koupelna s luxferami

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Ivana
3. 8. 2006
koupelna s luxferami

Rekonstruuji koupelnu a dala jsem si na východní stěnu ke stropu nad umyvadlo řadu luxfer, to samé na jižní stranu ale svisle. Podlahu mám světle zelenou, obklad bílý, bude tam ještě dřevěný nábytek, který je vhodný do vlhka. Teď nevím zda jsem udělala dobře. Koupelna je v severním sektoru bytu. Do bytu se vchází od západu, ale do bytového domu od severu. byt je orientovaný na východ ajih a je hodně prosvětlený velkými okny. Děkuji Ivana

3. 8. 2006
Re: koupelna s luxferami

Dřevěný nábytek a zelená podlaha jsou určitě dobře, Kov (bílé obklady) a Voda (sklo) jsou horší, podporují Vodu, které je v severním sektoru už tak mnoho.

Ivana
7. 8. 2006
Re: Re: koupelna s luxferami

A co teď s tím. Vše už je obloženo a zazděno. Bude se dodávat ještě listela složená s přírodních kamínků a hnědé a kouřové mozaiky. Luxfery přivádějí do koupelny světlo od východu a jihu. Budou zde dřevěná futra a dřevěné prosklené dveře. Koupelna je sice v severní části bytu , ale ve skutečnosti je uprostřed bytového domu. Plánuji proutěné doplňky, bambusovou žaluzii, košíky z mořské trávy a díky světlu, které zde nyní je i květiny. Poraťe mi jakou barvou mám vymalovat horní čáat stěn a strop a jakou barvou natřít stoupačky topení , aby byla tedy situace v koupelně vylepšena, když už jsem to takhle vymyslela (bílaá a luxfery. Díky Ivana

7. 8. 2006
Re: Re: Re: koupelna s luxferami

To hlavní v koupelně je tlumit Vodu (Dřevem), případně ji mít pod kontrolou (Zemí), Dřeva bude dosti, proto doporučuji zvýšit podíl Zemské energie (barvy béžová, žlutá, okrová apod.) a nezapomeňte na pár drobných doplňků červené barvy.

Ivana
10. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: koupelna s luxferami

koupelnu barvami země. Dívala jsem se ještě na jiné stránky feng-suej a tam do severního sektoru bytu naopak zakazují žlutou a béžovou. Jsem z toho tedy jelen. Asi to budu muset nějak udělat dle intuice či selského rozumu. Díky Ivana

michaela
10. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: koupelna s luxferami

Žlutou a jiné zemité barvy "zakazují" proto, že země pohlcuje vodu, čímž silně tlumí její energii. V koupelně je této energie nadbytek, proto se doporučuje to silné utlumení vody, pokud nestačí její slabší redukce dřevem.

10. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: koupelna s luxferami

Severní sektor je Voda sama, pokud je právě zde koupelna, tak je Vody extrémně mnoho a může škodit v mnoha oblastech, vč. onemocnění ledvin, močového měchýře, sexuálních problémů atd, proto doporučuji všemi prostředky Vodu tlumit, za pomocí Dřeva i Země.

Ola
11. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: koupelna s luxferami

A co koupelna na jihu? Jak by mela vypadat? Myslim doplnky a barvy, pokud neni uplne nevhodna, kvuli elementu ohne...

11. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koupelna s luxferami

Zde se setkávají silné elementy Voda a Oheň, doporučuji tyto vzájemně harmonizovat Dřevem, tj. živé rostliny je-li zde denní světlo, zelená barva, z tvarů protáhlé obdélníky.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám