Kariéra na J a most

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
michaela
17. 11. 2006
Kariéra na J a most

Zdravím všechny, už zase tápu. Jak vhodně posílit sektor kariéry, který je na J? Obrázky cesty mne moc neoslovují a voda asi není vhodná. (nebo se pletu?) Mohla by tam být fotografie starého čínského kamenného mostu? Pokud ne, kam by šla? Moc se mi líbí.

Hanka
17. 11. 2006
Re: Kariéra na J a most

Míšo, já jsem dala plakát vodopádu též na jižní Kariéru, začátky. Energie působí každá zvlášť, neničí se. Zatím však žádné výsledky nemohu potvrdit. I když paradoxně musím uvést zkušenost, že se nám mnohem lépe spí, umístila jsem ho totiž v naší ložnici, protože jsem to tak cítila, i přes vědomost, že tam rozhodně nepatří, právě, aby nenarušil klidný spánek. Přikládám význam tomu, že potřeboval schladit ten úsek červené zdi, na nějž jsem vodopád i se spoustou zeleně umístila. Ten most se mi líbí do Cílů. Jinak most vnímám úplně stejně jako cestu. Vede šikmo vpravo?

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Kariéra na J a most

No, to právě bohužel nevede. Ale vzhledem k tomu, že stejně tu fotku musím zpracovat na počítači, tak ho obrátím. V tom nevidím problém. Jen do těch cílů ho nemůžu dát - všude jsou obrovská okna. (doma i v práci) Tak spíš asi do budoucnosti. Vzhledem k tomu, že v práci potřebuji podpořit pozitivní komunikaci, tak to snad půjde. Nebo nápomocní přátelé? Díky, Hanko.

Hanka
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Míšo. Přemýšlela jsem a než jsem usnula u Vás jsem ho cítila skutečně do Kariéry, stejně jako cestu, most od Nápomocných přátel k Moudrosti, krásná symbolika. Určitě ho ale obraťte. Já bych si podobnou fotografii sice dala do Cílů, ale to je moje potřeba, k Vám se to nevztahuje, já bych u Kariéry na tom mostu musela mít nějaké hopsající lidičky :-)) nebo při nejmenším letícího ptáka.

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Hanko, díky, i mne jste přivedla k přemýšlení. Předtím jsem v tom viděla jenom krásný most v popředí s krajinou kolem, teď jsem se na to podívala blíž a je to podstatně složitější. Ten most v popředí je opticky veden zprava doleva - do oblouku - schody nahoru a "neviditelné" schody dolů. Ale nad ním vlevo vede cestička, u níž se dá tušit, že vede od toho nyní levého dolního konce mostu doprava nahoru a končí u čínského altánku s lavičkami (ale bez lidí). Pod mostem je voda, téměř bez pohybu, ale mám z ní pocit, že teče směrem ke mně teče z prava ze zadu a pod mostem tvoří oblouk a ztáčí se zase doprava. Takže bez obrácení obrázku se to dá reprodukovat od moudrosti k nápomocným přátelům a od nich zpět k moudrosti. Trochu složitá symbolika, co? Vidím tam zároveň komunikaci i pozitivní samotu. A krajina na obrázku je vlevo výš než vpravo. Takže obrátit, neobrátit...? Mám pocit, že ten most na nějakou dobu potřebuji mít před očima. Je to fotka z kalendáře, rok jsem ji měla schovanou společně s několika dalšími a najednou jsem si na ni včera vzpomněla - na ten pocit z ní, ani jsem si přesně nepamatovala, jak vypadá - a začala ji hledat. V tom kalendáři je plno dalších mostů, i takových, které vedou zleva doprava, ale mám pocit, že potřebuji právě tenhle (nejen ten most, ale ten obrázek). Ale do cílů - i kdyby tam šel pověsit, tam ho nevidím - pro mne je to spíš cesta k tomu cíli než cíl samý. Momentálně to potřebuji, ale nechtěla bych tak zůstat napořád. Možná nějak odráží moje momentální rozpoložení - potřebu (i nutnost) komunikace a zároveň samoty a klidu. Tak jsem to pěkně zamotala, ale třeba se v tom vyznáte Vy, když já sama ne. Hezký den! :))

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Možná ještě upřesnění - jsem jangová Země - pes.

Hanka
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Míšo, Váš první pocit byl dát přesně tenhle obrázek do Kariéry. Udělejte to. Já bych si to možná vykládala jednou jsi nahoře, jednou dole, určitě se voda dá také vidět, že teče v podstatě opačným směrem než jste popsala, což by bylo lepší to takhle vidět :-), ale přeci jen v Kariéře nejde o poklidné plynutí jakého se snažíme docílit, ale skutečně o dynamiku a z tohoto obrázku je cítit jen klid, mír, relax, asi bych si ho dala naproti posteli či křeslu, ale ne do Kariéry. Ale Vy to rozhodně udělejte - cítila jste to tak. Ne ale na dlouho. Až se sklidníte a vyjasníte si vše co potřebujete, sundejte ho. A neobracejte na PC tu fotografii, nechte ji tak jak je.

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Díky Hanko. To jsem momentálně přesně já. V práci se daří, asi až moc, je toho tolik a tak strašně rychle, že si občas připadám jako "spasitel světa". Byla bych ráda, aby to plynulo klidněji, ale pořád dopředu.

Hanka
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Vidíte, Míšo. Proto jsem cítila vše "opačně" - já práci nemám a tak mám jiné potřeby. V tom prvním dotaze jste asi měla napsat, jak uklidnit Kariéru :-))). Jen jste potřebovala razítko, že to co cítíte je správně. A jak jinak. Kdo jiný než Vy by mohl vědět co potřebujete? ;-) Mnoho štěstí, klidu a spokojenosti.

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra na J a most

Díky Hanko. Já si nestěžuji. Já jsem při tom šťastná, ale cítím, že trochu klidu by bylo ku prospěchu. Taky vím, co to znamená nemít práci. To už je díky bohu za mnou. Jste prima. A ve FŠ hodně dobrá. Myslím, že v sobě máte ten vnitřní klid, který je pro to potřeba. Ten já momentálně postrádám. Držím Vám palce, ať brzy přijde to, co má přijít.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám