Mockrát děkuji za Vaši odpověď. Postele tedy raději...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Martina
30. 11. 2005

Mockrát děkuji za Vaši odpověď. Postele tedy raději nechám na svém místě,a šatní skříň budu muset asi řešit jinak. Jak už jsem psala,Vaše stránky jsem objevila uplně náhodou. Feng Šuej je pro mě uplnou novinkou a moc mě to zaujalo. Opsala jsem si názvy knih co tu uvádíte a v nejbližší době navštívím knihkupectví. Snad mi do začátku pomůžou. Pročítám si tu otázky a Vaše odpovědi a jak jsem pochopila asi jsou hodně důležité světové strany. Poprosila bych Vás ještě o jedno. V červenci 2006 se nám má narodit miminko. Můžu si vybrat ze dvou místností kam umístnit dět.pokoj. Jedna je na V a druhá na Z. Kterou z místností doporučujete? Děkuji.

1. 12. 2005

To je prima, že máme nového sympatizanta feng-šuej, až nás bude většina, tak bude na světe o hodně líp... Pokoj pro malé dítě patří určitě na západ, kde bude mít energii radosti a spokojenosti.

Zdenek
2. 12. 2005
pokoj na západ

Dobrý den, jste si jist tím dát pokoj směrem na západ? A co třeba přemýšlet o tzv. čísle kua dítěte a podle toho spočítat vhodné oblasti? Dál bych připomněl, že pro rok 2005 je tzv. Sam Sa (three killings) právě Západ. Sam Sa je směr, kterého se musíme nejvíc bát. Každý rok se mění, stejně jako by se musí změnit spočítání oblastí pro jednotlivé místnosti domu. Zdeněk

2. 12. 2005
Re: pokoj na západ

Jsem si jist, že nejvíce nás v životě, při bydlení i v práci ovlivňuje síla Slunce, proto mají takový význam směrové sektory a orientace k nim, které zahrnují potřebnou sílu pro růst, odpočinek anebo kteroukoliv jinou činnost. Přístupy a školy, které zmiňujete, se mi v praxi ukázaly značně nepoužitelné a dokonce spíš než harmonii vytvářejí v bytech velký chaos - zkuste postrkovat třeba dětským pokojem po bytě tak, že bude každým rokem v jiném sektoru, protože to odpovídá Ming-Kua dítěte. Už samo zjištění, že jediné možné místo pro postel se nachází např. v sektoru smrti nebo 5 démonů vzbuzuje u mnoha lidí docela těžké deprese. Jde o jednu z více metod, které mohly kdysi fungovat v kultuře nám hodně vzdálené, ve staré Číně, kde se za vlády Žlutého císaře skutečně se celý dvůr každým rokem přestěhoval do svých nejlepších komnat, podotýkám, že ten palác měl na toto počínání dostatečnou kapacitu se svými 999-ti komnatami. Proto nemějte za zlé mě ani mnoha dalším praktikantům FŠ po celém světě, že tyto metody použijeme až poté, co využijeme pro harmonizaci prostor všechny vhodnější metody. Kromě síly Slunce považuji např. i prosté zásady typologie místností za silnější.

Zdenek
2. 12. 2005
Re: Re: pokoj na západ

Dobrý den, nemám Vám tento názor za zlé :-) Jen jsem chtěl upozornit na to, že v tradičním čínském feng shui se používají úplně jiné principy a postupy pro stanovení sektorů a oblastí vhodných pro jednotlivé místnosti bytu (domu). Je možné, že spousta praktikantů po celém světě nepoužívá tradiční čínské principy, ale nevím, proč se to potom nazývá Feng Shui? S pozdravem Zdeněk

5. 12. 2005
Re: Re: Re: pokoj na západ

Využívání síly Slunce, která ovlivňuje charakteristiku všech směrových sektorů, právě je tradiční metodou FŠ, proto ji používáme. Během času se na původní učení nabalila spousta metod a postupů, které dnes u nás opravdu nemají uplatnění ani opodstatnění. Dodnes Vás bude mnoho učitelů tradičního FŠ varovat před používáním čísla 4, neboť toto je velmi negativní. Uvedomme si ale, že toto pravidlo vzniklo na základě toho, že se v kantonském nářečí na jihu Číny(myslím že už nikde jinde) kdysi vyslovovalo číslo 4 podobně jako smrt. Dodržování tohoto tradičního pravidla jsem se držel asi rok, a protože jsem necítil žádný efekt ani smysl, opustil jsem jej. Jiný příklad je směřování všech výhod v rodině na otce, tradičního chlebodárce, také v tomto společnost, i východní, prodělala velké změny a já osobně podporuji slabší členy rodiny před tím nejsilnějším, neboť ten již další posilování nepotřebuje. Těch případů, kde necítím potřebu se držet starých zvyků z jiné kultury je více, proto všem doporučuji si jednotlivé doporučované metody sám na sobě vyzkoušet, procítit jejich účinek a platnost a v případě nepoužitelnosti v praxi na nich tolik nelpět.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám