Kočičí záchod

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Jarmila
17. 11. 2006
Kočičí záchod

Kam umístit v bytě kočičí záchod? Aby to příliš nerušilo. Máte někdo, prosím, zkušenosti?

Hanka
17. 11. 2006
Re: Kočičí záchod

Mám, bohatou, Jarmilko. Do Minulosti. Máte-li alespoň balkon, dejte jej na balkon.

Jarmila
17. 11. 2006
Re: Re: Kočičí záchod

Hanko, děkuji za radu. Pokud máte zkušenosti s tím kočičím čůráním, nevíte náhodou co s tím, když nám naše velmi inteligentní kočička občas ( někdy i dvakrát do týdne) čůrá mimo záchůdek. Má svoje oblíbená a stálá tři místa ( koupelna, předsíň a kuchyň u sporáku). Nepomáhá nic, už jsme z toho zoufalí. Umíte si představit, jak spěcháte ráno na autobus a před dveřmi šlápnete v ponožkách do kočičí louže :-))

Hanka
17. 11. 2006
Re: Re: Re: Kočičí záchod

Jarmilko, všechna ta místečka vytřete octem - pohlcuje pach, který tam zůstává i přes normální vytření a kočka se na to samé místečko díky němu vrací. Myslím, že to způsobuje pouze to, že záchůdek přemisťujete. Až se rozhodnete pro definitivní nejvhodnější stálé místo, nebojte, i číča to pochopí. Když ji vidíte, jak hrabe, roztahuje nožky a přisedá, okamžitě vzít a dát ji na záchůdek. Dejte jí záchůdek do nějakého z těch jejích oblíbených míst.

Hanka
17. 11. 2006
Re: Re: Re: Kočičí záchod

Pokud Vám chodí čůrat jinam a záchůdek je na stálém místě, pak jej zkuste dát do Nápomocných přátel, ale mně tam tedy rozhodně nedělal dobrotu, přestože jsem ho často vyměňovala.

Jarmila
17. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Hanko, to se musím smát, protože pokud bych dala naší kočce záchůdek na její oblíbené místo, pak by ho měla u mě v posteli. Ten ocet je dobrý nápad, určitě to vyzkouším. Pak už snad jenom kočičího psychologa:-) Zjistila jsem, že má teď záchod v zóně bohatství. To asi není dobré ani pro ni, ani pro nás.

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Jarmilo, taky jsem se před časem ptala na umístění kočičího záchůdku a pan inženýr mi poradil koupelnu. Zdravím Míša

Hanka
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Než jsem ho dala na balkon, také jsme ho měli v koupelně. :-)

Jarmila
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Jenom bych upřesnila, že jsme tady Jarmily asi dvě. Už jsem to vyzkoušela, do koupelny se nám nevejde a jak s balkónem? Můžete mi, děvčata, poradit systém, jak naučit kočku otevírat a zavírat balkónové dveře? Alespoň v zimě. Zvládne to feng-suej? :-)

Hanka
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

I kdyby to feng šuej nezvládlo, Vy to Jarmilko jistě zvládnete :o) Jistě není kočka doma sama celý den nebo ano? A Vy a členové Vaší rodiny umí otevírat dveře nebo ne? Ona si mňoukne nebo kníkne kdykoli bude chtít, jakmile bude vědět, že její záchod je tam. Další možností je pootevřené okno, zajištěné tak, aby se ani více neotevíralo, ani nezavíralo, prostě jen pootevřené, akorát pro kočku. Další možností je ukutit do dveří nějaký super vchod a východ jen a jen kočičí, taková utěsněná dvířka. Pokud byste se do toho chtěla pustit, tak na internetu najdete vhodné návody. Jinak já si myslím, že kočka jde na záchod stejně jako všechna jiná zvířata prostě pokaždé když se vzbudí, nají a napije. Ne, jindy. Což se dá vychytat akorát na dobu, kdy je vždy někdo doma.

michaela
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Já bohužel balkon nemám. Tak holt zbývá ta koupelna. :))

Jarmila H.
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Ano, jsme tady Jarmily dvě.Abychom byly identifikovatelné (to je hrozné slovo), budu se psát od teď Jarmila H. Vaše téma mne zajímá, ale myslím, že rozvíjet ho by znamenalo utéct od hlavního tématu tohoto webu.I když, všechno souvisí se vším. Nemám kočičky, bohužel, ale chodím za nimi k přítelkyni a ta měla podobný problém (chození kočky mimo její záchůdek) a byl to protest, jak jsme později zjistily. Není v tom něco podobného? Teď se mi vnucuje ozázka, jestli lze na kočku (nebo vůbec na domácí mazlíčky) pohlížet, jako na jednoho ze členů domácnosti i z hlediska FS? A lze to takto řešit?

Jarmila
18. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Hanko, děkuji za spoustu inpirace. Bohužel, nebýváme přes den doma, musela bych svěřit klíče sousedovi a nebo by naše kočka musela absolvovat vytrvalostní výcvik :-)) Ten balkon by byl opravdu ideální. Zkusím s ní promluvit:-)) A ještě ji máme takovou nějakou nevychovanou, prostě si chodí kdy chce, i v noci! Hezký večer.

Hanka
19. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kočičí záchod

Jarmilko, to není o vychovanosti, ale o tom, kdy kočka jí a kdy pije. :-) Mnoho štěstí, ať kočička správně pochopí, co po ní chcete. H.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám