havran

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Jana
17. 11. 2006
havran

Mám doma krátce napodobeninu havrana v živ.velikosti. Co symbolizuje dle FŠ havran? Říká se, že je symbolem smrti, atd. Nemůže působit naopak jako ochránce domova když je umístěn venku poblíž vchodu? Děkuji.

Hanka
17. 11. 2006
Re: havran

Jani, mně se havran jako ochránce nezdá, vyžadovala bych mnohem větší objímající křídla k symbolu ochrany. V čínské medicíně se pojmu havran užívá v lécích a bylinných přípravcích určených pro vlasy. Chcete-li tedy mít krásné havranní vlasy, umístěte si havrana do koupelny na poličku do Nápomocných přátel, Cílů či Budoucnosti dle Vašeho vlastního cítění. Předpokládám, že havran není v pohybu? Mně osobně se nezdá vůbec nikam. Uvidíte co na to ostatní. ;-) Takhle labuť, čáp, vlaštovičky, páv - to je něco jiného. Alespoň já to tak cítím. Příjemný víkend. H.

Jarmila
17. 11. 2006
Re: Re: havran

Když čtu o havranovi, vzpomněla jsem si na jeden zážitek. Minulý rok jsme hledali byt a s realitkou jsme navštívili jeden byt v hodně starém domě. Ten dům sousedí s velkým parkem a s nemocnicí. Z oken toho bytu je přímo vidět na dětské ARO. Z čeho mě nejvíce mrazilo, byla hejna havranů, která kroužila kolem domu a posedávala na větvích. Taky ten jejich hlasitý křik. Říká se havran - duše zemřelých... No, nevím, havrana bych si do bytu nedala.

Jana
18. 11. 2006
Re: Re: Re: havran

Havran není v pohybu a má docela roztomilý "kukuč", ale když Vás tak poslouchám, asi brzy zmizí z blízkosti mých dveří. Na webu čtu, že je v evropské civil. považován za nositele smrti a posla ďábla, jako ochránce jej uznávali snad pouze indiáni.

val
21. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: havran

Jani , určitě je důležité , jak symbolizovali havrana naši předkové , protože to léty ozkoušeli.Je možné , že v některých kulturách byl dobrý a v jiných zlý. Myslím , že by jsi hlavně měla dát na svůj vnitřní pocit jaké asociace v Tobě vyvolává a pak to dát dohromady s tím co symbolizuje v naší kultuře a uvidíš co z toho vyjde.Já bych ho tak viděla u vstupu do čarodějné chýše ne zrovna hodné čarodějnice.V.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám