Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Peta
11. 1. 2007
Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Zdravím všechny. Plánujeme v tomto roce přemístit kuchyň do JV pokoje. Vlastně chceme v tom JV pokoji udělal takový kuchyňojídelnovýobývák, kde kuchyň by byla ve V části, jídelna v JV a miniobýváček v J části pokoje. Takže dumám, jak to vše udělat, aby to bylo správně. Kdyby měl kdokoli nějaký nápad - třeba barvy nebo i jiné připomínky, budu moc ráda, když poradíte. Ještě upřesním, že do místnosti se bude vcházet ze západu (nápomocní přátelé), okna jsou na JV a JZ a velkou část SZ stěny tvoří velký krb (bohužel připadá na oblast kariéry). Já jsem ročník 1979 a můj manžel 1967. Díky moc za jakékoli náměty. P. :)

Jarmila
11. 1. 2007
Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

A já bych se rovnou chtěla zeptat, jak vnímá feng suej toto propojení tří místností najednou? V bývalém bytě to tak bylo a dost mi to vadilo, nyní bydlíme klasicky ( kuchyň je v jiné místnosti) a připadá mi to daleko příjemnější.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Ahoj Jarmil, mám na vybranou - buď mít tenhle kompromis nebo kuchyň společnou s tchýní.. :( P.

Monika
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Ahoj.Řekla bych,že v současné době to je trend,hodně nových bytů je 2+KK,3+KK atd..Já bych si doma vybourala zeď do obýváku hned - zatím to je v plánu za 2 roky..jedna velká místnost se mi líbí.A určitě to je lepší,než se s kýmkoliv a nemusí to být tchýně o kuchyň dělit.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Ona to není moc velká místnost, možná to spíš nakonec uděláme tak, že to bude kuchyň s jídelnou.. S barvami si ale zatím nevím moc rady. Taky jak oslabit nagativní (?) vliv krbu. V zimě ho chci totiž rozhodně hodně využívat.. P.

Monika
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Víš,že o FS nevím nic,ale citově bych určitě navybírala syté a tmavé barvy..určitě pastelové - taky proto,že jsou to mé nejoblíbenější :-) a pro kuchyň bych volila žlutou,zelinkavou,oranžovou,možná i pastelová modrá by nebyla špatná..ne žlutá vede :-))Asi proto,že by to prozářila,nevím..Ale jsou tady odborníci,Ti poradí.Určitě máš nějaké byrvy,které se Ti líbí víc,plus porady odsud a pak bych se rozhodla.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Moniko, díky za názor, vážim si ho! Jo, žlutá se mi taky líbí. Linku budeme mít světle dřevěnou, na stropu jsou teď tmavé trámy, které chceme natřít také na světlé, tak nevím, zda by nebylo lepší nechat stěny bílé a mít žluté spíš doplňky. Podlaha bude také dřevěná a sem tam nějaký kobereček. Ne moc světlý, protože musim počítat s tím, že nám tam vletí špinavý psisko.. Taky podle elementů u nás u obou převládá země a tak by se asi zas tak neměla moc podporovat..P.

Monika
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Bílé stěny mi připadají nijaké,studené...Předělávali jsme byt a bílá nám zůstala už jen v kuchyni a se zbytkem se to nedá srovnat..doplňkama jsem to nedohnala,prostě to chce jinou barvu :-))Možná na to je taky tím,že před 17ti lety,kdy jsme rekonstruovali se barvy na zeď používali minimálně,všude byla uniformní bílá,proto se jí teď zbavit,a víc se mi líbí barvy.A taky se mění vkus..a je větší výběr a všechno dohromady :-))Mě jsou elemnty fuk :-)) koukám na to jen pocitově.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Moniko, máš ode mě tu výhodu, že já svým pocitům často velmi těžko rozumím. A už vůbec mi nejde si představit místnost po tom, co ji nějak vymaluji nebo něco někam dám, dokud to tam prostě nevymaluju a nepřestěhuju. Je to dost hrozný, takže buď ráda, že se na své pocity a přestavivost můžeš spolehnout.. :) P.

Monika
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

:-)) musím se smát,protože kdybys mě znala,tak bys viděla,že představivost nemám absolutně žádnou..jak jsme teď předělávali byt bylo to stylem - já řekla co chci,manžel položil otázku - a dovedeš si to představit? Já - ne..:-))a udělalo se a pak jsem teprve viděla,jak vypadá výsledek.Akorát se musím pochválit :-)) že jsem se trefila a nic jsme nepředělávali.Nábytek zrovna tak..v katalogu jsem si vybrala,jen změřila jaké skříně se vejdou,nevejdou a když ho manžel smontoval,tak jsem usoudila,že je fakt pěknej :-))Nemám představivost.

Monika
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Ale taky musím dodat,že jsem měla pomoc.Tenkrát jsme si nechala udělat PC vizualizaci,protože jsem absolutně nevěděla jak bude v bytě vypadat podium..Manžel sice "maloval" čáry na zem,kde to bude končit,ale to mě nic neříkalo :-))a vizualizace hodně pomůže.I na barvu..

Renata :)
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Peto, do té kuchyně bych uvažovala o meruňkové. Už vzhledem k množství energie dřeva, která je všude kolem Vás.... až to bude aktuální, ozvi se, mrknem na to. :) R.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Renčo, aktuální to je! :)) Ale teď si řeš své, ještě nějaký týden to určitě počká! P. :)

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Jo a meruňkovou nevim, jestli vysvětlim manželovi! :(

Renata :)
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

TY že bys někomu něco nevysvětlila??? :) R.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

:))To je ironie, Renčo?!:)Ale máš pravdu, že jsem TAK dobrá, že jsem mu VYSVĚTLILA, jak moc bych si přála mít kuchyň právě v téhle místnosti..:) Teď jí máme nejenže společnou s jeho mami, ale je na S, taková ponurá a smutná..Ale řeknu Ti - byla to fuška!:))Potřebuje na vše čas, takže něco tak bláznivého jako je meruňková.. to tipuji, že mu budu vysvětlovat nejmíň měsíc, proto ta aktuálnost..:)P.

Jarmila
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Pro Petu, dohromady s tchýní nééééééé :-))

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

2 roky jsem to vydržela, ale myslím, že přišel čas na vlastní kuchyň! Maminka je hodná, ale zásadně pokládám každou věc jinak, než je ona zvyklá a tak bych jí chtěla dopřát klidné stáří..:)P.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

No a když přiznam barvu - i já bych se toho stáří ráda dožila..:))P.

saša
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Holky,mít kuchyň společnou s tchyní je ta nejlepší dieta,my to tak měli ze začátku a já,než bych si něco šla vzít,tak bych raději jedla suché rohlíky-pak i manžel usoudil,že to tak nejde,sice babi byla dlouho naštvaná,proč se vaří ve dvou kuchyních,když stačí jedna,ale přešlo ji to....všechno chce čas

Renata :)
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Tak to ne, Peťo, ironie tam nebyla ani trochu. Víš dobře jak jsem to myslela. Myslím si prostě že umíš a jsi diplomat!!! A vysvětlit manželovi takovou banalitu, jako že budete malovat takový nebo jiný odstín na zeď, to pro tebe bude hračka!!! A taky se přimlouvám za verzi "bez maminy." :) R.

Peta
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Verze bez maminka je už naštěstí odklepnutá. Barvu nadhodím a uvidíme, co na to řekne náš nejvyšší estét. Tím myslím mého muže. Na umělce musíš s barvičkama pomalu, to není taková legrace jako projekt baráku!:))

saša
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kuchyňojídelnovýobývák.. :)

Tak to mi povídej!!!!já bych ráda změnu-trochu barviček,máme všude vymalováno na bílo-já si říkám,ať máme pestrý život a barevné vymalování u známých se mi moc líbí,ale táta je konzerva a brání se...ale jak jsi říkala,mám na něho ty správné páky,tak doufám,že si dá říct

katty
12. 1. 2007
Barvy

Nedávno jsem četla něco o FS a bylo tam doslova napsáno: "...bílé stěny, těžký život..." :-))

Iveta
13. 1. 2007
Re: Barvy

Já se vám "vetřu " do diskuse...V knížce o FS, co mám já, se píše o , že je lepší zdi a stropy vymalovat nabílo, než zvolit nevhodnou barvu...Zářivě bílá je jangovou barvou, symbolizuje blahobyt a prosperitu. Naopak třeba modrá je barvou Vody a nesmí se to s ní přehánět, jako i s prvky Vody, protože Voda může odplavit štěstí a bohatsví. Také si myslím, že při malování zdí by se mělo přihlížet spíše k tomu, v jakém sektoru se danný pokoj nachází a jaké barvy do toho sektoru patří. Nejsem tak "vycvičená" ve FS, mám stále mnoho otázek, takže pokud je to blbost, tak se omlouvám...

Iveta
13. 1. 2007
Re: Re: Barvy

Ještě jsem chtěla napsat - barvy a sektory v té knize : JV - sv.modrá, sv.zelená, NE - šedá, bílá. V- zelená, hnědá, černá, modrá, NE - bílá, kovová. J - červená, oranžová, žlutá, zelená, NE - černá, modrá. Takže to asi opravdu nebudeš mít moc jednoduché rozhodování. Já bych zvolila na stěny nějakou hezkou jasnou zelenou, protože ta je vhodná ve všech těch sektorech a když tam dáš dekorativní doplňky ve žluté, tak by to mohlo vypadat hezky...

lena
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Barvy

A jaké barvy jsou pro místnosti na sever, konkrétně je to kuchyně předělaná z chodby. Kuchyně bude mít oranžové a šedé( těch bude méně) skřínky. Také co k tomu na podlahu? Díky, mějte se krásně

Ela
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Barvy

Ahoj , já bych volila kvalitní lino-napodobeninu plovoucí podlahy, a vybrala bych si jednolitější vzor bez suků.Rodiče mají pěknou oranžovou kuchyň, nejprve tam byla světle šedá guma, tmavě žíhaná,pak dlažba taková tmavší oranžovonědá s bílými spárami, ale mamce za pár let bylo od podlahy zima a taky bílé spáry byly dost nepraktické, pak následoval korek, který za pár let částečně zčernal a obrýsoval tvary dlaždic pod ním, a teď je tam 2 roky plovoucí podlaha. Je to krásné, ale klouže a jejich fenka klouže taky, když jde obloukem, tak dostane vždycky smyk. Kvalitní, myslím silné, teplé a praktické.Je, ale dražší než plovoucí.Barva dřeva je k oranž lince jemná, a hezká.Všechno bylo pěkný, ale to, co je tam teď je nyslím nejhezčí.

Káča
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Barvy

K tý kuchyni bych chtěla dodat že pokut mám dobrý informace tak najhorší barva k jídlu je modrá prý jídlo nechutná a špatně se tráví.A můžu to potvrdit jelikož mám dvě děti přítel tři máme modrou linku hrůůůůůza a všechny špatně jedi.Najlépe chtná z červené ,ale stěny si asi nikdo tak malovat nebude.Myslím že žlutá případně oranžová jsou ok.A jak jste tam rozebírali tu meruňkovou nebo broskvovou tak nedoporučuji to jsem měla a bylo to šílený blbě se s ní ladily doplňky a celkově to nebylo hezký ,ale každý má jiný vkus a každý je ten správný.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám