Kuchyň - sporák x dřez

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Alena
10. 3. 2006
Kuchyň - sporák x dřez

Máme kuchyň orientovanou na S. Dle přečtených rad se snažím uplatnit hodně zelenou a částečně také oranžovou barvu. Bohužel, tak jako ve většině zdejších panelových bytů, máme i my sporák hned vedle dřezu. Kuchyň je do "L" a sporák je hned vpravo v rohu u vstupních dveří. Na stěně u sporáku jsou bílé kachličky. Uvažuji o výměně bílých kachlí za barevné nebo mezi těmi bílými udělat alespoň barevné spáry. Je v této kombinaci "sporák vedle dřezu" lepší barva oranžová, která by podporovala oheň sporáku nebo zelená, která by neutralizovala konflikt oheň - voda? U dřezu jsem zatím nalepila samolepící tapetu se zelenými kvítky. Děkuji vám za radu.

js
10. 3. 2006
Re: Kuchyň - sporák x dřez

Dal bych tady prednost vzajemne harmonizaci Ohne a Vody, tzn. aplikovat mezi sporak a drez barvu zelenou, prip. drevene kuchynske doplnky, ktere predstavuji element Drevo.

Alena
15. 6. 2006
Re: Re: Kuchyň - sporák x dřez

Měla jsem na kraji dřezu vedle sporáku malou růžově kvetoucí azalku v zeleném keramickém obalu. Teď už ale odkvetla a je prý dobré ji dát přes léto na zahradu do země, aby zase potom znovu kvetla. Chci tam tedy dát nějakou jinou květinu - rostlinu. Vzhledem k potřebě posílit element dřeva, je v tomto případě na harmonizaci lepší pouze zelená rostlina nebo může být i kvetoucí? Děkuji za radu.

15. 6. 2006
Re: Re: Re: Kuchyň - sporák x dřez

Rostliny představují Dřevo všechny, takže může být i kvetoucí.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám