montované domy

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Renata
20. 7. 2006
montované domy

Zdravím všechny a prosím o názor na montované domy. (Hass a RD Rýmařov) Zajímá mě jak hledisko FS, tak ostatní postřehy z hlediska již bydlících. Na co dát pozor při nebo před stavbou?? Rozhodli jsme se pro stavbu náhle a přivítáme každou zkušenost. Díky za všechny názory. R.

22. 7. 2006
Re: montované domy

Obecně nemám proti montovaným domkům žádné výhrady, u dřevěných domků z dřeva z ČR ale bývá problém s jakostí dřeva (má řídká vlákna, pracuje po mnoho roků, kroutí se, sesýchá apod), dávám přednost dřevu z Kanady nebo severní Evropy (cenový rozdíl není nijak propastný). Před stavbou je potřeba neopomenout celou řadu věcí, od vhodnosti pozemku, energie místa, přes vhodný návrh typu a tvaru domku, jeho dispozičního řešení, identifikaci patogenních zón, až po uložení úhlových kamenů do základů domu, volbu vhodných materiálů, výběr vhodné stavební firmy a další významné věci.

Renata
24. 7. 2006
Re: Re: montované domy

Děkuji pane Šmikmátore, sbíráme informace co se stavby týká, je toho hodně, jsme omezeni stávající stavbou. Nejzávažnější rozhodnutí bylo zbourat starý dům, ale ještě jsme to neudělali. Až toto "rozdýcháme" pustíme se do bourání a následně do stavby. Vaše info jsou cenné a určitě budeme postupovat s rozvahou a zodpovědně, případné nejistoty budeme konzultovat. Ještě jednou díky. R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám