mám ještě jeden dotaz - snad se najde někdo, kdo mi...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Iveta
7. 1. 2007

mám ještě jeden dotaz - snad se najde někdo, kdo mi poradí... Jaké určení (funkci) by měl mít pokoj, který se nachází převážně v sektoru NÁPOMOCNÉ OSOBY a k čemu užívat pokoj, který se nachází napůl v sektoru BOHATSVÍ a napůl v sektoru MINULOST ??? MŮŽETE MI PROSÍÍÍM PORADIT ?

8. 1. 2007

Za prioritní považuji u posouzení celého bytu svět. strany, to už tady všichni vědí, opakuji to pořád do "zblbnutí".

Iveta
8. 1. 2007

Ale já se teď ptala , jaké určení mám dát pokojům, které se nachází v sektoru minulost a další v sektoru Náp. osoby - dětský pokoj tam asi vhodný není.??? Myslela jsem třeba je používat jako pracovnu , tělocvičnu apod. V jiném příspěvku už jsem psala, že jsem si udělala posouzení bytu podle svět. stran, nejsem blbá a provokovat také nechci :))

Jarmila H.
8. 1. 2007

Ivet, domnívám se, že pan JŠ měl na mysli přiřazení pokojů dle světových stran členům rodiny. jako např. že jihozápad svědčí ženě-matce apod.Případně, jinak: že koupelna není vhodná na SZ, nikoliv tedy podle sektorů. Hezký večer.Jarmila H.

Iveta
9. 1. 2007

Jarmilko, vy byste mi mohla napsat přiřazení pokojů svět. stranám ? Zřejmě jsem tomu opravdu špatně rozumněla, a vyhledávání v tak obsáhlé diskusi není tak jednoduché ani tomu nemůžu věnovat tolik času, kolik bych chtěla. Předem moc, moc děkuji

Jarmila H.
9. 1. 2007
přiřazení pokojů svět. stranám

Ivetko, asi Vás nepotěším, ale na takový úkol se zdaleka necítím, myslím,že vy jste udělala pro zvládnutí FS daleko víc než já. Zatím čtu knihy, sbírám střípky zde na webu a snažím se dávat si do souvislostí, které chci řešit. Ono také hodně záleží na kompatibilitě jednotlivých členů rodiny (jejich "zvířat" a prvků)vzájemně mezi sebou a ve vztahu ke svět. stranám a jejich nejvhodnějším směrům. Tedy jestli jsem to zase pro změnu teď nesmíchala já. Možná se zapojí do diskuze Renatka nebo Hanka, ty už jsou dál.Případně pan Šmikmátor.Já bych moc chtěla na kurz, ale teď jsem pracovně příliš vytížena, takže musím odložit.Ten by nám dal určitě nejvíc odpovědí.Tak zatím se mějte a heký večer.

Hanka
9. 1. 2007
komnaty :-)

Tak snad nic nezkazím, když prozradím vědomosti nabyté na kursu pana inženýra. Ivetko, napíši ve stručnosti přehled pro jednotlivé místnosti a Vy kdyžtak písněte o jaké přesně pokoje (v kterých sv. stranách) se jedná a povíme si o nich více co, jak a proč. J náleží kuchyni, JZ jídelně, Z předškolním dětem, SZ muži či živiteli v rodině coby pracovna, S ložnici, SV studovně, knihovně, V je nejvhodnější pro naše školáky, JV pro obývací pokoj, střed bytu, stejně jako místnosti apod. je vhodný kvůli našemu zdraví ponechat volný. Na kursu se dozvíte mnoho spojitostí a logických vysvětlení. :-) Krásnou dobrou noc. Hanka :-)

Iveta
10. 1. 2007
Re: komnaty :-)

Jarmilo, Hanko - děvčata, hrozně moc děkuji, že jste ochotné se mnou ztrácet čas :) Než jsme se přestěhovali, FS fungovalo až zázračně a to zřejmě díky tomu, že vchody byly převážně ze severu. Teď si s tím moc nevím rady. Čím víc informací hledám, tím v tom mám větší zmatek :( Takže Hani , pokud můžu obtěžovat, budu hrozně moc ráda , když mi napíšete ( a třeba i někdo další) váš názor : obývací kuchyně - SZ+S+SV, dětská herna - Z+JZ, volný pokoj - Z+SZ, pokoj st. dcery - Z+J+JZ (JZ převážně), WC - JV, ložnice dvojčat - JV+V, ložnice rodičů - V+SV, koupelna - SV, schodiště v domě - J+JV, střed bytu se nachází na kraji kuchyně, kde je východ z pokoje st. dcery a východ z kuchyně do předsíně. Snad jsem to napsala dost srozumitelně. Vchodové dveře do domu i do bytu jsou z Jihu.Naše největší problémy jsou : nedostatek peněz, dvojčata odmítají spát a pobývat ve své ložnici, naše manželství se "ochlazuje" (jakoby manžel z bytu utíkal...). Naštěstí nemá nic proti tomu, případně přestěhovat pokoje. Předem hrozně moc děkuji...

Iveta
10. 1. 2007
Re: Re: komnaty :-)

Ještě jsem zapomněla napsat data narození : já - 26.2.72, manžel - 4.6.74, st.dcera - 31.3.92, dvojčata -18.1.05

Helena
10. 1. 2007
Re: Re: Re: komnaty :-)

A čím myslíš, že Tvé problémy Iveto jsou způsobené? Problém s manželem přeci nezačal tím, že jste se přestěhovali do jiného domu nebo ano?

Iveta
10. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: komnaty :-)

Ne ,hned po přestěhování ne :) Nejsou to ani problémy, jen nám vázne komunikace, nesedneme si spolu a nepovídáme, vše je jak za běhu. Ta komunikace je problém...A není to způsobeno žádným konfliktem, prostě se to "připlížilo"...Jestli mi rozumíš, co tím myslím.

Helena
11. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: komnaty :-)

A v intimních věcech problém není???

Iveta
11. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: komnaty :-)

Heli, v intimních věcech problém nevidím. Máme malá dvojčata a dva roky jsme se už nevyspali, takže jsme oba často hrozně vyčerpaní a na intimnosti jaksi tak často nedochází :) Ale když ano, tak ke spokojenosti obou :)) Problém vidím v té komunikaci.

Hanka
11. 1. 2007
Re: Re: komnaty :-)

Ivetko, pěkný den. Vaše situace je hodna zaslání půdorysu s prosbou o rozbor situace panu inženýrovi, ale je to Vaše rozhodnutí. Nezmiňujete se, zda má půdorys pravidelný tvar? Bude třeba eliminovat vliv Vašeho WC, kde splachujete příliv peněz, komunikaci, harmonii... JV je pro tyto "položky" velmi významný. Bude zde třeba dbát na zazátkované umyvadlo, přiklopené WC, dodat dostatek zeleně, vysoce rostoucí šplhající rostlina či rostlinka s hodně lístky, vyberte květinu, která pro Vás bude symbolem růstu nebo bohatství. Dále doporučuji podporovat JV rohy i v ostatních místnostech dřevem, příp. vodou. Jednu z ložnic bych přenechala jako pokoj pro Vaši starší dceru. Ten SZ volný pokoj bych vybavila vyloženě pro manžela jako pracovnu, bude to podporovat jeho odpovědnost za celou rodinu, zlepší to finanční situaci, bude se zde nejlépe cítit, je to vhodné místo pro pořádnou pokladnici:-)Západní herna pro dvojčátka je myslím úplně super.:-) Když nevidím půdorys, tak si moc neumím představit, jaké máte v bytě možnosti využít pro spánek všech jinovou část bytu. Ta kuchyň bude třeba dost zateplit, pokud nelze dát nikam na J. Nevím zda jde z této části ještě nějaká místnost oddělit. Jak by to mělo být "správně" jsem Vám, Ivet minule napsala. Tak si to vše zkuste namalovat a popřemýšlet sama. Nejlépe s manželem. Já do těch kresbiček sama taky kolikrát čučím jak vyvoraná myš, pak přijde manžel a řekne, no to je jednoduchý, tak tohle dáme sem a tady se udělá tohle a je to, no a je to vždycky úplně nejlepší. :-)) Tak to nějak zkuste vymyslet. Držím palce a přeji mnoho štěstíčka. H. :-)

Iveta
11. 1. 2007
Re: Re: Re: komnaty :-)

Hani, díky moc. Potřebovala jsem nezaujatý pohled někoho jiného. Já cítím, že "něco" není dobře, ale nevěděla jsem si už rady. Stránky p. Mišuna mi do toho vnesly ještě větší zmatek, protože si to naprosto odporuje s tím, co se prosazuje tady. Kuchyni opravdu nemůžeme přesunout a ani rozdělit. Kam s naší ložnicí teda nevím. Když přihlédnu k našim číslům kua a k možnostem pokojů, můžeme ji mít buď tam, kde je teď- SV,V , nebo ji dát místo pokoje st. dcery - JZ,J. Tam by se mi asi nejvíc líbila, i když vím, že Jih není vůbec vhodný pro ložnici. Ještě nad tím posedím. Moc vám děkuji za rady a mějte se moc hezky. I.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám