dveře - otvírání

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hanka
23. 10. 2006
dveře - otvírání

Přeji krásný dobrý den. Měníme v baráku mj. všechny dveře. Ráda bych se zeptala, zda je jedno, jestli se otevírají zleva či zprava, prostě udělat všechny tak, aby byla po otevření odkryta větší plocha místnosti a bylo tak do místnosti dobře vidět? A ještě bych se ráda zeptala, když vejdu vstupními dveřmi ze schodů do podlažního bytu, po pravé straně jsou dveře do koupelny a záchodu (budou bílé zneviditelněné se stěnou) a po levé str. jsou dveře do ložnice, vnímám to tedy dobře tak, vstupní dveře, když je otevřu jakoby zakryly stěnu, kde je WC čili klika na L str.? Pak se vchází dál rovně chodbičkou do kuchyně. Děkuji.

23. 10. 2006
Re: dveře - otvírání

To otevírání, aby se odkryla větší plocha místností, je správné, stejně tak zakrývání dveří od WC, jen mi nesedí ta pozice ložnice hned za dveřmi - jde o prostor, který by měl být mnohem dál ode dveří, v klidové části bytu.

Hanka
24. 10. 2006
Re: Re: dveře - otvírání

Ano, vím, a čekala jsem, že budete mít přesně tuto připomínku.:-)V bytě jsou jen dvě obytné místnosti, jedna severní a jedna východní a čtyři lidi a tak jsme se rozhodli přesunout děti do pokojíčku na V a nás do ložnice na S. Moc děkuji za odpověď.

Radka
24. 10. 2006
Re: Re: Re: dveře - otvírání

Nevím, zda je to správně nebo ne, ale naše dveře do ložnice se otvírají, tak že člověk hned nevpadne do postele, tu jde vidět, až když se vejde do pokoje, ale to snad nevadí a je to někdy i docela vhodné.. :-)R.

Hanka
24. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: dveře - otvírání

No to máte Raduš pravdu, tak teď nevím, zda si také máme zachovat intimitu a dát dveře tedy opačně, ovšem kdyby ta místnost pak kdykoli jindy byla použita pro jiný účel než ložnice, tak by mi to vadilo. Takhle by se mi vpodstatě odkrala jen nudle - šatna - lépe řečeno šatní skříně podél stěny, kterými oddělíme ložnici od pokojíčku a to se mi ani trochu nezdá. No tak jsem si to asi během toho psaní vyřešila, nechám svůj původní plán tak jak je :-)

Hanka
26. 10. 2006
závěs nebo jen malinká zvonkohra?

Ještě jsem se chtěla, prosím, zeptat jak jsem úplně nahoře popisovala vstup do kuchyně, tak zda je vhodné tam dát místo dveří takový nádherný barevný cinkací závěs - jakoby navlíkaná sklíčka, je krásný, dnes jsem ho viděla v Baumaxu a nebo zda tento vstup můžeme nechat prostě jen tak bez dveří, bez ničeho. Je to nejfrekventovanější vstup a nejsem si jistá, že by nám ta cingrlátka brzy všem nelezla na nervy, takže bych je asi musela přidělat ke stranám nebo odstranit a to by byla škoda. Na druhou stranu je mi příjemná představa, že se ten vpád domů trošku spomalí a rozcinká. Pro připomínku se vchází do podlažního bytu rovnou ze schodů hlavními dveřmi a pak krátkou chodbičkou (vpravo wc+koup., vlevo ložnice) rovnou přímo do kuchyně, touhle cestičkou jde prostě každý, kdo přijde domů. Děkuji.

28. 10. 2006
Re: závěs nebo jen malinká zvonkohra?

Myslím, že lepší službu než závěs by zde mohly udělat nějaké vkusné zvonky nebo zvonkohra.

Laura Polednikova
18. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: dveře - otvírání

jsou vhodné shrnovací dveře nebo je lepší je dát uplně pryč.Otevírací není možno umístit.Laura

Hanka
18. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: dveře - otvírání

Záleží o jakou místnost se jedná, Lauro. Pokud jde o ložnici, tak jsou rozhodně lepší alespoň nějaké dveře. H. :-)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám