Dřez ve skříni

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Lucka
6. 11. 2006
Dřez ve skříni

Dobrý den, zazněl tu názor, že má někdo dřez nebo ledničku ve skříni..Myslíte, že je to opravdu vhodné takto zařídit? Plánujeme předělat kuchyň a teoreticky by to šlo takto zařídit i u nás. Děkuji za názory. Lucka

Renata
6. 11. 2006
Re: Dřez ve skříni

Zadravím Lucko, taky mě před časem, když jsem četla ten příspěvěk, tahle možnost zaujala. Vrátím se časem do kuchyně mojí babičky....., měla kuchyňský stůl, ze kterého se vysunul jakoby šuplík (zásuvka) na nohách a tam byly 2 dřezy. V jednom se nádobí mylo, do druhého dalo okapat. Po umytí se šuplík zasunul, nikde žádný dřez, žádné nádobí, nahoře jen čistá pracovní plocha. Vzhledem k tomu,že dříve byla intuice naprosto přirozená a ten kus nábytku byl právě v té době vyroben, (myslím, že ani nevěděli, že je to z důvodu úniku energie) je můj nazor takový, že je dóóóst dobrý mít dřez na nádobí "neviditelný". Šla bych do toho. :) R.

Lucka
6. 11. 2006
Re: Re: Dřez ve skříni

Ahoj Renato, moc děkuji za Tvůj názor. Je pravda, že se umyje nádobí a je uklizeno..:)Vážně o tom uvažuji..:)Měj se hezky.

Pavla
6. 11. 2006
Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Milá Lucko,skoro bych řekla,že myčka poslouží lépe :-)))

Renata
7. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Pavli, myčka poslouží na umytí nádobí, ale kuchyň bez dřezu? Mluvíme o zneviditelnění odpadu, (úniku energie) ne nádobí..... :) R.

Pavla
7. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Aha..já četla,že se umyje nádobí a je uklizeno..tak jsem to vztáhla pouze na nádobí.Na ten zbytek použití - umytí zeleniny,vylití hrnce vody a nevím co ještě je zasouvací dřez, jaký měly babičky,dost nepraktický..

Zdeňka
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Ahoj Pavlo, taky bych nevěřila, že to může být praktické, ale praxe se mi moc osvědčila.Také mám dřez "ve skříni" - tedy za šoupacími dveřmi. Ty jsou lehce otevřít i s plnýma rukama nádobí..:-)

Pavla
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Ale máte normální dřez s odpadem,ne?Já měla na mysli ten co o něm psaly "holky",ten co měla naše babičky.

Zdeňka
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Jo, normální s odpadem. Aha, tak to jsem nepochopila. To máš pravdu, že sice nebyl únik "energie", ale člověk se víc naběhal.. :-)

pavla
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

No to sakra :-)) To ať radši energie uniká :-))

Renata
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dřez ve skříni

Volám SOS,....... vážně nezijeme v dobe "krále Klacka" !! Určitě jsem měla na mysli NORMÁLNÍ DŘEZ s s odpadem, tak jak je dnes zvykem. Netvrdím, že je to jediný způsob, jen jeden z možných.Tu babičku jsem zmiňovala jen pro přirovnání. Dobře si vzpomínám, jak tu špinavou vodu z nádobí vylévala před dům...........a s tím bych docela jistě nesouhlasila.... řekla bych špína před vlastním prahem???? Ale tak to bylo :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám