Jak poznám kde je v bytě sektor zdraví (kvůli dítěti) a sektor partnerství?

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Pavla
7. 4. 2008
Jak poznám kde je v bytě sektor zdraví (kvůli dítěti) a sektor partnerství?

Dobrý den, ve feng-shui jsem úplný začátečník, ale v bytě se snažím v maličkostech lecos vylepšit. Je nějaká poučka jak zjistit kde v bytě najdu sektor zdraví a partnerství? Máme půdní byt 4+0 s přiznanými trámy a působí to hezky, ale jeden je i nad postýlkou dítěte, vadí to? Chtěla bych hlavně posílit sektor zdraví kvůli malému a nevím kde ho najdu a jak to udělat. Spí s náma v ložnici. Postýlka je hned vedle dveří. Děkuji moc za radu! S pozdravem Pavlína

michaela
7. 4. 2008
Re: Jak poznám kde je v bytě sektor zdraví (kvůli dítěti) a sektor partnerství?

Sektor zdraví je v centru - bytu, místnosti, a měl by zůstat pokud možno volný. Trám nad postýlkou není dobrý, ostatně ani nad postelí dospělého. Dejte nad postýlku aspoň nebesa. Postýlka přímo u dveří taky není nejlepší. Miminko by mělo mít klid. Také dveře, pokud při otevření hranou pomyslně řežou postýlku, jsou špatné. Zkuste mimču udělat klidný koutek bez ostrých hran kolem postýlky a nad ní.

Pavla
7. 4. 2008
Re: Re: Jak poznám kde je v bytě sektor zdraví (kvůli dítěti) a sektor partnerství?

Děkuji za odpověď. Tak to máme postýlku přesně špatně, protože dveře jí řežou. No nevím jak to vyřešit, protože 2/3 ložnice je zešikmený strop a pod ním spíme, dělí ho trám (pod ním je postýlka) a pod rovným stropem je vestavěná skříň. Je lepší, pokud postýlka bude úplně v rohu pokoje pod nejvíc zešikmeným stropem? Děkuji i za odpověď o sektoru zdraví...musím zjistit, kde přesně centrum bytu máme. A kde je sektor partnerství? Mám do něj umístit věci po 3 (když jsme tři i s miminkem) nebo je vhodné ve 2 pro zachování harmonického partnerství?

michaela
7. 4. 2008
Re: Re: Re: Jak poznám kde je v bytě sektor zdraví (kvůli dítěti) a sektor partnerství?

Pavlo, centrum je jak v bytě, tak v každé místnosti. Zkuste se zaměřit na místnosti, když nevíte, kde ho máte v bytě. Ta postýlka v rohu by byla lepší, určitě strop nebude ležet přímo na postýlce a miminka mají jiné vnímání výšky než dospělí. Pořád lepší šikmý rovný strop než trámy. A pokud je dostatečně vysoká rovná stěna, než se začne strop zešikmovat, tak by to nemuselo vadit. A zase mohou pomoci nebesa. Až mimi trochu povyroste, stejně ho asi dáte do samostatného pokoje. Sektor partnerství máte v pravém rohu proti Vám, když stojíte zády ke dveřím do místnosti. (Ve článcích je myslím nakresleno pa-kua místnosti. Tak si je přečtěte.) O sektoru partnerství se tu nedávno psalo. V ložnici dejte párové dekorace, ve společných místnostech po třech jako symbol soudržnosti Vaší rodinky. V dětském pokoji i více(třeba obrázek skupiny dětí), aby mělo malé hodně kamarádů. Ještě mne napadlo, nemůžete mezi dveře a postýlku dát třeba polici nebo skříňku, abyste dveře oddělili od postýlky a vytvořili klidný kout? Ale s tím trámem to stejně platí.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám