Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Veronika
11. 1. 2008
Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, zda vy jako odborník, máte zařízený domov přesně podle pravidel feng-šuej. A jestli opravdu cítíte, že je váš život lepší. Myslím si, že zařídit si domov podle pravidel je to dost obtížné. Feng-šuej se věnuji delší dobu. Ze začátku jsem chtěla mít vše podle pravidel, ale hodně mě to vysilovalo, protože jsem zjišťovala, že to nebude tak jednoduché. Především co se týče uspořádání podle světových stran...Postupem času jsem zjistila, že feng šuej je především o pocitech, že nás učí zamyslet se nad životem a uspořádat si ho. Pokud máme uspořádaný a uklizený domov, podvědomě se snažíme mít uspořádaný i život. Ale i tak se snažím základní pravidla dodržovat, k tomu mám poslední dotaz, jak vidíte sporák v zoně kariéry? Moc vám děkuji za odpověď a zatím nashledanou

Petra
11. 1. 2008
Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Promiňte, že se vám míchám do diskuze. Ale nedávno jsem přemýšlela o něčem podobném. Taky jsem se začetla do pár knížek a chtěla jsem podle nich nějak překopat byt, ale uvědomila jsem si, že čím víc toho přečtu, tím větší v tom mám chaos. A že se mi úplně vytrácí intuice, kam co dát, protože první přemýšlím, co je to za sektor, jaký prvek, jaká světová strana. A myslím, že o tom to není. Teď se ty znalosti snažím nějak usadit a spíš si sednu do místnosti a snažím se opět cítit, jestli je to tam fajn, nebo popř. kde by to potřebovalo vylepšit. A o tom to podle mě je. Toť můj názor:-)

11. 1. 2008
Re: Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Souhlasím, k ničemu by nevedlo slepé následování knih, ještě k tomu mnohdy rozporuplných, intuicí a vkusem by mělo zařizování bytu vždycky začínat, čas pro FŠ nastává zpravidla až tehdy, když se život otáčí k horšímu, nedaří se, vztahy nefungují, zdraví se zhoršilo apod, a jak už se o tom povídalo dříve, k ničemu nebude pouhé přemísťování věcí když se nebudou hledat a řešit hlubší příčiny problémů.

11. 1. 2008
Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Pěkná otázka, popravdě jsem ji čekal už dávno, tak jsem na ni připravený.. Samozřejmě že ne všechno jde ideálně zařídit, ale to podstatné je v souladu se zásadami FŠ, u každé věci rozmýšlíme o symbolickém významu a podle toho dostane každá věc své místo, jako u kohokoliv jiného se kazí, schnou a praskají věci a rostliny přesně tam a tehdy, když nás chtějí o něčem důležitém informovat apod. Ten sporák necítím jako nijak problémový, jde o sektor Začátek/Kariéra, pro vaření možná jeden z nejlepších v kuchyni.

Marcela
11. 1. 2008
Re: Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

takže byt který není dle fs ale ve kterém se cítíme fajn, a žádné nejsou problémy je vlastně v pořádku a není třeba dumat a vylepšovat? Prostě cítíme se ok necháme fs plavat?

michaela
12. 1. 2008
Re: Re: Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Do toho, co funguje, není nutné šťourat. :)

Irra
12. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Dotaz pro pana ing. J. Šmikmátora

Mně to funguje tak, že vždycky dostanu silný pocit, že je potřeba něco změnit - třeba děti povyrostly a překopávali jsme jim pokojík. Sedím, přemýšlím, vymýšlím, pak to zrealizujeme, zkonstatujeme, ejstli to bylo dobré a jestli je tam příjemně a pokud jo, tak to tak necháme. Pak mi to začne vrtat hlavou a jdu do knih nebo na diskusi s dotazem a dodatečně zjistím, že moje intuice mi to tam uspořádala převážně v souladu s feng šuej a je třeba doladit jen drobné detaily. S věcmi nehmotnými jako je práce, finance, vztahy je to horší, protože tam to není až tak konkrétně vidět, jestli to funguje nebo nefunguje a všechno je relativní. Mám posilovat sektor bohatství, když vlastně jsme na tom poměrně dobře, jen nám převážnou část peněz sežere byt, takže těch co máme volných už není tolik a hodilo by se mít víc - ale to se hodí vždycky. Podle mého není na škodu být taky občas skromný a netlačit na pilu. Vždycky hodně myslím na to, že pricipem feng šuej je taky rovnováha mezi jin a jang a že jsem jednou četla, že když se něco moc hrotí do jang, "překlopí" se to do jin a naopak a vlastně to snažení pak má opačný efekt.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám