Dobrý den, prosím, poraďte mi, jak mám manžela...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Patricie
20. 9. 2006

Dobrý den, prosím, poraďte mi, jak mám manžela přesvědčit o nepotřebnosti mnoha předmětů v naší domácnosti-připadám si doma jako ve skladišti, nehledě na to, že kromě námi koupených či darem získaných předmětů je u nás doma hodně věcí, které užíval můj tchán (nežije již 7 let). Děkuji

Hedviga
20. 9. 2006

Pozrite sa aj na odpovede k téme "sberatel" a "vysušená ruže".

Patricie
22. 9. 2006
Tyto

příspěvky mi nepomohly v řešení situace, přesto děkuji za vaši snahu.

21. 9. 2006

Jestli je pán více materiální, tak zkuste zahrát na strunu přeměny starých věcí za peníze v bazaru.

Patricie
22. 9. 2006
Pán

je HODNĚ materiální, s návrhem prodeje věcí v bazaru jsem neuspěla. Prostě je s nimi citově spjat a já se při jen pouhém pomyšlení na to množství "haraburdí" dusím. Tomu samozřejmě odpovídá všeobecný chaos v domácnosti. Děkuji za předešlou odpověď.

Gabriela
23. 9. 2006
Re: Pán

Mala som podobný problém. Potom som to urobila tak, že "sa" to rozbilo, že "sa" to potrhalo, že "sa" to stratilo a tak pokračujem.

Romana
23. 9. 2006
Re: Re: Pán

Já jsem měla problém se svým mužem takový, že měl plnou skříň starých (20 let) oblečení, které ani jednou nevzal v součanosti na sebe. Udělala jsem čistku bez jeho vědomí. Vzala jsem vše, zabalila do igelitových pytlů a dala na kontejnery, kde si to rozebrali bezdomovci. Sama jsem ho o tom informovala až posléze a to dle pravdy. Pravdou je, že byl překvapený (v šoku) co jsem si to dovolila s jeho věcmi a bez informace dopředu. Řekla jsem mu, že jsem to udělala schválně, že se stále neměl k řešení a když máme tak málo místa a věci se nepoužívají, tak již jiné východisko nebylo. O Feng-Shuei jsem tehdy vůbec nemluvila. Nějaký čas byl na mne naštvaný. Já jsem mu to nijak nevyvracela a neomlouvala jsem se. Potom v něm uzrál tento skutek a dneska to již dáváme přátelům k dobru jako "legrační" historku ze života. Sám se zajímá o FS a stále mne kontroluje a nabádá k tomu, jak v domácnosti co funguje nebo ne. Je to na Vás, nevím jakou má Váš muž povahu, ale já to riskla, i když jsem neznala jeho reakci dopředu.

24. 9. 2006
Re: Re: Re: Pán

Riskla jste to a vyšlo to, ale mohlo to mít i jiný konec; určitě nedoporučuji věci stavětnějak ultimativně, jako např.: buď já nebo tento starý krám...

Patricie
26. 9. 2006
Re: Re: Re: Re: Pán

V jedné knize o vlastnění věcí jsem četla, že si člověk má představit, že každý předmět, který vlastní, je s ním spojen jakousi neviditelnou pavučinou. Když si tu představu promítnu na předměty v mojí domácnosti, vychází z toho jedna MEGA pavučina, která je tak silná, že skrze ni nelze proniknout a člověk v ní zůstává uvězněn. Děsivá představa. S ultimátem samozřejmě nesouhlasím, takhle bych to rozhodně nestavěla...

Patricie
26. 9. 2006
Re: Re: Re: Pán

Já jsem některé věci prodala prostřednictvím bazaru, pak se mi to už nevyplácelo tam jezdit, tak jsem bez lítosti věci vyhazovala rovnou do popelnice. Jsem skutečně toho názoru, že když člověk rok věc nepoužívá, nepotřebuje ji. S tímto názorem jsem ale v rodině jediná. Je to těžký boj. To, že jsem věci prodala (ne jen ty ryze osobní mého muže, ale i ty, které jsme např. dostali jako dárek v průběhu manželství), je mi i po 2, 3 letech připomínáno a vytýkáno. Prostě je to "neodpustitelný prohřešek", ne tak pro mne. Vždyť když má člověk kolem sebe spoustu věcí, nutně ztrácí přehled o nich a má též zmatek sám v sobě, ale vykládejte to někomu. Vy, Romano, máte štěstí, že se váš muž začal zajímat o feng-šuej, je to pro vás mnohem snazší. Děkuji vám.

Patricie
26. 9. 2006
Re: Re: Pán

Milá Gabrielo, s chutí jsem se vaší odpovědi a současně dobré radě zasmála a vzpomněla jsem si na situaci, kdy jsme doma měli po tchánovi skleněnou desku (součást stolku z obýváku) a já jsem přemýšlela, jak se jí zbavit. Napadlo mne, že desku zabalím do staré deky a za pomoci kladívka ji "zlikviduji". Tuto představu jsem si občas ve své mysli promítla. Na to nedošlo, desku manžel přemístil na balkon-to bylo v zimě- a během několika málo dnů deska následkem zimy a manipulace s jinými předměty na balkoně praskla a rozbila se. To byla pro mne nepředstavitelná úleva. Ještě dodávám, že cokoli se u nás doma nemůže najít, ostatní členové rodiny se hned obracejí na mně s otázkou, kam jsem to dala, jestli jsem to vyhodila apod., protože mám "nálepku" vyhazovačka, likvidátorka. Přeji vám hezký den.

Gabriela
26. 9. 2006
Re: Re: Re: Pán

Som veľmi rada, že sa tak na veci pozeráte. Tiež mám doma také meno. Pekná je zenová múdrosť : Do plnej šálky čerstvý čaj nenaleješ. Všetko dobré prajem všetkým.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám