Je sklokeramická deska prvek ohně?

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hedvika
11. 2. 2009
Je sklokeramická deska prvek ohně?

Chci vymalovat kuchyň, současná barva mi nepasuje (růžová), nedařilo se nám správnou namíchat. Potřebuji poradit, který prvek barvou stěny posílit. Jelikož máme kuchyň na sever, dočetla jsem se, že barva se severem spjatá je krémová. Linku mám dřevěnou barva olše, podlaha korek, pracovní deska zelená. Prvek dřeva tedy převládá. Používám sklokeramickou desku a horkovzdušnou troubu, nechybí zde tedy prvek ohně? Proto jsem původně chtěla stěnu do růžova či červena). Mám pocit, že sklokeramická deska spíše zastupuje svým provedením prvek vody. Prvek země mám zastoupen keramickými předměty, obklady béžové barvy,závěsy, takže chybět by také neměl. Kov a voda jsou v kuchyni jasné. Bylo by vhodným řešením stěny béžové barvy (která na severu podporuje uvolněnost, sexuální žádostivost a spiritualitu, což my potřebujeme :o) a prvek ohně doplnit případně červenými potahy na židlích?

Hedvika
17. 2. 2009
Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Čím déle mi nikdo neodpovídá, tím více mám pocit, že sklokeramika nemá s ohněm nic společného.:o)

Renata :)
17. 2. 2009
Re: Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Čím déle budete čekat na odpověd, tím více času budete mít na přemýšlení, z jakého důvodu nepřichází. :) R.

zdena
25. 2. 2009
Re: Re: Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Hedvika mi mluví ze srdce, právě jsem chtěla dát obdobný dotaz, s tím rozdílem, že já mám varnou desku plynovou. Vím, že vy Renato vždy dobře poradíte, tím, že dáte odpověď Hedvice, poradíte současně i mně. Ono stačí popostrčit, než si řekneme "Už v tom mám jasno..." Předem moc děkuji

zdenka
25. 2. 2009
Re: Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Dobry vecer,muj laicky nazor je,ze sklokeramicky sporak je take ohen,protoze vydava zar,na kterem se vari.Osobne bych si kuchyn vymalovala nejakym odstinem zelene a harmonizovala vodu ze severu s varenim.V kuchyni se take myje nadobi a byva tam vetsinou lednice,mrazaky a pod,podle me vse voda,takze proto bych si zasobila severni kuchyn co nejvice drevem a az tak moc neresila presne zastoupeni vsech zivlu. Mejte se pekne,Zdenka.

zdena
26. 2. 2009
Re: Re: Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Doufam, že se na mě nebude Zdeˇka zlobit, když s ní nebudu souhlasit, zelenou už bych do této kuchyně nedávala, a opravdu přidala ještě více ohně, indukční desku nepovažuji za oheň, ale to je o vašem pocitu, do kuchyně bych doplnila ještě prvek země

3. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Je sklokeramická deska prvek ohně?

Sklokeramická deska samozřejmě Oheň představuje, jen jaksi plachý či hravý, rád se schovává a dělá ze sebe Vodu... Dřevo do severní kuchyně určitě patří, nemusí se ale vyjadřovat zelenou barvou, postačí dřevěné vybavení a určitě sem patří i Oheň, zastoupený např. červenými doplňky.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám