dětský pokoj - spěchá

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Pavla
1. 11. 2006
dětský pokoj - spěchá

Dobrý den, náhodou jsem našla tyto stránky a prosím o urgentní radu.Předěláváme synovi ložnici na dět.pokoj.Je to čtvercová místnost,okno na sever a východ.Po západní stěne zůstávají ložn.skříně. Prosím o radu v barvě koberce pro syna -je váha,ale prvek nevím,a barvy na zeď. Barvy ho nechám vybrat sama,mám nějakou představu,ale chci vědět co je z hlediska feng-shui nejvhodnější. Všem moc děkuji.

Hanka
1. 11. 2006
Re: dětský pokoj - spěchá

Pěkný den, Pavlo. Uvolněte se a nespěchejte. :o) Moje babička říkala, když spěcháš, tak si sedni. ;-) Prozradila byste nám, kdy se syn narodil?

Pavla
1. 11. 2006
Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Syn se narodil 23.9.1993 To Vám pomůže? :-))

Pavla
1. 11. 2006
Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

A ještě bych se ráda zeptala na to,když jsou naproti vchodovým dveřím dveře na wc a na nich mám zrcadlo.Tady všude čtu, že je to špatně,což mě nepřijde, naopak oticky to zvětšuje místnost...Proč tam zrcadlo nemá být?

Hedviga
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Už sa tu písalo, že zrkadlo oproti dverám nemá byť , ide preč dobrá energia. Vyhľadajte si príspevky v tomto fóre /viď hore vyhľadávanie - WC, zrkadlo/.

Hanka
2. 11. 2006
Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Pomůže. Protože teď už víme, že Váš syn je kohout, voda, jin. Je to jen hrubý základ, ale aspoň něco. V každé místnosti nám jde o to, abychom dosáhli harmonie všech prvků, tzn. že žádný prvek by neměl chybět. Ještě je dost důležité, zda tam syn bude také spát nebo ne? Pokud by tam i spal, měla by se místnost opticky oddělit na klidovou část, kde bude mít postele a na část hrací, pracovní. Pokud vstupujete z J, tak nejklidnější z hlediska energie je ta část místnosti, kde máte šatní skříně, mezi dveřmi na J, okny na S + V je to neklidné, proto není vhodné tam mít ani psací stůl, ani postel. Dali by se ty šatní skříně přesunout, případně může tam být někde ještě pracovní stůl syna, tak aby byl zády k té západní zdi? Jaké Vám řekl syn barvy stěn? Podle toho bychom doladili ten koberec. :-) Krásný den.

Pavla
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Když si představíte,že stojíte ve dveřích čtverc.místnosti.Jsou to dvoukřídlé,prosklené dveře.Po pravé ruce přes celou stěnu a roh jsou skříně,pak je stěna proti Vám,tam je okno,po levé ruce je stěna ,kde je v první třetině okno,a pak zeď,kde bude postel..Tedy přesně tam,kde nemá být.Otočit skríně nejdou, kvůli oknu.Stůl bude rohový,mezí okny-sedět bude vlastně zády ke skříním. Barvu jsme už koupili,proto jsem tak spěchala.. :-)),máme zelenou-s nádechem do žluta,barevné budou 2 stěny,asi ta s dveřmi a ta protější s oknem.

Hanka
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Tak buď jsem úplně pitomá nebo to jedno okno je na J, ne na S, pokud jsou skříně Z? Já bych dala do JZ rohu rohovou skříňku a před ní postavila psací stůl, tak že se syn kouká do protějšího SV rohu, postel bych dala tak, že je záhlaví přilepené na V stěně - dál od dveří a okna, tu V + Z stěnu bych udělala asi zelenožlutou a zbytek bílý, oranžový koberec.

Renata
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Nepatří sem taky trochu zemské barvy nebo doplňky prvku země?? :)

Hanka
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Pěkný den, Renčo. Přesně proto jsem myslela oranžový koberec.

Renata
3. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Taky Vás zdravím Hanko, nechtěla jsem zasahovat, nejprve jsem si myslela, že myslíte ten koberec jako zemský, ale oranžová mi přijde víc oheň než země (tady bude hodně záležet na intenzitě barvy), pokud bude více zemský, potom mi tam bude chybět trochu ohně. (Přesto, že je vodní typ) Chlapec je jinový, je mu 13 a pokud není "čiperka" (a tak to na mě působí), trochu ohně mu jen pomůže, co myslíte? ..........na Vaši odpověď jsem reagovala poprvé, ale čtu každou Vaši radu, moc pěkně čtou, líbí se mi jak píšete :) prima den R.

Hanka
3. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Renčo, krásný skoro víkend. Mně se ty Vaše také moc pěkně čtou ;-) Jen zasahujte, já na to jen čekala, jenže pořád nikdo nic :-( Určitě máte pravdu. Myslela jsem potom spíše na solné lampy a tak. Záleží na Pavle, jenže chtěla hlavně poradit s barvami stěn a koberce, aby mohla chudák začít realizovat a my se hned pustili do všeho. :-) Opravdu si ale rady nevím, možná se jen nesoustředím, tak jen raďte, budu moc ráda. A upřímně sama bych synovi oranžový koberec také nikdy nepořídila. :-)

Pavla
4. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

:-)))) Oranžový byste nepořídila,tak jaký? A jaké další věci by tam mělý být?Solné lampy a dál?Děkuji za rady.

Hanka
4. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Pavlí, to byla jen poznámka ohledně vlastního vkusu, nikoli ohledně feng šuej či harmonizace Vašeho pokoje.

Hanka
4. 11. 2006
Re: dětský pokoj - spěchá

ještě, aby jste rozumněla - oranžová je barvou země, pokud není vyloženě do červena, pak by byla barvou ohně. Oranžová se skládá z červené(oheň) + žluté(země) barvy a podle toho, která z nich ve Vaší oranžové převládá, podle toho patří prvku Země nebo prvku Oheň. Já měla na mysli pro koberec tu oranžovou do žluta. :-)

Hanka
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

ta postel je dobrá, protože okno na V stěně je již v první třetině, ne dál, jen bych záhlaví otočila na V, ne na J

Pavla
2. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Těžko se mi to vysvětluje .. Ale pokud stojím ve dveřích -před sebou mám okno-na S,po leve ruce mám okno-v první třetině od okna na S,jsou jakoby k pravému "hornímu" rohu(kdyz se díváte na čtverec) tak je na V,ne?A po pravé ruce mám skříně.Před ně nejde nic dát,bylo by to v prostoru,a jsou skoro ke stropu.Po celé célce zdi,plus přes roh k oknu je rohová.Škoda,že sem nejde malovat.Ale děkuji za radu...Zkusím dát rohovou skříň,a ještě jednu na protější stěnu za okno...a postel by byla na Z straně.

Hanka
4. 11. 2006
Re: dětský pokoj - spěchá

Pěkný víkend, Pavlí, tak z tohohle vysvětlení bych opravdu řekla, že máte skříně na V, nikoli na Z a okno máte S + Z, vcházíte z J? Takže to jdu přehodnotit. ;-) Nemáte doma kompas, buzolu? Když máte nahoře S, tak po pravé máte V (ne Z) a po levé Z. Za chvilku se ozvu. :-)

Hanka
4. 11. 2006
Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Milá Pavlí. Jsem tu. :-) Mám pocit výčitek, že jsem Vás uvedla zbytečně do chaosu a tak se snažím "myslet". Barvy - zářivě bílou bych vymalovala J + S, stěny, kde jsou dveře + okno, naproti sobě; V + Z bych vymalovala zelenou - Z okno + skříně na V. Stůl bych nechala tak jak jste ho plánovala, to je výborné místo, ale s tím, že bych do SZ rohu (mezi těmi okny) skutečně dala rohový nábytek a syn by pohledem směřoval do JV rohu - za zády by měl skříňku a měl by rozhled v podstatě po celé místnosti. K posteli. Vzhledem k tomu, že synek nemůže mít záhlaví na V, ani JV (tak aby měl za hlavou zeď, protože říkáte, že skříně tam být musí (pokud byste to nějak vymyslela s těma skříněma, tak bych určitě klukovi dala postel na tu V zeď s hlavou na V), tak bych postel volila také tam, jak jste ji plánovala jen s hlavou otočenou k Z zdi. Ještě mě napadlo, zda mezi těmi velkými skříněmi, které máte po celé V stěně není nějaké pevné místo bez dveří, bez otvírání? (Tam by také mohla ta postel pak být). Koberec bych skutečně volila oranžový. :-) A pak jsem se chtěla zeptat, zda ta navazující skříňka v SV rohu je nějaká menší? Kdyby byla menší nebo střední a ne až ke stropu, tak bych na ní postavila dvě krásné solné lampy. Jaká by byla světlost pokoje bez toho jednoho okna, kdyby bylo zakryté? Mějte se.

Pavla
5. 11. 2006
Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Ahoj Hanko, děkuji.Okna musí být 2,protože už takhle to se světlem pokulhává..Se stranami si už nebudu lámat hlavu :-),buzolu nemám,jen vím,že slunce mi vychází,tam kde je to okno,co mám od vchodu po levé ruce..proto jsem myslela,že to je východ :-)) a ty skríně na proti západ.Beru metr a pokusím se část skříní přesunout na protější stěnu s oknem.Skříně jsou všechny stějně vysoké,ale solnou lampu šoupnu někam na poličku :-))

Hanka
5. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

No, kde vychází sluníčko, je určitě V. Tak ať si to pěkně zařídíte a ozvěte se. Zatím.

Renata
5. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Holky, holky, to jsem Vám to pěkně rozšťouchala, ale nakonec jste to daly krásně dohoromady!!! Docela jsem si po víkendu početla. Ale super, jsem ráda, že jste to tak pěkně probraly, měla jsem trochu pocit, že ten chaos jsem vnesla já. Už jsem klidná. Mějte se obě fajn. :)R.

Pavla
3. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: dětský pokoj - spěchá

Hanko,moc děkuji za Vaše rady.Hezký den.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám