dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hanka :-)
28. 10. 2007
dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Pane inženýre, vím, že bychom měli přehodit dětský pokoj do východní místnosti a ložnici do severní, jak jste nám i Vy schválil, náš plánek snad ještě máte. Ale to proč stále váháme a stále jsme rekonstrukci nezrealizovali je jeden velký argument a to je SVĚTLO. Naše děti tráví mnoho času u psacího stolu u keyboardu a kytary. Ve východním pokoji je prostě tma. V severním pokoji 2 okna, osvětlení super. Upřednostňujete pro děti kvalitní umělé osvětlení a V pokoj před přírodním osvětlením a S pokojem? Potřebujeme ještě jen pár ujištění. Zatím vyměňujeme okna a vzápětí se chystáme na rekonstrukci, ale stále váháme jak přesně jít na to. Jsme pořád v takovém bludném kruhu a nikam se nehýbáme. :-( Dále bych se ráda zeptala na Váš názor na sklopné postele? Děkuji mnohokrát za Váš čas. :-) Samozřejmě budu ráda, když odpoví i kdokoli jiný. DĚKUJI. Hana Kostečková :-)

Evi
29. 10. 2007
Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Kdyby bylo na mě tak bych rozhodně nevolila sklopné postele, stejně jako postele na kolečkách apod. Může to znamenat ztrátu stability, nemožnost zakotvení apod. Postele nad sebou tak do max. cca 8 let dětí a v tom případě, jim spodní a horní postel střídat... A ten východní pokoj nemá žádná okna nebo je to okno moc malý?

Irra
29. 10. 2007
Re: Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Nevim co feng suei na to, ale z psychologickeho hlediska je stridani posteli zcela spatne, clovek potrebuje ukotveni v podobe nejakeho sveho vysostneho teritoria a postel je jednim z nejdulezitejsich osobnich prostoru.

Evi
30. 10. 2007
Re: Re: Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Jenže jde o to, že ten kdo spí pořád dole má nad sebou další postel a "zakrňuje" ve vývoji, tak aby se to vyvažovalo alespoň tímto a "netrpělo" jen to dítko, které bude spát níž... A ono není výhrou ani spát moc vysoko, protože optimálně by člověk měl z postele dosáhnout na zem... Teda nemyslím střídání každou noc, ale po určité časové době..., když není jiná možnost, ale jinak jsem taky zastáncem toho, že je to čistě osobní intimní prostor...

Monika
30. 10. 2007
Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Evi,za komunistů se nedostatek prostoru v děcákách řešil jedině palandama,místo se rozhodně nestřídalo a nevšimla jsem si kolem sebe "zakrnělých" dětí,které spaly dole..leda,že by se po revoluci něco změnilo a v současné době děti "zakrňovaly a trpěly"..

Monika
30. 10. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

V děcákách - myšleno v dětských pokojíčcích :-)

Hanka :-)
1. 11. 2007
dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Evi, Irro, Moniko, děkuji za příspěvky. My rozhodně nechceme patrové postele - palandy, v tom máme jasno. H.

Renata :)
2. 11. 2007
Re: dětský pokoj - osvětlení (sklopné postele)

Ahoj Hani, přemýšlím nad sklopnou postelí... Nevím přesně, co tím myslíš. Zda takovou, která se zavře ráno do kříně a "kde nic tu nic", nebo takovou, která má sklopnou matracia pod ní úložný prostor, či úplně jinou. Nebudu zbytečně uvažovat nade všemi, ale ta první varianta - kde nic tu nic - ta se mi zdá nevhodná - už z důvodu, že postel má přirozeně větrat (čistit se) a nepraktická - protože si nedovedu představit, že bych každý večer rozkládala postel. (vím, že manipulace je rychlá, ale přece jen). Nevím, nedovedu to dobře vysvětlit, ale taková na mne dobře nepůsobí. Co se týká pokojů na S a V, řiď se pocitem. Možná ještě není čas, abys přijala rady, kterých se ti dostalo. Sama dobře víš, že všechno má svůj čas a když to nejde, tak nelámej přes koleno a vyčkej až přijde čas, kdy si budete chtít pokoje sami vyměnit. Když se nemůžeš rozhoupat, má to jistě svůj důvod. :) R.

Hanka :-)
3. 11. 2007
díky Reni :-)

Renčo, to už chceme všichni minimálně 5 let, opravdu chceme. Postele zaberou víc než polovinu místnosti, děti by ani neprošly, musíme šetřit prostor. Doufala jsem, že mi pan Šmikmátor odpoví.

3. 11. 2007
Re: díky Reni :-)

Tedy 5 let je opravdu docela dost dlouhá doba na přemýšlení, dlouhé přešlapování na místě obvykle žádnou novou kvalitu nepřinese, takže doporučuji věci řešit - v případě osvětlení V pokoje si pomoci tzv. světlovodem, pokud jsou k tomu technické podmínky (jednoduché zařízení, které přenese ze střechy třeba až do sklepa denní světlo i se sluníčkem). Ty sklopné postele nejsou sice ideální, ale v malé místnosti jsou možným řešením, nějakých závažných dopadů na vývoj dětí bych se zde neobával.

Hanka :-)
3. 11. 2007

Děkuji.

Renata :)
3. 11. 2007

Hani, 5 let????? Tak šup šup, každá změna bude lepší než žádná!!!! Hodně štěstí. :) R.

Hanka :-)
4. 11. 2007
Renatce

Když nad tím přemýšlím je to ještě déle ... to je u nás normální ... :-(( pohoda....pohoda....všechno má svůj čas .... až to přijde, tak to přijde ... a kde nic tu nic ... grrr rozčiluje mě to! Vždycky když něco vezmu do svých rukou, jsem na to vždycky úplně sama, neříkám, že nemám podporu nebo že pak nejsou všichni nadšení, to všechno ano, ale prostě si pak připadám jako chlap. Tak občas zkouším taktiku vyčkávání, ale můj milovaný manžel by mě nechal takhle vyčkávat klidně do konce života a moc dobře ví, že mi to vadí, co bych ráda a hlavně to také chce a stejně tak se úplně klidně kouká jak to všechno dělám sama, je mu to prostě putna. Avšak teď jsem přišla na to, že je mi milejší všechno si udělat a postarat se sama, Tom to ocení a je pak taky v pohodě, protože na něj nikdo netlačí a nemusí nic dělat, když je hotovo než čekat, že snad tím svým zadkem jednou za 10 let aspoň pohne, no to bych asi opravdu dřív zešílela. No nic, tos mě ještě neviděla, takhle si stěžovat, co? :-))))) Když mě to prostě nepřipadá normální být na všechno úplně sama, i když pak ve finále jsme vlastně spokojení úplně všichni a já jsem na sebe pyšná a nenechala bych si na to sáhnout, to je fakt. Jednoduše to moc analyzuji. Někdy je třeba více si vážit toho co člověk má. Asi. Děkuji, že jsem se mohla vypovídat. :-)) Čau a pěkný víkend všem :-) H.:-)

Renata :)
4. 11. 2007
Re: Renatce

Huráááá, sundala jsi růžové brýle. Moc tě chválím. Je to tak, v září vstoupil Saturn do znamení Panna - tohle je částečně jeho práce! Je konec užívání, začíná práce a nejen tobě, nám všem. :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám