kuchyňa

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Fecková Alžbeta
16. 3. 2006
kuchyňa

Prosím o radu. V kuchyni do U, oproti vchodu okno,SZ - mám navrhnutý sporák smerom na Z.Stena rozdeľuje kuchyňu a spálňu. Rohový drez na SZ, kde je aj prívod vody.Chladnička na V.Neviem, či zmenit návrh alebo použiť potom nejaké nápravné opatrenia.Ďakujem.

js
20. 3. 2006
Re: kuchyňa

To bude chtit poslat aspon nacrt dispozice mistnosti faxem.

Fecková Alžbeta
20. 3. 2006
Re: Re: kuchyňa

Poslala som e-mailom náčrt dispozície kuchyne. Ešte raz veľmi pekne ďakujem. A.F.

24. 3. 2006
Re: Re: Re: kuchyňa

Osobně bych Vám doporučil jiné rozestavění, a to tak, aby nestál dřez vedle sporáku - měly by stát co nejdále od sebe (přitom sporák v jangové zóně, dřez v jinové), odpady aby nebyly v sektoru bohatství, okno proti dveřím řešíme pomocí zavěšeného křišťálu.

marcela
24. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Já tedy nevím jak máme uspořádané odpady.Ale napadá mě tato otázka.Co když už jsou hotovy a jsou právě naopak jak by měli podle FS být?Je možná nějaká náprava? Pane JS omlouvám se že obtěžuji otázkami.Mě jen FS přitahuje ale nic o něm pořádně nevím.Možná by bylo vhodné si o tom něco nejprve prostudovat a pak klást otázky,že?Jenže když koukám do knihy ,nechápu to a myšlenky se rozmělnují.Asi není ještě ten správný čas.Pokud nenívhodné abych tuto stránku zahlcovala otázkama,napište mi to prosím.DěkujiM

Alžbeta Fecková
25. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Bude to v poriadku, pokiaľ nechám sporák tam, kde je a drez premiestnim buď do sektoru slávy - sz alebo partnerstva - s (jin)? Nie som si celkom istá, či je sporák v jinovej alebo jangovej časti. Ďakujem.

Alžbeta Fecková
26. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Oprava - sporák je na JZ - Zem. Predpokladám, že najlepšie miesto pre sporák by bol oheň - juh - lenže z estetických a praktických dôvodov by som ho radšej mala na pôvodnom mieste. Z ohňa vzniká zem - vysvetľujem si to kladne.Alebo sa mýlim?

28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Ten sporák bych přemístil na jih, rohové uspořádání je docela oblíbené i praktické, dřez v této místnosti nevychází ideálně, nejméně bude rušivý v sektoru Slávy, do Partnerství určitě neumísťovat.

Alžbeta Fecokvá
28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Premiestnením sporáka na juh sa zmení celý návrh kuchyne ale aj ja cítim, že je to nutné.Lenže ani chladnička a mraznička nie sú na správnom mieste (SV, V) v tej malej kuchyni, ktorá je prepojená s obývačkou. Jediné vhodné miesto pre chladničku mi vychádza Z a zároveň roh bohatstva, pretože V a zároveň roh manželstva je nevhodný. Ako to vidíte Vy, pán Šmikmátor, je ten SV a V veľmi nevhodný?

28. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Z nabízejících se možností je ten roh bohatství pro ledničku přijatelný.

Alžbeta
27. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Dala som si prepracovať návrh kuchyne, sporák je v južnej časti - akoby patril len tam. Zároveň sa potvrdilo, že prvá intuícia je najlepšia, náčrt kuchyne som začala sporákom - na juhu. Ešte by som si chcela upresniť Vašu radu s krištálom na okne oproti dverám. Je to jinová SZ strana, myslela som skôr na drevenú alebo kovovú zvonkohru. Alebo v tomto prípade má krištál svoje opodstatnenie? Ďakujem.

28. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kuchyňa

Do přímé linie dveře-okno je nejlepší křišťál, kde kromě odklánění energie skvěle nabíjí prostor skrze na něj dopadající sluneční paprsky, ve Vašem případě zapadajícího slunce, tomu lze ještě pomoci umístěním pásu zrcadla na ostění okna, které bude sluneční záření vrhat na křišťál.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám