Jaký význam nebo důležitost,z pohledu FS má stáří...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Marcela
13. 3. 2006

Jaký význam nebo důležitost,z pohledu FS má stáří předmětů umístěnych vbytě, nebo v okolí domu.Mám na mysli například nábytek,obrazy,atd.Někdo se rád obklopuje starými věcmi,sbírá je,vyhledává v starožitnictví nebo třeba i na skládkách.Tito lidé se cítí v takto zařízeném bytě dobře a tvrdí že tyto předměty mají duši,minulost. Já naopak staré věci nemám rada ,můžu říct že mám z nich přímo špatný pocit. Děkuji

Mirek
13. 3. 2006

Staré věci určitě mají svoji duši a myslím, že mohou přenášet vlivy po předchozích majitelích (tedy dobré i špatné) Pokud máte ze starých věcí špatný pocit (stejně jako já), neobklopujte se jimi. Stejně nepříjemné ale mohou být neuváženě zakoupené "rituální nebo šamanské" masky ze zahraničí. Osobně si dávám pozor i na věci málo staré, jako je například nákup ojetého vozu. Poslední jsem koupil od úspěšného a milého člověka. Jakoby náhodou jsem postoupil v kariéře a zvýšil se mi plat, ale může to být náhoda. Takto se na Vás může podepsat i nákup věci od člověka, který je v tíživé situaci. Určitě věřte svým pocitům.

marcela
14. 3. 2006

Náhody nejsou

Mirek
16. 3. 2006

Ano, zapoměl jsem dát ty náhody do uvozovek :-)

Renata
15. 3. 2006

Skvěle! Je vidět, že to funguje. Stejně prý funguje, když nosíte u sebe minci od bohatého člověka, nebo když si vezmete trochu hlíny ze zahrady od bohatého člověka a přenesete do své. Více takových poznatků!! :) R.

marcela
15. 3. 2006

Kde bereš takové poznatky?Zajíma me to. Napadá mě .Dejme tomu že si přenesu zem od velice bohatého člověka.Kde mám ale jistotu že ten člověk je ve všech směrech štastný.Nejde si tedy kromě bohatství ,dotáhnout domů něco negativního.Nehledě k tomu že si nesjem jistá že bohatství(peněžní)je věc úplně pozitivní.

Renata
15. 3. 2006

Teprve před půl rokem jsem se dostala k Feng-šuej, ale dostalo mě víc, než moc. Mám několik knih,studuji si je každý den a navštěvuji přednášky a semináře na toto téma. Sama si zkouším zatím na známých svoji intuici a často to vyjde. tady na těch stránkách si čtu dotazy, pokusím se najít v sobě odpověď a čekám, co na to pan Šmikmátor. Tak poznávám,kdy byl můj úsudek dobrý a kdy musím jít víc do hloubky. Toť vše. A ta hlína....... tady jsem měla na mysli opravdu jen to bohatství. Je to symbol peněz a ne štěstí. Sama souhlasím, že peníze jsou důležité a štěstí, to si musí najít každý sám v sobě. Jinak to neznám. :)

js
15. 3. 2006

Stare veci jsou nositeli energie po byvalych uzivatelich, neblaze zname je napr. negativni pusobeni stareho dreveneho nabytku po tezce nemocnych lidech, toho velmi doporucuji se rychle zbavit. U starozitnych predmetu je rovnez potreba zjistit jejich minulost a ne se jimi bezhlave obklopovat.

marcela
15. 3. 2006

já si nemůžu pomoci ale mě je ze strých věcí hrozně úzko.

Renata
15. 3. 2006

Mě taky a moc. Z prohlídky zámků a hradů chodím naprosto vyčerpaná. Zámky jsou pro mě horší, u hradů jsou aspoň skály které to kompenzují. Co nám nesvědčí, tak nedělejme ne????

S.
17. 3. 2006

No vidíš... Mě zase zámky, hrady a zříceniny fascinují... Jinak doma by se mi líbil třeba jen jeden kousek starožitnosti jako rodinná památka nebo tak zařízený celý pokoj v jednom stylu, což z prostorových důvodů stejně nejde realizovat... Jinak je fakt,že z toho nábytku je cítit sice určitá honosnost, noblesa, preciznost a krása, ale taky těžkopádnost, věk, možná i smutek... A údajně čím tvrdší je dřevo, tím víc negativní energie ten nábytek pojme...

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám