Děkuji předem

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Věra
10. 1. 2006
Děkuji předem

Prosím snažně o pomoc. Dcera obývá podkrovní pokoj dveře ze SV, okno na JZ, postel umístěna hlavou od SZ ( sešikmený strop ) na JV. Pokojem vedou odkryté trámy nad nohami postele a další za zády pracovního stolu který je umístěn na JV. Dcera začala trpět psychickými problémy, rozešla se najednou po 5ti letech s klukem, který je na ni hodnej a má ji rád a dal by nevím co za možný návrat.Jak změnit pokoj? Děkuji Vám předem.

Věra
10. 1. 2006
Re: Děkuji předem

dobrý den všem.Zkusím "zafušovat"panu JŠ trochu do řemesla a jsem opravdu zvědavá,jestli dobře a pokud moje rada bude mylná,prosím za omluvu,ale člověk se má stále co učit.Tak tedy si myslím,že by bylo vhodné zakrýt trámy-třeba překrýt sádrokartonem nebo hedbávnými šátky-podle vkusu nebo natřít barvou,jakou má zbývající strop,aby došlo k utlumení vlivu vystupujících trámů.Další opatření týkající se umístění postele-neměla by být pod šikmým stropem a ani v linii okno-dveře.Osobně bych ji dala napravo od dveří a otočila o 90*-hlavu do severního rohu,nohy na západ.Na okno bych umístila společnou fotografii s přítelem(třeba z dovolené)a navíc 2stejné červené svíčky (a zapalovat je)nebo 2růženíny apod.To asi z mé strany vše.V každém případě přeji jen to nejlepší a uvidíme,co na to řekne pan JŠ,kterému moc děkuji za bezva stránky.

¨Věra
10. 1. 2006
Re: Re: Děkuji předem

Děkuji velice za dobré rady, akorát s tou postelí bude horší, nelze ji vůbec nikam umístit než pod ten šikmý strop.A zakrýt trámy sádrokartonem - do toho se asi pustíme ihned.

11. 1. 2006
Re: Re: Re: Děkuji předem

Tak jestli jsem si to dobře nakreslil, tak jsou trámy po obou stranách a neměl by být problém postel a stůl vzájemně přemístit. Postel je nyní obrácená hlavou k SZ, což je pozice vhodná spíše pro seniory, určitě by prospělo otočení hlavy k JV, stejné je to se stolem, od něhož by měl pohled směřovat rovněž k JV. V dalším se shodujeme s 2. Věrou, nutné je překrýt vkusně trámy nad postelí, možno i textíliemi a stejně tak jsou dobré rady o umístění partnerských symbolů do sektoru cílů, možno i do partnerství.

zdeněk
12. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Ač s rozpaky, zapojím se do diskuse. I když se Vám to možná nelíbí, tak tradiční čínské FS vždy bere v úvahu Ming Kua osoby a z toho vycházející 8 mansions. Pokud tedy její Ming Kua bude 8, potom směr na JV bude jejím nejhorším směrem a nemůže udělat nic horšího, než si tam otočit čelo postele a pracovní stůl. I když razíte i jiné školy FS, přece jen 8 mansions je jeden z nejdůležitějsích principů.

12. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Že je 8 mansions jedním z nejdůležitějších principů FŠ říkáte Vy, já si to nemyslím, a není ani původním ani nejstarším systémem. Dávno před objevem kompasu lidé věděli jak na ně působí, když budou spát např. hlavou k severu apod. a nepotřebovali k tomu znát své číslo MK. O malé použitelnosti této metody v naší praxi jsem už mnohokrát mluvil a psal, a protože mě metoda 8 mansions několikrát uvedla do situace naprosto nepřijatelné, používám při řešení bytů jiných metod.

zdenek
14. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Zkusil jste někdy své FS konzultovat s nějakým čínským odborníkem na FS? Zajímal by mne jejich názor na vaše metody. Mohl by jste také napsat, kde a jak jste se FS učil? U kterého učitele a jak dlouho? Nebo jste samoukem a vycházíte z vlastních zkušeností a názorů, resp. z přečtených knih? Děkuji za konkrétní odpověď.

14. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

A musí to být číňan, nestačil by mistr ze Singapouru? Od toho mám taky jeden z diplomů, budete ho chtít poslat k nahlédnutí? Kvalitě bydlení a poruchám budov se věnuji profesně 16 let jako soudní znalec na poruchy staveb, vč. stavební fyziky, ekologických staveb apod, z toho posledních 6 let provozuji aktivněji poradenství FŠ, v duchu přístupu S.Browna. I když tento mezinárodně uznávaný odborník nám všem zasadil svou poslední knihou na trhu ČR citelnou ránu, když pro výpočet Ming-Kua nerozlišuje pohlaví, což rozlišují všichni ostatní na světě.

zdeněk
17. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Dobrý den, neberte mé dotazy ve zlém, ale otázka, u koho konkrétně a jak douho jste se FS učil, mi připadá legitimní. Stačí napsat. S tím a tím jsem studoval 5 let, u tohoto jsem byl na víkendovém semináři (nebo měsíčním) a mám z něho diplom atd. Např. s panem S. Brownem jsem strávil dva měsíce a studoval u něj. Ad myšlenka: nerozlišovat při Ming Kua pohlaví :-( To snad ani nevyžaduje komentář o "tradičnosti" názorů tohoto člověka.

17. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Detailů se asi ode mě nedočkáte, nejsou totiž nikomu k ničemu a umím si představit i možnosti jejich zneužití, a o to opravdu nemám zájem, snad bude stačit že jsem studoval u D.Růžičkové, R.Nováka, B.M.Brina a R.Lee (diplomy) v celkové době seminářů, škol, konzultací apod. cca 2 roky. Všechno ostatní studium a vzdělávání od zahraničních autorů, stejně jako práce s kyvadlem, vyhledávání patogenních zón, rozvíjení intuice, meditace a mnoho dalších potřebných nástrojů pro vykonávání práce poradce FŠ, jako samouk.

zdeněk
19. 1. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji předem

Děkuji za odpověď. Můžete ještě napsat něco více k osobám p. Brina a p. Lee? Nikde jsem o nich nic nenašel. Např. které škole čínského FS se věnují apod.? A kde jste se učil onen systém p. Browna, který používáte? U některého z Vámi uvedených lidí, nebo z knih?

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám