Eko-zahrada

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Irena
19. 2. 2007
Eko-zahrada

Dobrý den, najdou se mezi vámi nějací ekozahradníci? Iren

Peta
19. 2. 2007
Re: Eko-zahrada

Ahoj Iren, mrkni na ekozahrady.com. Peta

Irana
20. 2. 2007
Re: Re: Eko-zahrada

Ahoj Peto, to je úžasný, moc děkuji za tip! Taky bych si moc přála hektarovou zahradu! Mám jen 800 m2. Ty máš statek? A zařizuješ zahradu nejen eko ale i podle feng-suej? Iren

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Eko-zahrada

Iren, z 800 m jde udelat uz krasna ekozahradka!:) My mame zahradu pres hektar, je hodne přírodní, přes třetinu tvoří les, je tam i velka louka, ovocny sad.. Ale co se týče ekozahradničení tak se mám ještě spoustu čemu učit!:) FŠ se dá taky aplikovat, sama přemýšlím a koketuji, jde Ti o něco konktrétního? P.:)

Ilona
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ahoj, není důležitější dům než zahrada Ireno?

Saša
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ahoj,my jsme od rána do večera přes léto s klukama na zahradě-tak proč si to neudělat co nejpěknější??jen kdyby si ještě dědeček dal říct a vyházel harampádí....už jsem tady o tom psala,snad si dá jednou říct!a já miluju hrabat se v zahrádce,sázet,přesazovat.....jako by si zem ze mně brala všechny starosti a trápení

Hanka
20. 2. 2007
Re: Re: Eko-zahrada

Péťo, i já musím poděkovat za skvělý tip na tuto stránku. Doslova ji hltám a už teď je mi jasné, že mám bezva dárek pro svou mamču k narozeninám - účast na kursu. K obrazu, který pro ni maluji se to nádherně hodí. Děkuji. H. :-)

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ilon, zahrada je tím důležitější, čím víc času v ní trávíš. Kromě zimy tam trávím o dost víc času než v domku, takže myslím, že i zahrada je hodně důležitá. Naši předkové žili mnohem víc venku než vevnitř..:)P.

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Hani, jsou to opravdu nevšední stránky, spousta víc než zajímavých článků, myšlenek, názorů.. Mluví nám z duše..:)P.

Ilona
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Petro dnešní doba je jiná, velká zahrada jako máte vy je moc pracná, když se chodí do práce nemyslím, že by šla zvládnout. Chápu statky, kde maká celá rodina, ale i to je podle mě už minulost..

Zdeňka
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ilono, bohužel spousta lidí dnes smýšlí podobně jako Ty. Péťo vaši zahradu vám závidím a fandím Ti, je to můj velký sen! A i já děkuji za tip na stránky, je fajn, že Irena nadhodila tohle téma, také mě moc zajímá!

Jarka
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ahoj Péťo, jsi v klubu ekozahrady?? :-) Zdraví Jarka Z.

Květa
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Peto a chodíš normálně do práce nebo jsi doma např. na mateřský? Jestli ano, tak počkej, až budeš chodit do práce..hektarová zahrada musí být dřina. Jsem ráda, že bydlím v paneláku! :)

Zdeňka
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Péťo, nenech se odradit!:)

Lucka
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Ahoj Péťo, můžu se ozvat na tvůj email a požádat o radu a zkušenosti s ekozahradou? Koupili jsme teď půl hektarový pozemek - holá pláň. Chceme postavit ekodům a založit ekozahrádku. Děkuji mockrát. Lucka

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Jůů, to je reakcí! :) Jaruško, v klubu zatím nejsme, ale budem! :)Odradit se nenechám, je mi jedno, co si kdo myslí, mně příroda okouzlila a naše zahrada je rájem, což by potvrdil každý, kdo tam byl. A vůbec to není v tom, že bychom tam dřeli od rána do večera. Právě ze stránek ekozahrady.com jde pochopit, jak nase zahrada asi vypadá. Spoustu věcí necháváme na přírodě a opravdu to není tak, že by naše zahrada byla zanedbaná. Je snad příroda zanedbaná? :) Luci, klidně se ozvi, ale nejsem vůbec žádný odborník, můžem popovídat, co jak kdo dělá, to klidně, moc ráda se poučím a dobrých nápadů není nikdy dost. Jestli máte holou planinu začátek dá zabrat (naše přírodní zahrada se tvoří už přes 50 let..), ale zase si ji můžeš rozvrhnout téměř jak libo. A půl hektar je už pěkný kus země!:)

Zdeňka
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Péťo a to jste začali až podle té webové stránky nebo jste to už takto cítili dávno sami?

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eko-zahrada

Zdeňko, 50 let ty stánky určitě neexistují.. :)) Zahradu koupili manželovo rodiče za války. Vlastně měli velké štěstí, že jim jí bývalý režim nevzal..Takže základ jsme měli víc než skvělý. Teď například plánujeme založit v dolní části březový háj.Ze zmíněných stránek beru ponaučení, rozhodně je tam ještě spousta prostoru vysazovat, vylepšovat, zkoušet..Až je pročteš, v mnohém se Ti rozšíří obzory..a možná i na ledacco změníš názor..P.:)

lenka
20. 2. 2007
biozahrádky

Ahoj, chci jen vyjádřit potěšení, že jsou zde lidé takto smýšlející. Sama jsem od známého dostala tip na ekozahrady.com nedávno a od té doby v tom "ležím" :) Jsou to osvícení lidé. Právě budujeme zahradu a budeme stavět, tak se o to zajímám už delší dobu a jsem ráda, že typ zahradničení v souladu s přírodou začíná být populární :)

Peta
20. 2. 2007
Re: biozahrádky

Lenko, připrav se, že některým lidem budeš opravdu připadat "divná", ale věř, že je úžasné v takové přírodní zahrádce trávit čas. Držím palce v budování. Budoucnost.. P.:)

Květa
20. 2. 2007
Re: Re: biozahrádky

Peťo brzdi, myslím, že jsi trochu ulítlá a nemysli to moc ve zlym. Uvědom si, že jsi v 21. století! Malou zahradu prosim, ale hektar si strč na klobouk!

Peta
20. 2. 2007
Re: Re: Re: biozahrádky

:)) Květo, já Ti náši zahradu rozhodně necpu! :)) Možná jednu pochopíš, že přírody bychom si měli vážit, ať je 21. století nebo kterékoli jiné.. Koukni z okna a zamysli se.. Měj se hezky. P. :)

Květa
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: biozahrádky

Vidím komín, no nic moc, ale zase mám teplý ústřední topení! Když jsi tak eko čím topíš ty? Taky ústředňákem co? Takže klid, jsi stejný závislák na současnosti jako ostatní!

Jindra
20. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: biozahrádky

Květo, Ty brzdi! Zastávám stejný názor jako Peta a i když nemáme tak velkou zahradu, je to náš velký sen! A co nejvíc přírodní život..:-)

Peta
21. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: biozahrádky

Květo, nevím, co proti mě pořád máš, ale co nadělám. Topíme dřevem. Ale úplně soběstační zatím rozhodně nejsme. V topení ano, ale např. po nedávné vichřici nešel el. proud a pak si člověk uvědomí, jak moc závislý je.. Ale i to možná časem zvládneme..:)Měj se fajn a přestaň rýpat. Pa P.:)

Lenka
21. 2. 2007
biozahrádky

Já už po té cestě, kdy si uvědomuju, že jsme přírodě hodně dlužni, jdu dlouho, takže mám už své zkušenosti s lidmi, kteří nepochopili. Měj se fajn a díky :)

michaela
21. 2. 2007
Re: biozahrádky

Mým snem je mít aspoň nejakou zahrádku, kam bych mohla vyjít přímo z obýváku třeba v noční košili. Všem Vám to strašně přeji a tiše závidím. Držím palce, aby vzkvétala a dělala co nejvíc radosti.

Peta
21. 2. 2007
Re: Re: biozahrádky

Míšo, moc děkujeme a my Ti přejeme, aby se Ti ten sen splnil, co nejdřív! :)P.

Jarmila H.
21. 2. 2007
Re: Re: Re: biozahrádky

Ahojky všichni, na spoustě našich společných témat pozoruji jak zde všichni vyznáváme společné věci (až na některé výjimky), které se vztahují k potřebě harmonizace - vnitřního prostředí (bytu, domu), venkovního - zahrady, vztahů se svými blízkými, kolegy, šéfy a hlavně harmonizace sebe samých. Je to úžasné, vždycky mne to zde pohladí. Toto téma o ekozahradách, je taky moc fajn. Nakonec FS vyznává v zahradách hlavně harmonizaci s přírodou, se všemi prvky a ekozahradnictví je v jiné podobě vlastně totéž. Máme zahradu 20 arů, dost velká na práci. Byla vybudovaná na 10 arech a pak přišla povodeň a vzala nám sousedy a velkou část naší zahrady se vším, co tam bylo. Zůstali jsme jako na ostrově. Až jsme se vzpamatovali, přibrali jsme pozemek (tedy to co zbylo po povodni, pozemek se tomu tehdy nedalo říkat)po sousedech a budujeme. Také jsme celé dny venku a je nám prima.Díky Iren a Peti a všem ostatním za objevení nových poznatků. Moc mne potěšilo, že vlastně moje cesta, po které já jdu, se téměř shoduje s tím, co jsem tady v tom tématu objevila. Díky moc ještě jednou všem a Míše přeji také ať obdrží to, co si tak moc přeje. Jarmila H*

michaela
21. 2. 2007
Re: Re: Re: Re: biozahrádky

Díky, díky, díky. teď už se to splnit musí, když mi to tolik lidiček přeje.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám