děti a jejich chování vůči druhým

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Marcela
28. 3. 2007
děti a jejich chování vůči druhým

Můj 13syn má v průběhu školní docházky prakticky v různých vlnách problémy se spolužáky. Když to shrnu: Bývá terčem různých rádobyvtipných otázek, někdy i odstrkován když se mezi hlouček dětí o přestávce přidá.Myslím si, že není moc oblíbený.Sám je bych řekla hodně otevřený, nedokáže se na nikoho zlobit nebo bych řekla promine když mu někdo ublíží.Myslím, že takové problémy jsou asi dost běžné.Nechci se moc rozvášnovat, klidně doplním. Myslíte že bych mu pomocí FS mohla pomoci? Máte někdo podobné problémy?

marcela
28. 3. 2007
Re: děti a jejich chování vůči druhým

jen pro doplnění, chtěla jsem být stručná a píšu blbosti .Žádný otázky, mělo tam být poznámky.Zkrátka se mu smějí, nebo nadávají.Do jaké míry si za to může sám, nevím. Nejsem s ním když se to děje.Možná to cítí jinak, než ve skutečnosti to je.Vedeme na tohle téma hovory, prakticky už od školky.Ne že by chodil knourat, spíš to z něj občas nenápadně vytáhnu. zatím moc díky

Káča
28. 3. 2007
Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Ahoj Marcelo,myslím že vím jak ti je.Mám osmiletou holčičku a když chodila do školky tak trpěla byla tak hodná ,že si nechala všechno líbit občas jí někdo uhodil braly jí hračky hrůza.Mě bylo hrozně protože ona je moje všechno.Já jsem celkem od rány a tak jsem jí začla školit do života " když tě někdo uhodí vrátíš mu to a to tak že si příště rozmyslí tě bít" dokonce to trénovala i na mě řekla jsem jí bouchni mě on samozřejmě nechtěla pak do mě jen tak žďuchla tak jsem se jí vysmál co je tohle za ránu.A tak to bylo se vším dneska je holka statečná má spoustu kamárádů ti co jí ve školce bily dneska dolézají.Má vyřídilku minule sprdla souseda ,pána v letech.Není zlá konflikt nikdy nevivolává ,ale nenechá si nic líbyt.A jestli pomůže FŠ to nevím ,ale doporučuju náramek z křištálu dodává sílu a odhodlání.A ještě bych dodala že je hrozný že být hodný je dneska překážkou.Taky by mě zajímalo kde jsou ty rodiče těch teroristů všichni mají doma anděli a když odejdou z domu tak se ukážou v pravým světle.Moc Vám držím palce aby jste to zvládli a nenechali se převálcovat tou dnešní džunglí.

Hedviga
28. 3. 2007
Re: děti a jejich chování vůči druhým

I keď nemám deti, napadlo ma, nechcem Vás uraziť ani nič podobné, s akými detičkami sa stretáva Váš syn. myslím skutočných kamarátov, aké vzory má vo svojom najbližšom okolí ?

Janule
28. 3. 2007
Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcelko nevim presne jak FS, ale moc bych Vam doporucila dobreho homeopata (ale opravdu dobreho, nejlepe s doporucenim a vysledky, je taky hodne rychlokvasaku nebo takovych kteri po nekolikamesicnim kurzu zakladaji praxi). Ja se tomu primo nevenuji, ale znam nahodou 2 maminky se stejnym problemem se svymi synky, kterym pomohla klasicka - konstitucni homeopatie.

marcela
28. 3. 2007
Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Já mu od mala naopak vštěpuju, neoplácet zlo zlem.U homeopatky jsme byli, měla jsem pocit že to pomohlo( bral kuličky, prošel kinezii).Ale asi ne uplně. Mluvím o spolužácích.Ale i jeho nejlepší kamarád(ten chodí do jiné školy), když už jsou spolu dýl(třeba o prázdninách stanovali na zahradě a po 14 dnech začal být zlej.)vystrkuje růžky.A ten náš ho ještě omlouvá, že on holt takovej je- ten kámoš.Neříkám, že náš je andílek, ale myslím si že není zákeřnej a rád by měl takový ty opravdový kamarády. Třeba včera popisoval, jak při rozdělení při tv na družstva, jeho zase jiný kamarád otráveně a nahlas odmítl toho našeho do družstva.Ostatní se mu pak prý smáli, že ho nikdo nechce.Nevím, co se tam dělo, takhle mi to vyprávěl.Přitom ten kluk není v tv až tak hbitej jako náš .Takže důvod že by jim pokazil hru to není.Ten kamarád se mu prý potom omluvil,ale to už u toho nikdo nebyl.Vysvětlovala jsem mu že by mu měl říct na rovinu, že buď se k němu bude chovat i před ostatními stejně, jinak atˇza ním už nechodí. A on na to, ale když on se mi omluvil.Takhle se to dost často opakuje.Ale ani jiní kluci ho myslím neberou, podle toho co vyslechnu.Myslím, že ty děti vycítí,že když se budou strefovat zrovna do něj, nic nehrozí.Je snadný terč.Tak to cítím.Opakuji, že nejsem typ matky co si myslí, že ty ostatní jsou na vině a moje dítě je svaté.

marcela
28. 3. 2007
Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

ještě dodám.Manžel mu taky občas řekne, atˇse brání a ať třeba někomu když bude třeba i vrazí.Že pak klidně půjde do školy a zastane se ho.Jenže myslím, že se jich bojí.Pár věcí už jsme řešili i se školou, ale nemůžu běhat z každou nadávkou, která je u pubertáku na denním pořádku. To by byl za žalovníčka.Spíš bych mu chtěla pomoci jinak.Aby se cítil dobře.Aby třeba vnitřně neprovokoval ty druhý.A když už se někdo takový najde aby se nad tím uměl povznést a netrápilo ho to.

Káča
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcelko ani já nejsem zastáncem zla samozřejmě je lepší všechno vyřešit v klidu.Jenže když je situace taková tak si myslím že se prostě bránit musí ,třeba by stačito kdyby jim alespoň dal najevo že tohle si od nich líbit nenechá.Dnešní doba je asi taková silnější přežežije.A ty musíš v tom klukovi najít tu odvahu a statečnost.Je mi vás strašně líto a rozhodně jsem pro aby jste hledali všechny možný cesty .Ať vám všechno řiká a vy mu říkejte jak se měl zachovat .A ať se pokusí ,alespoň jednou se vzepřít.A až zjistí jaký je to super pocit nenechat se ponižovat tak to bude lepší.A taky si myslím že to není jeho vina jak jsi psala že je provokuje.Myslím na vás a moc držím palce.

marcela
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Kačko, mám na mysli takovýto vnitřní provokování, co děti vycítí.Tu zranitelnost, nebo já nevím jak to napsat.Taky si pamatuji když jsem něco jako dítě plácla a ostatní se smáli, jak člověku narostou ramena. A když se to dítě trefí do někoho"slabšího" od kterýho nehrozí záhlavec...Dnes říkal že bylo vše ok. Tak jsme to zase probrali, ze všech stran i z tý že to nesmí tak prožívat, když nějakej hlupák se takto chová.Nebo jeho vztah k sobě samému.Stejně by mě zajímal i pohled FS.Když to hodně zlehčím, (teď se asi bude Monika radovat)tak že třeba posunu jeho postel, nebo mu pověsím něco na lustr.Júúú, tak teď nevím jestlli jsem se dobře vyjádřila

Monika
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcelo,nebudu se radovat :-) Zažila jsem to samý.Od mala jsem vtloukala synovi,ať nikokoho nebije,at je hodnej..atd..Přišel do školky a najednou těch dětí,co ho mydlili :-))Tak znova vtloukat - žádný hodnej,kdo Ti jí střelí,vrátíš to :-))Něco jako píše Káča.U Vás mě připadá,že děti vycítí "slabšího",tím nechci říct,že syn je,víte jak to myslím,tak se prostě strafujou..dokud se Váš syn neozve,neporve,nezařve atd.Nemyslím vše doslova,dokud prostě nedá vědět,že se mu jejich chování nelíbí.

Marcela
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Mončo díky, máš pravdu.Vím jak to myslíš.Jsem ráda, žes mi napsala a promiň.

Káča
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Jsou dva druhy dětí ty co bijí a ty co jsou bitý na který straně chceš aby bylo tvé dítě.je to jasně nadsázka tak to ber s rezervou ,ale přeci jen kde chceš vidět své dítě.Já nechci aby mé děti se strachem chodily do školy aby jim braly peníze ,řezaly je atd.Nemám ráda zlo ,řežbu atd... ale taky moc miluju svoje holčičky a chci aby si uměli v každý situaci poradit a aby se uměli bránit když po nich někdo vystartuje.Teď mě napadlo kup mu na těhle stránkách přívěšek pa kua stojí asi 120 a má odrážet negativní energii mám ho doma.Třeba mu pak dají pokoj nebo najde sílu jim to vrátit.

Káča
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Teď mě něco napadlo možná je to trapný a nevhodný tak se omlouvám předem ,ale stejně to zkusím.Napadlo mě že kdyby jsme od sebe bydlely kousek tak by jsi mohla se synem přijet na návštěvu mám doma 5 dětí ,já 2 přítel 3 .Ve věku od 4 do 9 vím jsou o dost mladší,ale chodí knám dvouletý děti i puberťáci a kamárádí se s každým.Tvůj syn by pro ně byl vzor dělal by jim vzhledem k věku velitele.Oni by byly důležitý ,že mají takovýho kámoše a on by třeba získal sebevědomí a naučil by se trochu velet.Co ty na to taková domácí léčba sebevědomí a bojovnosti do života.

Marcela
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Kačko, jsem od Mělníka. Ale možná jsem to popsala moc strašidelně.To není o tom, že by vůbec přátele neměl. Má kamarády i děti našich známých,ve škole není uplně stranou jen pozoruji, že vlastně od školky je v komunikaci mezi spolužáky jakási překážka. On není zakřiknutej,naopak je velice komunikativní, dokáže obratně promlouvat i s dospělými. Nestydí se cokoliv vyřídit.Je kamarádský, upřímný. Proto asi i to velké zklamání, když se k němu otáčí někdo zády a je zlý.A protože to pozoruji v různých vlnách vlastně už dlouho, přemýšlím jak z toho ven.Vážím si tvojí nabídky.Jsi normálně anděl.

marcela
28. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

ten přivěsek, klidně koupím.Nemůžu tím ještě víc něco pokazit, když tomu vůbec nerozumím?

Káča
29. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Já jsem si ho koupila asi před měsícem a měla jsem pocit že je všechno špatný řešila jsem to i tady.Odhalila jsem něco o příteli co se mi vůbec nelíbilo a byla jsem z toho hotová a chtěla jsem ho přestat nosit,ale pan JŠ a holky co jsem píšou mě přesvědšily že je to vlastně dobře.A měli pravdu přivěšek mi upozornil na to že bych měla mít oči dokořán ten týden byl pekelnej ,ale dnaska jsem ráda ,že se to všchno stalo.Někdy se dějou hnusný věci a mi by jsme se jim chtěli vyhnout ,ale jestli jsou někde schováný tak by měly vylézt na povrch pak je muže člověk řešit.Ale to se vám vůbec nemusí stát.Třeba nebudete ze začátku řešit nepříjemný věci jako já třeba to bude hned super.Rozhodně si myslím že to stojí za skoušku.A to že tomu narozumíš asi nevadí moje děti taky neví co je to FŠ a reiki a funguje to na ně super.

marcela
29. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Asi bych se bála to na krk pověsit synovi.Řikáš, že se děly hnusný věci. To si nejsem jistá, jestli by on, jako kluk to uměl zpracovat co jako ty, dospělá.abych mu to ještě nezhoršila. tak nevím. Tedˇmusím letět, večer si přečtu, co zde přibylo. Mooc díky

Helča
29. 3. 2007
Re: děti a jejich chování vůči druhým

možná by bylo dobré si o FS něco přečíst,já bych asi zkusila upravit sekci přátelství,a nápomocných přátel v jeho pokoji.Měla jsem podobné problémy,nevěděla proč,tak jsem to zkusila.A neupřímní rádoby přátelé se najednou začali ztrácet.A naopak,několik nových jsem našla.

marcela
30. 3. 2007
Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Když vstoupím do jeho pokoje,v sektoru nápomocní jsou právě ty dveře a ty jsou hnd vedle u komína, co vede z přízemí od krbu.Z něj pak je do pokoje udělán pruduch kterým jde v zimě do pokoje teplo, právě z toho krbu.Na pravé zdi pokoje, má takovou knihovnu(otebřenou), má zde knihy a hry.Naproti proti dvřím, to by mělo být přátelství, jestli to dobře chápu, je okno.Je možné díky tomuto popisu poradit, co s tím.Moc děkuji

Marcela
30. 3. 2007
Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Takže v když to schrnu, a chápu dobře: v nápomocních vstupní dveře+komín, v přátelých okno.To asi nezní dobře, že? díky, budu ráda za radu

Renata :)
30. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcel, včera jsem psala na podobné téma příspěvek Silvii. Podívej se tam a pokud by se ti líbil takový pohled na věc a stála bys o to, abych se podívala podle data narození na jeho planetky, ozvi se klidně na mailík. V astrologii nejsem kovaná, ale stále se učím novému a v poslední době zjišťuji, že s FŠ se hodně souvisí a lze je úspěšně spojit. :) R.

Marcela
30. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Renatko, já neznám Tvůj meljík.Ale ozvu se.

Marcela
30. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Renato:) asi už jsem ho našla.Začíná renad...na seznamu?

Renata :)
30. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

klikni na moje jméno a jsi na mailiku :) R.

marcela
30. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

už to letí. měla jsem to na mejlu připravený.Zatím díky

Renata :)
31. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Milá Marcelo,pro vašeho Jakuba je přátelství velmi důležité, sám je velmi věrným přítelem a bude i partnerem. Řekla bych, že kámen úrazu bude v jeho výřečnosti. Jelikož má Marse v kozorohu, bude mít spoustu plánů a vlastních názorů, které bude protlačovat za každou cenu. Kozorozi jsou velmi aktivní, za svými cíli jdou bez ohlížení, téměř nikdy netrpí nedostatkem energie, někdy mluví víc, než je okolí ochotné posouchat, mají sklon ke snění a fantazírování. Dostane-li se někdo do nesnází, je okamžitě připravený pomoci. Má velké cítění s druhými, je vnímavý na jejich pocity . Je to taková Matka Tereza. Možným důvodem, že omrzí kolektiv je to, že někdy ve své výmluvnosti slíbí víc, než může splnit. To jsou všechno jeho přirozené vlastnosti, ale ve chvíli, kdy ho kolektiv nepřijímá, přestává si uvnitř sebe věřit a sám se kolektivu straní, nedokáže přímo říci, co si opravdu myslí. Myslím si, že je potřeba posilovat jeho sebevědomí a to třeba tím, že se bude starat o děti menší, pro které bude autoritou. Kdyby mohl pomáhat v nějakém zájmovém kroužku, nebo tak něco, to by mu hodně pomohlo. FŠ by mohlo pomoci posílením sebevědomí v oblasti moudrosti. Obrázkem některého z jeho vzorů, či autorit. Stejně tak oblast nápomocných přátel bude dobré pročistit a podpořit prvky kovu a země. Ale to je jen podpůrná záležitost, na svém sebevědomí bude muset pracovat fyzicky. Teprve až se bude cítit sebevědomý on sám, bude schopný čelit útokům buď slovně nebo "ručně", tak jak mu nyní radíte. Nebo je možné, že už ani nebude muset, že nebudou. Vzhledem k jeho věku si myslím, že půjde na střední školu a tam se situace určitě zlepší. Má před sebou čas, kdy je potřeba na sobě makat aby do nového kolektivu šel již s posíleným sebevědomím. Kdybyste změnili školu nyní, asi by k žádnému zlepšení nedošlo. Jen by se časem situace opakovala. Ještě jedno doporučení na závěr. Nevěnujte příliš pozornosti problému, nemluvte o něm s jinými lidmi, soustřeďte se na jeho úspěchy, o těch mluvte, chvalte a upozorňujte na ně! Nejen doma, ale i mezi blízkými, tak aby to i Jakub slyšel. Na co soustředíš pozornost, to přirozeně posiluješ. Hodně štěstí, bude dobře, uvidíš. :) R.

Marcela
2. 4. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Renatce jsem už psala na mejl, musím i takto veřejně poděkovat.Prosím o radu, jak posílit ten sektor nápomosných přátel.Nevím jak posílit prvky kovu a země. Země-třeba kytičku? A kov- třeba soška z nějakého kovu? V tomto sektoru (v pravo )mu pokojem prochází komín s průduchem na teplo.Na něm je polička. Máme tedy na tu poličku něco postavit? Děkuji

Renata :)
2. 4. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcel, dořešíme to, ozvu se asi až večer,valí se to na mě. Díky za pochvalu, vždycky potěší, to známe všichni:) R.

Renata :)
2. 4. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Marcel,je dosti těžké řešit všechny věci na dálku. Něco se dá, ale pan Šmikmátor má pravdu, že nelze vytrhnout jednu věc ze souboru. Všechno se vším souvisí a takto se dá lehce něco přehlédnout. Při konzultaci na místě je to jiné. Vidím, cítím a mohu radit zodpovědněji. Takto se musím spolehnout na znalosti a intuici. Zkusíme alespoň to nejzákladnější. To je myslím si komín (únik energie) v oblasti náp. přátel. Především je zde v rozporu oheň a kov, tzn. že je třeba doplnit elementem země. Barvou nebo materiálem. (Také je dobré vědět na kterou světovou stranu komín směřuje, ale to je opravdu na osobní konzultaci.) Do středu místnosti zavěs kulatý křišťál o pruměru alespoň 5 cm. Co se týká nástěnek s fotografiemi zvířátek a osob, které již zemřeli, tak do budoucnosti opravdu nepatří. Pokud je opravdu chce mít vystavené, tak potom v oblasti minulosti (levá střední část). Možná, že když právě teď užíváš nástěnku ty, byla by příležitost buď ji už nevracet, nebo navrhnout její inovaci. Fotografie kolektivu dětí v přátelské atmosféře chválím. Co se týká elementu země a kovu, tak mnoho inspirace na jejich podporu najdeš ve starších příspěvcích a v článcích v hlavním menu (vlevo, nabídka na liště). Jinak, zase je lze ušít na míru, ale je to nad rámec diskusního fora. Tak ať se daří. R :)

marcela
4. 4. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

Chtěla bych všem moc poděkovat za rady.Budu to trochu studovat a přemýšlet. Věru není to tak jednoduché a já v tom mám čím dál větší zmatek.Ještě jednou moc díky. Zvláště pak Renatce

Helča
2. 4. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: děti a jejich chování vůči druhým

kytička by šla,ideální se žlutým,nebo oranžovým květem.Zem v přátelství jde posílit fotografiemi přátel,sbírkou,něčím ve tvaru čtverce,dvojicemi,např.2 vázy,2 rostliny,hnědou barvou,z květin může být měsíček,střevíčník,slunečnice,apod.Kov v nápomocných jde taky rostlinou,např.tlusticí,jasmínem,fitonie,oleandr,kalatea,všechny co mají kulaté listy,nebo bílé květy.Takže vše co má kulatý tvar,barvy bílá,šedá,stříbrná,zlatá,křištály,hodiny,telefon,seznamy,vizitky,vše o čem si myslíš,že ti,nebo spíš synovi pomáhá.Samozřejmě i kov.Ta kovová soška je dobrý nápad,ještě taky záleží,co znázornuje.Jinak zemi taky pomáhá ohen,který zemi živí.Kovu pomáhá země,ze které se kov tvoří.Z druhé strany dřevo oslabuje zemi,a ohen oslabuje kov.Dovol své a synovo intuici,at vám napoví,co by se nejvíce hodilo.Snad jsem ti aspon trochu pomohla.Mejte se fajn.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám