kotel, komín v půdorysu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hanka
1. 2. 2007
kotel, komín v půdorysu

Pěkný den. Jirko, pochopila jsem správně z Vašeho nového článku, že vodní odpady soustředíme do V sektoru, protože Dřevo východu odčerpává Vodu odpadů a ne protože se jedná o oblast Minulosti? Pak můj dotaz zní, kam s odpady, které nejsou vodního elementu - např. komíny (krby, kamna, digestoř...), kam umístit kotelnu? Schodiště zabere též velkou část V, popř. SV sektoru. A ještě bych se ráda zeptala, pokud WC a koupelnu budeme soustředit do takového výklenku v podstatě mimo základní půdorys domu, měl by i tak být na V nebo je to jedno? Kanalizaci plánujeme vést podél V strany pozemku, takže by ten V byl asi stejně výhodou. Děkuji. H. :-)

1. 2. 2007
Re: kotel, komín v půdorysu

Je to tak, Dřevo zde oslabí sílu Vody, která unáší energii mimo dům. U těch nevodních odpadů nehraje Voda žádnou úlohu, snažíme se jen, aby tyto odpady nepostihly ty nejvýznamnější sektory bytu, energ. centrum apod. To umístění odpadů do protažení půdorysu je docela vhodným řešením.

Hanka a Tom
4. 2. 2007
pozemek

Děkuji za odpověď. Pokud mohu, ještě bychom s Tomem rádi znali Váš názor na orientaci domu na pozemku. Pokud chceme postavit pasivní nebo alespoň nízkoenergetický dům, měla by J strana býti tou delší, na našem pozemku je to možné, pak by ale nekorespondovala str. b pozemku se str. b domu, v podstatě by na kratší straně pozemku stála delší strana domu. Rozhodl by jste se v takovém případě zachovat harmonii korespondence stran nebo ne? Děkujeme. H + T :-)

4. 2. 2007
Re: pozemek

Chtělo by to vidět v měřítku, ale obecně ty poměry stran fungují i obráceně, stejně jako v místnosti to sluší obrazu v poměru stran stěny na výšku i na šířku.

Hanka + Tom
4. 2. 2007
Re: Re: pozemek

Tak jsme to oba vnímali. Moc děkujeme.:-)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám