energie domu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Marie
12. 10. 2006
energie domu

Dobrý den, máme domek, starý 30 let, stavěli jsme ho pro sebe. Štíty jsou S-J, vstup je od Z přistasvěnou verandou, kuchyň je na Z,obývák JZ, ložnice JV a dět.pokoj V. Manžel byl těžce nemocný a velmi negativní. Přes dům jde údajně i GP zóna. Já už se v něm poslední dobou cítím stále lépe, ale dcera se v něm dobře necítí, tvrdí, že je tmavý, stísněný, k nebydlení. Jaký z něj máte pocit a co mohu udělat pro vylepšení ? Děkuji , Marie

Hanka
12. 10. 2006
energie domu

Dobrý den, Marie. Vy jste si mohla pouze zvyknout, dokonce se lidé stávají závislými na negativních zónách. To, že jste si zvykla, neznamená, že je to pro Vás dobré místo. Mohu-li se zeptat, kde v domě pobývá manžel? Není jeho SZ v domě určen náhodou pro WC, koupelnu apod.? Nezmiňujete co se nachází v SZ, S a SV zóně? Dům máte proměřený či procítěný a s GP zónou někdo něco dělal? Kolik je dceři let? Pokud je to dítě či jen citlivý člověk, rozhodně bych na její pocity dala, dům prosvětlila, udělala více prostoru a zútulnila. Sama mohu potvrdit jen svou zkušenost, od batolecího věku se ve všech ohledech rozhoduji podle svých dětí, nikoli podle rozumných názorů. Váš dům bude jistě potřebovat léčit. Sama jsem zvědavá co na něj pan inženýr. Jen se snažím stále učit a proto se ptám a zajímá mě Vaše situace. Co mít obývací pokoj místo ložnice a kuchyni s jídelnou místo obýváku? Mnoho zdraví a štěstí.

Hanka
12. 10. 2006
Re: energie domu

Zajímalo by mě, na jakou sv. stranu se Váš pozemek svažuje? (Většina lidí řekne, je to rovina, ale myslím tím, kam teče voda, když prší?) Děkuji.

Marie
13. 10. 2006
Re: Re: energie domu

Pozemek je na severním svahu. Máme na něm dvě vyrovnávací meze. Voda teče od jihu k severu. Manžel je dva roky mrtvý, dceři je 25 a jezdí domů jen občas. Na S je veranda se vstupem, z verandy schody do patra, kde má pokojík a tělocvičnu 26 syn, který jezdí taky pouze na víkend. Dále je na S koupelna, WC a spíž. Z verandy je chodba a z ní doprava kuchyň, doleva děts. pokoj (dcera), rovně obývák a z něj doleva ložnice. Domek byl stavěn jako typizovaný projekt a místnosti svou velikostí takto odpovídají. Měnily by se jedna za druhou jen těžko.Kuchyň 9m2,DP 15m2, L 16m2, O 25m2. Se zÓnou procházející napříč domem jsem nic nedělěla, nebo vlastně už i dělala, ale vypadá to, že se pouze posunula trochu jinak a člověk, kterému v tomto směru věřím tvrdí, že jediná šance se je odstěhovat.Jo a máme ještě psa, který spí i tam, kde nám 3 lidi nezávisle na sobě určili původní zónu.

Hanka
13. 10. 2006
Re: Re: energie domu

Dobrý den, Marie. A vy osobně hledáte jen razítko, že se opravdu máte odstěhovat nebo jste stále ještě ve fázi, kdy byste udělala pro vyléčení prostoru vše? Asi bych neváhala, šla pryč a očekávala harmonického partnera. Načrtnu si Vaši situaci, popřemýšlím a ozvu se.

Marie
13. 10. 2006
Re: Re: Re: energie domu

Dobrý den Hanko. Díky za Vaši péči. Partnera mám, žiji s ním v tom domě a právě že mi připadá, že jsem čím dál ve větší pohodě. Možná, že zdání někdy klame. Ale raději bych dělala vše pro vyléčení domu, než se stěhovala. Mám pár let před důchodem a to už sehnat práci a jiné bydlení není tak jednoduché. Navíc je tady hezké prostředí, mám tady přátele, mám ráda zahradu a práci na ní a ta je v pohodě. Marie

13. 10. 2006
Re: Re: Re: energie domu

Toho co by se všechno mohlo nebo mělo ve Vašem domě změnit aby se Vám život změnil k lepšímu je samozřejmě celá řada, odpovědné by bylo provést prohlídku domu a věnovat prostoru i celé rodině náležitou péči. Do té doby než se pro něco takového rozhodnete, tak doporučuji uvěřit pocitům dcery a pustit do domu novou energii skrze pořádek, čerstvou malbu stěn, květiny apod. Co se týká zón, tak je situace obvykle mnohem horší, zón existuje mnoho druhů, sám jich rozeznávám 10 druhů, doporučuji provést podrobnější posouzení a navrhnout vhodný způsob ochrany před nimi.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám