Květináč

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
ilona
2. 7. 2007
Květináč

Krásný prázdninový den přeji. Mám jednu otázečku a doufám, že mi ji pomůžete zodpovědět. Dnes jsem v obchodě uviděla krásné keramické květináče v barvách žluté a oranžové(jako pomeranč). Nevím jaké zastoupení prvků tato dekorace má. Myslím si, že zemskou kvůli materiálu a žluté barvě, ale nejsem si jistá, jestli oranžová barva je zemská nebo ohňová, poraďte mi, kde mám hledat hranici této barvy. Berte květináče jen jako příklad. Děkuji.

2. 7. 2007
Re: Květináč

Ta hranice je v sytosti, v obsahu červené barvy, která odliší Oheň od Země, světle oranžová patří Zemi.

ilona
3. 7. 2007
Re: Re: Květináč

Moc děkuji

ilona
3. 7. 2007
Re: Re: Re: Květináč

Ještě jednou děkuji panu Šmikmátorovi a prosím o ještě jednu radu. Právě jsem zakoupila zmíněné květináče, protože jsem naznala, že oranžová barva je v tomto případě ohnivá, a já oheň podle Vaší někdejší rady v kuchyni potřebuji. Umístila jsem jej ale do sektoru bohatství na ledničku, mám v něm tlustici. Ja vhodný oheň do tohoto sektoru? Děkuji za odpověď.

michaela
3. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Květináč

Moc ne, bohatství - růst je spojováno se dřevem a oheň dřevo spaluje. Výjimku tvoří jasně červená v malém množství.

ilona
4. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Květináč

Děkuji. Tak teď bych si potřebovala vyjasnit ještě podporu prvků. Takže vím, že partnerství a vědění je ZEMĚ, proto krom země budu posilovat oheň a kov, bohatství a minulost je DŘEVO, proto k tomu vodu a kov, budoucnost a pomocní přátelé to je KOV, proto země a ....,dále si nevím rady s OHNĚM, tam je dřevo a ...,také s VODOU, kde je kov a ..... .Prosím o radu. Vím, že je tato otázka asi pro většinu z Vás primitivní, ale já jsem teprve začátečník. Děkuji.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám