Harmonizační prvek v partnerství

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Evča
8. 11. 2006
Harmonizační prvek v partnerství

Ráda bych se zeptala na harmonizující prvek ve vztahu: já–koza/země a partner–zajíc/dřevo. Budu-li chtít posílit sebe (země) použiji předcházející prvek oheň, zchladit či tlumit následující prvek kov či totožný prvek jako jsem, tj. zemi. Partnera (dřevo) posílí voda, zchladí oheň a dřevo. Jak je to potom v harmonizaci pro soulad v partnerství: když přidám víc ohně, který posílí mě-zemi, tak vlastně symbolicky ničím partnera–dřevo, které naopak tím ohněm oslabuji-spaluji… I když občas začínám mít pocit, že mě-zemi občas partner jako dřevo vysává... Takže mám zkusit partnerství prozatím harmonizovat tím ohněm a zkusit co to udělá nebo jak na to? Jinak jsem ještě nepřišla na to, jak zjistit v uvozovkách osobní polaritu jin/jang?

Aneta
8. 11. 2006
Re: Harmonizační prvek v partnerství

Tak tohle Vám určitě nepomůže.

Sammy
8. 11. 2006
Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Anet, nebuď takový pesimista..:)Evčo, potřebujeme znát datumy vašich narození, pak ti napíšu, jak to máte s jin a jang..:)S.

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

:-)) nejsem pesimista.Ale vše je podle mého o komunikaci,toleranci a ne o harm.prvcích,které se postavím do obýváku,popř.vymaluju barevně stěnu a vše bude ok..A chlapama to je strašné,ale bez nich také.:-)

Evča
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Aneto, pochopitelně máte pravdu, komunikace a tolerance je základ, samozřejmě si nemyslím, že plápolající svíčka na stole za nás vždy všechno vyřeší... Šlo mi spíš o to, abych zvýšila harmonii a náš vztah posunula někam dál, tak abychom se doma cítili ještě útulněji a příjemněji... Prostě proč nevyužít správně použitých běžných věcí, když pro nás mohou příznivě pracovat... Nezříkám se tudíž odpovědnosti a naivní v tomhle směru rozhodně nejsem. Mohli bychom mít v ohni celý byt, ale kdyby nefungovala důvěra, opora a podpora jednoho v druhém, tak by nám stejně nepomohlo nic, leda hasiči...

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Dál Váš vztah posune např.mimčo,nebo jiné bydliště,prostě nějaká změna..ale ne ta,že vyharmonizujete byt a budete se cítit útulně..To se stejně budete cítit jen Vy..chlapům je tohle úplně fuk :-))))

Pavel
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Tak to se Aneto opravdu moc mýlite. Možná jen nemáte vy toho správného muže..:) My s manželkou zútulňujeme náš baráček stále a myslím, že feng-shui je opravdu skvělá metoda, jak nastartovat změny v životě a není k tomu vůbec nutné stěhování..Mějte se krásně.

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

:-)))Tak to jste vyjímka potvrzující pravidlo.Správného muže mám už spoustu let a že ho to nezajímá mi nevadí,takže pohoda na obou stranách a o to jde bych řekla :-)))Jen mi řekněte co si slibujete od zútulnění?Budete na sebe milejší?To můžete bez zútulnění..:-)))

Pavel
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Milí na sebe jsme. Jen se nám oběma líbí si to naše prostředí společně budovat. Myslím, že svému muži křivdíte, když tvrdíte, že je mu jedno, jak je váš domov zařízen..Jak jste sama napsala, vše je o komunikaci a i o komunikaci o tom, co se komu líbí..A nemyslím si, že jsem vyjímka. Většinou fórum jen pasivně sleduji, ale teď mi přišlo správné reagovat..

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

No dobře..ale co si od toho slibujete..že se stane??Přečtěte si dotaz Vaší partnerky,nebo manželky..Chápu,že Vás to baví,chcete se cítit dobře,pak budete..ale jaká změna nastane ve Vašem vztahu?

Pavel
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Teď jste mě a jistě i paní Evičku opravdu rozesmála..:-)Já nejsem její manžel. Jen jsem jí chtěl povzbudit, aby do zútulňování šla s nadšením a chutí a že se třeba její manžel přidá a zase je to trochu víc ztmelí a kdo ví.. třeba jim to ztmelení pomůže si navzájem otevřít své dušičky a svěřit se s tím, co koho trápí..

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

:-))) Myslela jsem,že jste pár.Pardon.Asi je to stmelí..hlavně,aby si dušičky nevylévali moc :-))Každý věří něčemu jinému,myslím že FS má něco do sebe,ale ne tolik,abych se tím radikálně řídila,dokonce by mě nenapadlo podle FS mít dítě, jako tu jeden dotaz padl,a hlavně všeho moc škodí :-))

Evča
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Chi, chi, chi, zdravím svého virtuálního manžela... aneb já být prosím ještě slečna ;-) . Pavle, děkuji Vám za povzbuzení, elán ani nápady mi nechybí... Díky! Taky Vám doma držím palce... Anetko, a Vám snad jenom tohle... Každé partnerství prochází různými obdobími, v závislosti na tom, jak se ti dva poznávají, co mají v určité době řešit, co mají pochopit a co se mají naučit... Ne nadarmo se říká, že partner je to nejlepší zrcadlo sebe sama a vlastně čím blíže se přibližuješ k protějšku, tím může být pro člověka méně příjemné se dozvídat o sobě úplnou holou pravdu, byť je to někdy hodně bolestivé... Prostě přijmout fakt, že jsi zrovna taková... A pak je na tom úplně to nejkrásnější vědomí toho, že i když tě ten druhý pozná a ví to o tobě, chce s tebou být dál, respektuje tvoji osobnost a povahu a nesnaží se tě měnit, ale pouze ti pomáhá se vyvíjet a tak si vlastně otvíráte cestu ke kvalitnějšímu a hodnotnějšímu životu... Což se projevuje tím, že jsi víc spokojená, víc šťastná, víc v pohodě, prostě žiješ naplno... a jsi za to vděčná..., protože je ti ve své podstatě dobře... Ale k tomu vede dlouhá cesta a já jsem taky teprve někde na její části..., prostě pořád je se co učit a zdokonalovat... a FS je jedním z mnoha možností, která ti v tom může pomoci, neboť s jeho pomocí si můžeš zařídit místa, kde jsi tak, aby ti tam harmonicky proudila energie a zároveň minimalizovat negativní vlivy a pak se můžeš lépe cítit, vše může lépe plynout a mohou se ti otevřít další příležitosti... A to, že každý projde mnoha útrapami patří k životu, protože někdy z odstupem času můžeš přijít na to, že mnoho z těch věcí bylo to nejlepší proto, abys něco pochopila či začala na určité věci dívat jinak než kdysi a taky jsi si určitých věcí víc vážila... Anetko, nevím jestli jste mě správně pochopila, a doufám, že ano, ale těžko se to vyjadřuje, možná, že teprve hledáte směr nebo možnosti, tak Vám držím palečky, ať ho v ten pro Vás nejsprávnější okamžik, najdete...

Pavel
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Evičko, také vás zdravím, napsala jste krásně!Máte pravdu, že život každému vše "ukáže" v pravý čas a na Anetku se nemá proto smysl nějak hněvat. S přáním krásného dne, Pavel..:-)

Aneta
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Evčo, já jsem 17let vdaná :-))) Pochopila jsem Vás moc dobře.Ale přesto si myslím(po tak dlouhé době manželství),že k harmonii mezi dvěma "vymalovaný byt,solná lampa a dobré proudění energie" (značně jsem to zlehčila :-)) ) prostě nikomu nepomůže ani omylem :-)).

Helena
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Anetko, někdo je vdaný nebo ženatý přes 30 let a o partnerství může vědět míň než jiný po roční známosti..Ale jinak nic pro vás..:)

tereza kramerova
8. 11. 2006
Svicka nestaci

Omlouvam se,ze se vmesuji,ale neda mi to. Mila Aneto, mam pocit, ze vnimate FS jen na povrchu. Ono opravdu nejde jen o to vymalovat vhodnou barvou a zmenit koberec, aby jsme nasli stesti v partnerskem zivote...ale v tom je dle meho sila FS - sila symbolicke reprezentace = propojuje duchovni rozmer s tim fyzickym. Nejprve dojde k urcitemu dozrani na urovni duchovni(napr. si clovek uvedomi, ze chce na sobe neco konkretniho zmenit - dle FS urcitou tematickou oblast)a zmenou v interieru, ci zrovnatak treba i novym ucesem to jen da verejne najevo.Vytoci cislo do vesmiru, ze je pripraven se pohnout na sve ceste dal - smerem k harmonii. A je prave dulezite to, ze toto sve nastartovani treba zrovna zapalenim svicky utvdi v realite a nezustane jen v oblasti prani ci fantazie. Takhle to vnimam ja. Snad jsem vam to trosku ze sve perspektivy osvetlila. Hodne stesi

Pavel
8. 11. 2006
Re: Svicka nestaci

Terezko, jen se vměšujte, od toho tady ta diskuse je!Zdravím všechny!:-)

Aneta
8. 11. 2006
Re: Svicka nestaci

Klidně se vměšujte,od toho je diskuze.Ještě bych k tomu dodala Věř a víra Tvá Tě uzdraví :-)) . Každý prostě věří něčemu jinému..já tomuhle zrovna moc ne, něco se mi líbí,něco mi připadá ujeté(dítě dle FS,byt dle FS rovná se harmonie mezi dvěma atd),ale každého věc čemu věří a jak si to zařídí. :-)

michaela
9. 11. 2006
Re: Re: Svicka nestaci

Aneto, a uděláte si třeba někdy něčím radost? Třeba večeří při svíčkách v pěkných šatech? Pokud ano, necítíte změnu třeba v chování Vás dvou navzájem? Prostředí má přeci velký vliv na chování a pocity. Nebo je Vám jedno, jak to kolem Vás vypadá, a cítíte se všude stejně? Je to prostě o pohodě pro všechny a o tom, jak docílit toho, aby tu pohodu cítili všichni stejně. A nemusíte to nazývat zrovna FS, pokud nechcete. A ani není nutné to šmahem odsuzovat, když se ostatní snaží pracovat na sobě i na svém okolí dostupnými prostředky, i když pro Vás to třeba nemá význam. A nevěřte tomu, že muže to nezajímá. Jen o tom nemluví. Máte pravdu, svíčka nestačí, ale může být tou třešinkou na dortu nebo třeba prvním krokem.

Aneta
10. 11. 2006
Re: Re: Re: Svicka nestaci

Milá Míšo, já nikoho neodsuzuju, já jsem jen vyjádřila svůj názor.Radosti si dělám a děláme navzájem,doma se cítím hezky,jedno mi není jak to kolem mě vypadá.Ale snad můžu říct co si myslím,ne?A pokud ne,pak tato diskuze nema smysl.

Lucka
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Evčo, napsala jsi to moc hezky. Souhlasím s Tebou a držím palečky! :)

Hanka
8. 11. 2006
Re: Harmonizační prvek v partnerství

Milá Evičko, Vy jste 1979 Koza Země jin, partner 1975 Zajíc Dřevo také jin. Koza a Zajíc je fantastické spojení. Harmonizujícím prvkem je pro váš společný harmonický vztah rozhodně Oheň ve všech jeho krásných podobách:-), čímž dodáte i potřebný jang. Krásný den.

Helena
8. 11. 2006
Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Dobrý den, nevíte někdo, kde sehnat správný čínský kalendář. Jde mi o narození 3.2.1979. Většinou se uvádí, že jsem ovce, ale někde že patří do roku předchozího - koně..

Renata
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Helenko, od 28. ledna 1979 do 15. února 1980 je to koza, země, jin. :) R.

Evča
8. 11. 2006
Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Děkuji Vám za bleskovou odpověď... Ty roky narození jste, Hani, trefila ;-) úplně přesně... Dobré spojení Kozy a Zajíce nám alespoň trochu kompenzuje trošku komplikovanější západní horoskop: Kozoroh(já)+Vodnář(on)-někdy ryba(19/2). Tak fajn,zkusím přidat něco z prvků ohně - špičaté,hvězdicovité,zubaté, trojúhleníkové,klikaté dekorace,pyramidy,zapálené svíčky,červenou... a po čase dám vědět co a jak se změnilo... Moc dík za radu!

Hanka
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Není zač, Evičko, sama jste to tak cítila. Určitě dejte vědět. Tady často chybí odezva a je to škoda. Doporučuji nějaké krásné solné lampy. :-)

Evča
8. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Harmonizační prvek v partnerství

Hani, než jsem dopsala první reakci na Tvou radu, tak přišel druhý a posléze i třetí příspěvek... Bingo! Solné lampy přímo zbožňuju... Byla bych moc ráda, kdyby jsi se mi, ozvala na e-mail. Měj se moc krásně.

Hanka
8. 11. 2006
Re: Harmonizační prvek v partnerství

Nemohlo by vás oba potkat nic krásnějšího než kdyby jste splodili miminko. Právě ono by bylo nyní harmonizujícím prvkem Vás a Vašeho partnera. Nehledě na to, že Vepřík by tvořil ten nejúžasnější trojúhelník s Kozou a Zajícem. Pak by bylo třeba více jang, protože 2007 je Oheň jinový, 2006 jangový, ale určitě bych do toho šla, pokud s tímto partnerem chcete zůstat! ;-)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám