, broskvová je podle mě spíše do růžova. Snad se domnívám správně. Mám meruňkovou!

Renata :)
6. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ložnice

Ok :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám