Křišťálové lustry

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Agnes
27. 6. 2007
Křišťálové lustry

Dobrý den všem. Poprosím o radu. Máma dostala 2 křišťálové lustry z pozůstalosti. Kromě křišťálových prvků však nepůsobí zrovna zachovale a ve starožitnictví o ně zájem neměli. Bohužel také nemám konkrétní představu o životě jejich předchozích majitelů. Pravděpodobně jim bylo dopřáno více hojnosti ve finanční oblasti, než v citové. Navíc pan Šmikmátor se v jednom z předchozích příspěvků zmiňoval, že harmonizační křišťály nejsou křišťály, ale sklo s křišťálovým výbrusem a příměsí olova. Tak jsem na rozpacích. Je mi prostě líto, aby skončily u popelnice. Myslíte, že je vhodné, je dále používat dle zásad FS nebo se lustrů raději opravdu zbavit? Děkuji za odpověď.

michaela
27. 6. 2007
Re: Křišťálové lustry

Agnes, neporadím, jestli se jich zbavit nebo ne. Ale ověsy na "křištálových" lustrech jsou ze stejného materiálu jako harmonizační křišťály. Je to broušené olovnaté sklo. Já ty ověsy - jak koule, tak kapky všech velikostí k harmonizaci používám - ne na lustru, ale samostatně. Takže proč ten lustr třeba nerozebrat a nepoužít jen ověsy. Když se dobře vyčistí, neměl by být problém. Hlavně aby nebyly poškozené.

27. 6. 2007
Re: Křišťálové lustry

Osobně bych se nejspíš rozhodl pro zrestaurování lustrů a jejich používání.

Agnes
28. 6. 2007
Re: Re: Křišťálové lustry

Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.

Hedviga
28. 6. 2007
Re: Křišťálové lustry

Ja osobne by som sa z toho lustra tešila : umyť, vyčistiť, vyleštiť, opraviť a dať na miesto, kde chcete a tešila sa z pekného a užitočného darčeka. Už ho vidím, aký je pekný !

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám