kam umístit terárko s hadem?

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Irra
21. 8. 2007
kam umístit terárko s hadem?

Dobrý den, poradí mi někdo, kam je cca vhodné umístit terárko se škrtičem, aby to nadělalo co nejmíň škody? V bytě 2+1 musí být někde v ložnici...Teď je v "děti, tvořivost", sestra ho navrhuje umístit do nápomocných přátel, což já necítím jako dobré. Nejradši bych ho dala do minulosti.?

Renata :)
21. 8. 2007
Re: kam umístit terárko s hadem?

Kdybych se rozhodovala já, dala bych ho do zoologické zahrady. Ale vážně, tady neumím poradit. Pocitově se mi pro hada vybavuje oblast kariéry a nápomocných přátel. Ale vzhlededem k tomu, že je to škrtič, nedovedu odhadnout co způsobí. Energie, které se v ložnici podporují mi s hadem neladí. :)

Hedviga
21. 8. 2007
Re: kam umístit terárko s hadem?

A prečo to máte vôbec doma ? Ešte kúpiť škorpióny a je to.

jana
22. 8. 2007
Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Chtěla bych se také zeptat, kam v dětském pokoji s klecí osmáka degu, je to náš rodinný miláček. Děkuji za odpověď. Někde jsem četla, že budoucnost, ale nevím

24. 8. 2007
Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Požívá-li osmák výhod miláčka, tak patří určitě mezi Partnery.

jana
28. 8. 2007
Re: Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Děkuji panu inženýrovi za odpověď. Někde na netu jsem četla, žeklec s domácím mazlem je vhodné umístit do budoucnosti, kvůli radosti, kterou nám činí. Mě ale nějak nesedí ta uzavřená klec ať v partnerství, tak v budoucnosti. Co myslíte, pane inženýre. Předem děkuji.

Irra
25. 8. 2007
Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

JŠ, prosím a co tedy ten had, požívá- li status miláčka? Renato, musí být v ložnici, do obýváku je vidět z ulice (zloději a tak, ten had není zrovna nejlevnější hobby) a nejde tam udržet stabilní teplota, přehřívá se od slunce. V chodbě bydlí kočka a víc místností neni. Lámu si s tím hlavu a fakt nevím, moje asociace vůči tomu hadovi jsou prostě pořád takové, že oblast, kde bude umístěn, může sevřít tak, až ji zničí, pokud se mu zachce. Ale ségry je to miláček... Hedvigo - 1)já ho nemám, má ho ségra, taky bych si ho jako mazlíka nekoupila, ale proti gustu... 2) každému, co jeho jest, tj.někomu se líbí psi, někomu kočky, někdo má jako domácího mazlíčka akvarijní rybičky nebo potkana, neřeším to a nikoho neodsuzuji, pokud se mi zrovna jeho škrtič neovíjí okolo mého krku. Je pravda, že výběr zvířete něco vypovídá o jeho majiteli, ale to není věc nikoho jiného, než toho dotyčného. Chtěla jsem poradit, jak to udělat, aby to co nejmíň uškodilo, moc jste mi nepomohla.

katty
25. 8. 2007
Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Irro, já jsem teda úplný laik, ale asi bych to řešila tak - když je had sestry, ať bude umístěn kdekoliv, já bych si tento sektor "poléčila" vhodnou dekorací, která bude zase "moje" ...

michaela
25. 8. 2007
Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Mně se nápomocní přátelé nezdají špatně. Jednak je to v klidném rohu, kde asi bude terárium nejméně překážet a had bude mít víc klidu než uprostřed stěny. Jednak do nápomocných přátel se optimálně umístují i věci, které nemají zrovna dobrou energii - odpady, koš na odpadky apod. Posilte nápomocné přátele a uvidíte, že případné "negativní" asociace z hada zvládnou. Berte to pozitivně, FS má hada ve velké úctě, dokonce mu přisoudilo vládu nad oblastí středu - ale tam ho nedávejte.

27. 8. 2007
Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Ani mě tento mazlík nepřipadá vhodný do bytu, natož do ložnice, osobně ve škrtiči nevidím žádný prospěšný symbol pro život, těžko budeme hledat vhodný sektor vyhovující vám oběma.

michaela
27. 8. 2007
Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Ještě mne tak napadlo, nemůžete si se sestrou rozdělit pokoje, abyste měly každá svůj?

Irra
28. 8. 2007
Re: Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Dekuji vsem za snahu o pomoc. Asi doslo k dezinformaci, jak uz to tak pri zkratkovitem psani na internetu byva - pro upresneni - ja mam vlastni byt a kocku, segra ma vlastni malicky byt a hada. NA radu jsem se ptala za ni, protoze ona nema pristup na tento web. Neresim tedy soulad muj a ciziho hada, ale jen a pouze kam umistit hada v loznici tak, aby nadelal co nejmene skody - mam totiz pocit, ez segra ma vztahove potize kam se podiva - v praci, v partnerstvi, v rodine. I proto jsem citila toho hada v napomocnych pratelich divne. V PArtnerstvi ma dvojluzko. NA FS neveri, ale ja mam ted moznost ji pomahat s premistovanim nabytku v mistnosti, tak jsem se do toho chtela nenapadne podsunout tak, aby to treba uvolnilo nejake zablokovane misto a pomohlo ji to k pozitivni zmene v zivote.

michaela
28. 8. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: kam umístit terárko s hadem?

Irro, říkáte, že sestra na FS nevěří. Nevěřit je jedna věc, ale stojí o změnu? Pokud ano, vztahové potíže jsou hodně o komunikaci. Zkuste posílit JV sektor, ten je o komunikaci; a také oblast minulosti, ta se týká rodiny a autorit. Co se týče partnerství, ten had bude v ložnici vadit všude, pokud partner nebude také zapáleným milovníkem hadů. Přesto mi nápomocní přátelé připadají jako nejlepší ze všech špatných možností, pokud už had v ložnici musí být. Ale nestačí jen hýbat nábytkem, je potřeba i posilovat pomocí doplňků, květin, obrazů apod. Dát správnou barvu na stěny. Jinak zkuste ještě pouvažovat, jestli by had opravdu nemohl být v jiné místnosti. Píšete, že do obýváku svítí moc slunce a je tam vidět z ulice. To se určitě dá vyřešit. Co třeba záclony, závěsy nebo žaluzie?

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám