Element vody

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
katty
29. 11. 2006
Element vody

Dobrý den, zajímá mě Váš názor. Zjistila jsem že jsme s manželem oba "voda" (1972,1973). Zajímalo by mě, zda je pro nás vhodná bílo - modrá ložnice. Ta modrá barva světlá, příp. ještě v kombinaci se světle zelenou. Je to hodně tmavá místnost, potřebuji ji nějak opticky rozjasnit. Ještě bych ráda věděla čím se prvek vody "dobíjí", co jej naopak vyčerpává a co to ve vztahu může znamenat pokud jsme oba stejný element. Děkuji za trpělivost a přeji hezký den. K.

Renata :)
29. 11. 2006
Re: Element vody

Ahoj Katy, nebudu odpovídat na vše,co do vztahu přináší stejné elementy, to umí přiblížit p. Šmikmátor moc hezky, zkusím jen fušovat do řemesla těmi barvami. Myslím si, že elementu vody ve vaší ložnici je dost tím, že jste oba voda. Bílo-modrou kombinaci bych vynechala. Jsou i jiné barvy, které pokoj rozjasní. Volila bych barvy elementu kov a dřevo. Kov vodu podporuje, dřevo tlumí. Do rohu vztahů by byly hezké 2 solné lampy. Teď mě tak napadá, co zeleno-růžová kombinace nelíbila se ti? Záleží také, jaký je koberec... :) R.

Katty
29. 11. 2006
Re: Re: Element vody

Ahoj Renato, děkuji za odpověď. Teprve nedávno jsem se začala zajímat o FS a snažím se ho lehce aplikovat do života. Ta kombinace je taková moje vysněná :-), ale včera jsem zjistila, že oba dva jsme voda a napadlo mě, zda ta modrá je vhodná. Asi před měsícem jsem tak nějak intuitivně upustila od modro-bílé koupelny... Tou zeleno-růžovou jsi mě teda hodně překvapila :-) musím o ní popřemýšlet. Přiznám se, že by mě vůbec nenapadla. Solné lampy určitě budou, mám je moc ráda. Navíc v sektoru partnerství je v naší budoucí ložnici komín :-( a nepoužívaný. Co jsem zjistila tak je rozebraný /tzn. končí pod střechou/ a je přikrytý.

Renata :)
29. 11. 2006
Re: Re: Re: Element vody

No tak super, popřemýšlej a uvidíš. Musím přiznat, že jsem před lety měla taky světlemodro-bílou ložnici. Dokonce s labutěma. Byla taková lehounká, čisťoučká na tu dobu moc hezká, ale dnes už bych takovou nechtěla. Ale nakonec zkusit můžeš, přemalovat taky, ne??? Ten komín nevím, jak zhodnotí p. Šmikmátor, ale já to cítím jako hluché, nevyužité místo, kde se nehýbe energie, proto bych udělala stejná opatření, jako kdyby byl komín funkční. Tak zatím :)R.

29. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Element vody

Vzhledem k té tmavosti místnosti a přemíry Vody bych se nejspíš přiklonil ke kombinaci ostatních 4 elementů Dřevo-Oheň-Země-Kov takto: protože Kovu tam bude dosti (část bílých stěn a strop), tak by se jednalo o Dřevo a Zemi (barvy zelená + žlutá) a Oheň (lampy, červené doplňky).

Katty
29. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Element vody

:-)) Tak si tu ložnici přemýtám celý večer v hlavě a jediná "schůdná" kombinace která mně napadla je žluto - zelená. Teď jsem ještě nakoukla sem a co nevidím :-) Děkuju, K.

Renata :)
30. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Element vody

Když jsem navrhovala růžovou, s bílým stropem jsem nepočítala. Často se nyní setkávám i s barevnými stropy a je to příjemné. Chtěla jsem tím vnést kov a dřevo, solnými lampami oheň a zem. Naprosto souhlasím, že růžová je dost "indivindi" a nemusí se každému líbit. V případě, že zůstane bílý strop, je návrh p. Šmikmátora určitě lepší a více odpovídá tvému vkusu. Nejdůležitější na tom celém je, abys byla s výsledkem spokojena a to by se nestalo, pokud bys dala na rady, které ti nesedí. Tak ať se dílo povede. :) R.

Katty
30. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Element vody

No - ten strop. On je tam dost vysoký, i bych měla chuť ho vymalovat barevně aby se opticky snížil...ale to už nějak doladím, každopádně bílá barva tam určitě taky někde bude. Moc děkuju za názory Vám oběma.

Alena
30. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Element vody

Také jsme s manželem oba "voda" - on jang a já jin. Když jsme se pře rokem stěhovali do současného bytu, začala jsem se zajímat o feng-šuej. Byla to ale spousta informací, a tak jsem ze začátku musela spoléhat především na vlastní intuici. Naše i trochu obytná ložnice je orientovaná na S - SV, s oknem na S a vstupem ze Z. Severní stěné, zbylé 3 stěny jsou jemně růžové. Hodně mužských je z pricipu proti této barvě, ale opravdu jde jen o to namíchat ten správný odstín, který vám bude příjemný. Nábytek máme borovicový a rattanový. V pravé (spací) části pokoje máme vlněný starorůžový koberec s velmi jemným vzorem, v levé části (u okna) béžový čínský koberec s jednoduchými barevnými ornamenty. Závěsy na okně ladí barevně i vzorem s čínským kobercem. Dlouho jsem také sháněla bavlněnou záclonu (ty syntetické mi strašně elektrizují) až jsem objevila jednu pěknou, jemně smetanovou, která celý pokoj příjemně doplnila. Co do pocitu to bylo zajímavé zjištění - v pokoji bez záclony, pouze se závěsy po stranách, a potom se záclonou. Vzhledem k celkem pěknénu výhledu do zeleně, se mi to líbilo i bez záclony, ale s ní je to mnohem příjemnější pocit. Jediný sektor v tomto pokoji, se kterým si stále moc nevím rady, je sektor bohatství. Máme tam malou sedačku, přes kterou je daný bílý přehoz (byl jediný po ruce a opticky to prostor zvětšuje) + růžový a zelený polštářek. Na stěně nad sedačkou nám zatím alespoň obrázek tlustice. Pořád ale nevím, jak a čím správně sladit SV směr a sektor bohatství. Poradil by mi někdo?

1. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Element vody

V Bohatství jde o to symbolizovat jej, co byste rádi aby se rozhojňovalo, což se dá na desítky způsobů, a vztah k SV spočívá v tom, aby se zde převahou materiálů, barev a tvarů projevil element Země, která zde vládne.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám