Dekorace na dveře

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Alena
27. 3. 2006
Dekorace na dveře

Dočetla jsem se, že je dobré mít zvenku na vchodových dveřích do bytu nějakou pěknou dekoraci. Jsem ale trochu zmatená, jakou barevnost a materiál bych měla zvolit. Vstup do bytu je (dle mého odhadu podle sluníčka) z JZ, dveře jsou umístěny ve středu delší strany obdelníkového půdorysu - tedy v oblasti Kariéry. Pro kariéru přísluší prvek vody, posilující je kov a země ničí. Pro světovou stranu JZ zase platí element země, zemi posiluje oheň a kov naopak vyčerpává. Nějak nevím, co vlastně uplatnit. Děkuji za radu.

28. 3. 2006
Re: Dekorace na dveře

Jedná se o venkovní dveře, proto je významné ze které strany se do nich vstupuje. Pro JZ stranu (Země) se aplikují dekorace a barvy elementu Kov.

Alena
28. 3. 2006
Re: Re: Dekorace na dveře

Můžete mi, prosím ještě trochu blíže vysvětlit, proč když JZ symbolizuje elemment Země, tak použijeme dekorace a barvy elementu Kov? Já myslela, že je vždy potřeba podpořit daný prvek. Děkuji za vysvětlení.

28. 3. 2006
Re: Re: Re: Dekorace na dveře

Země tam je silná, tu nepotřebujeme podporovat. Energie se ideálně pohybuje v tzv. produktivním cyklu, kdy prvek předcházející podporuje následující, tj. po Zemi následuje Kov.

lucie
28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Dekorace na dveře

Pane Jiří, mohl byste prosím ještě jednou (moýná i pro ostatní) přiřadit ke světovým stranám podporující a oslabující elementy? Sleduji diskuse každý den a mám k dispozici jen jednu knížku FŠ v češtině, jinak jsem odkázána při přestavbě jen na internet a nějak se mi to začíná komplikovat. Např. něco člověk v bytě změní podle svého nejlepšího vědomí, znalostí a intuice, ale po chvíli se někde jinde objeví naprosto protichůdná rada. Zajímají mě teď správné barvy v bytě a dekorace, jejich umístění na světových stranách (byt vstup ze severu a oba jsme dřevo-). A ještě jeden dotaz, nemohu sehnat nikde mandarínské kachničky, byla jsem i v hlavním městě v China Town a ani tam je nemají. Kde se dají koupit v ČR, mamka by mi je mohla dovézt teď v květnu. Děkuji za rady. P.S. Jinak někteří "Číňani" ani nevěděli co FŠ vlastně je...

28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Dekorace na dveře

Takhle jednoduše to nezvládneme - jedna věc je obecná platnost živlového pentagramu, kde Dřevo podporuje Oheň, Oheň taví Kov atd..., úplně jiná věc je řízený tok energie v posloupnosti Dřevo-Oheň-Země-Kov-Voda (uplatňuje se v barvě fasády domu, dekoracích na venkovních dveřích apod.) a další problematika je uplatňování jednotlivých elementů v interiéru, kde mají vliv především energie bydlících osob, dále světové strany, ale i tvar půdorysu, kdy např. dorovnáváme chybějící část půdorysu vhodnými elementy.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám