Dotaz na pana Šmikmátora

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Mia 21
25. 9. 2007
Dotaz na pana Šmikmátora

Dobrý den, pane Šmikmátore. Mám dotaz ohledně „pomyslného“ rozdělení místnosti pomocí barev. Máme obývací pokoj o rozměrech 5,3 x 3,5 m. Dveře jsou na delší stěně v oblasti vědění, hned proti nim je v oblasti bohatství jídelní stůl. Na kratší stěně – oblast partnerství, budoucnost a nápomocní přátelé je okno. V minulosti je vstup do kuchyňského koutu. Celý pokoj je laděný v modré a sytě oranžové barvě včetně stěn. Delší stěny jsou uprostřed (v šířce asi 3 m) sytě oranžové, kratší stěny a kraje dlouhých stěn jsou modré. Přechod z oranžové do modré je udělán pomocí vlnky od stropu až k podlaze. Podlahová krytina je jednotná v celé místnosti. Chci se zpetat, zda jsme tímto barevným přechodem nerozdělili místnost na 3 menší místnosti. S partnerem se v těchto barvách cítíme dobře (oba jsme DŘEVO), místnost chápeme jako jeden celek a podle toho je i zařízená. Zajímá mě to z hlediska umístění dekorací – zda jedna místnost nebo tři. Děkuji mockrát.

25. 9. 2007
Re: Dotaz na pana Šmikmátora

Nebojte, samotným barevným provedením jste ještě místnost nerozdělili, stále má jednotnou podlahu, otázkou ale je, jestli neodělit jídelní část pokoje, potom by se jednalo o 2 celky pro aplikaci Pa-kua, pokud ne, tak možno místnost pojímat jako jeden celek.

Mia21
26. 9. 2007
Re: Re: Dotaz na pana Šmikmátora

Děkuji mockrát, pane Šmikmátore. Zatím to budeme brát jako jednu místnost a až časem vycítíme, že je jídelní část potřebné oddělit, uděláme to. Jde o to, že pokud to budeme brát jako jednu místnost, jídelní stůl je v oblasti bohatství, což je dobře. V případě, že oddělíme jídelní část, i když jenom opticky, bude dost úzká (asi 1,4 m) a asi bych měla pocit, že jsme tam namačkaní, i když jsme zatím jenom dva. Ještě jednou děkuji a přeji hezké dny.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám