Dekorace jednotlivých elementů

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hana
14. 3. 2006
Dekorace jednotlivých elementů

DObrý den, jaké dekorace jsou vhodné pro jednotlivé elementy, resp. světové strany? Předem děkuji.

js
15. 3. 2006
Re: Dekorace jednotlivých elementů

S (Voda) - voda ve vsech podobach, akvarium, obraz s vodni tematikou, sklo, modra, seda nebo cerna barva, z tvaru vlnky, kapky V,JV (Drevo) - zive rostliny, drevene predmety, zelena barva, dekorace tvaru protahlych obdelniku J (Ohen) - svicky, lampy, krb, cervena barva, pestre nebo trojuhelnikove dekorace JZ,SV,stred (Zeme) - kameny, hlina, keramika, barvy zluta a hneda, ctvercove dekorace Z,SZ (Kov) - kovove predmety, mince, hodiny, barvy bila, zlata, stribrna apod, kulate a ovalne predmety

Hana
15. 3. 2006
Re: Re: Dekorace jednotlivých elementů

Děkuji za odpověď. Rozumím tomu v teorii FŠ správně, že primární je umísťování předmětů podle pa-kua a doplňkově podle světových stran?

js
15. 3. 2006
Re: Re: Re: Dekorace jednotlivých elementů

Presne tak to vnimam, prece to co nas bezprostredne obklopuje a muzeme se toho dotykat, mame to denne na ocich, je silnejsi nez vliv svet. stran = v jednotlivych mistnostech. Vliv svet. stran je jinak vyznamny, uplatnuje se napr. pri rozmistovani mistnosti v dome/byte.

Janina
20. 3. 2006
Re: Re: Dekorace jednotlivých elementů

Zdravím Vás a ráda bych se s Vámi poradila. Co, jaké barvy a tvaru umístit do rohu místnosti, kde se sbíhají 3 svět. strany (stěny SZ a JZ, roh Z)? Pro lepší ilustraci uvádím, že kousek dál na JZ stěně je komoda a na SZ stěně jsou prosklené dveře. Při jejich otevření by předmět "prosvítal" sklem.

5. 5. 2006
Re: Re: Re: Dekorace jednotlivých elementů

Nerad řeším takové otázky vytržené ze souvislostí, ale každopádně všechny ty rohy patří do některých sektorů a potřebují proto svou symboliku, ta má přednost před barvami podle svět. stran.

michaela
5. 5. 2006
Re: Re: Dekorace jednotlivých elementů

Mohou se jednotlivé oblasti posilovat i prostředky, které patří do elementu, který posiluje posiluje (předchází) danou zónu? Například bohatství v zóně země svíčkou (Ohněm) nebo zónu ohně rostlinami (dřevem)? Chápu, že by se neměly posilovat elementem oslabujícím nebo dokonce likvidujícím.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám