Lednička

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
michaela
11. 3. 2006
Lednička

Prosím o radu,jaké umístění je vhodnější pro ledničku. V kuchyni o velikosti cca 6 m2 mám pouze dvě možnosti buď sektor bohatství nebo napůl kariéra a vědomosti.

js
12. 3. 2006
Re: Lednička

Tak radeji to vedeni kdyz to nejde jinak.

michaela
31. 3. 2006
Re: Re: Lednička

Ještě bych se zeptala. Ta zóna vědění/kariéra je víceméně na jih. Lednička tam již nějakou dobu stojí hned vedle vchodu, který zaplňuje celý zbytek "vědění" a nelze tam nic umístit. Dal ji tam truhlář, který mi dělal kuchyň. Mám z ní ale "divný" pocit, prostě překáží. V tom rohu bohatství by byla na SZ, tedy v kovu, a hlavně v koutě, kde by nepřekážela. Já ji tam cítím líp, ale nechám si poradit. Dřív tam byla a vše bylo relativně v pohodě, od té doby, co mám novou kuchyň (navíc sporák na Z, pračku na J, dřez na JV, potravinová skříň , v níž je trouba, je na SV - partnerství), nějak se přestalo dařit. Ještě bych dodala, že na S je okno s ústředním topením,tam kromě stolu nic nedám. Kuchyňská linka je do L - na východní a jižní stěně. Změnit by to šlo relativně snadno, jen přemístit skříňky a koupit novou desku. Děkuji za odpověď.

Renata
10. 4. 2006
Re: Re: Re: Lednička

Prosím, mohla bych se zeptat, proč zde zvažujeme skutečné světové strany? Myslela jsem, že v místnostech především pracujeme se sektory a prvky. Tzn. vstup do kuchyně = S (podle pa kua,) protilehlá strana J. Pokud je např. sporák (oheň) umístěn v sektoru pomocníků (kov - vpravo od dveří), dodám prvek země. Pokud do toho vnesu ještě skutečné světové strany a energii z ní přicházející, přijde mi to už víc, než složité. Děkuji za objasnění. R.

10. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Lednička

Pravda, svět. strany začnou hrát úlohu až jsou splněny všechny náležitosti systému Pa-Kua a typologie místnosti - vliv pozice dveří, toku energie apod.

10. 4. 2006
Re: Re: Re: Lednička

Postavit ledničku nebo cokoliv jiného tam, kde to bude zavazet, je samozřejmě horší než když nedodržíme některou z FŠ zásad. Přidržte se především při sestavování nábytku systému Pa-Kua pro tuto místnost a dále nechť je voda v jinové zóně místnosti a co nejdále od ohně (sporák), jenž by měl být v jangové zóně.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám