Motiv obrazu do ložnice

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Anet
22. 11. 2006
Motiv obrazu do ložnice

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký motiv obrazu by byl vhodný do partnerské ložnice - orientované na západ. Obraz, ev. dva menší obrázky, by byl pověšen na severní stěně - nad čelem postelí. Přemýšlela jsem nad romantickým, něžným západem slunce, ale nevím, zda by tím symbolicky nezapadal i vztah, i když na druhou stranu by se to snad dalo vyložit i jako vášeň, touha... Pak mě napadl ještě obrázek s detailem květů růží, ale zase dám-li dva květy pro partnerství, je to sudý hřbitovní počet, a navíc růže má trny... Pak mě ještě napadl obrázek s detaily mušliček či škebliček, které omývá moře, i když nevím zda se převaha modré do ložnice hodí... Jako další možnost jsem měla část náměstíčka s roztomilými domečky vyskládánými z barevných obdélníčků a čtverečků a byli by různotvaré - baculatější, vyšší, naklánějící se..., nebo dvě labutě s hlavičkami naklánějícími se k sobě, ev. siluletu 2 postav - muže a ženy..., příp. jenom abstraktně vystínované plochy v jedné až třech barvách. Poradí mi někdo co z toho nebo co vůbec zvolit? Jedinou podmínkou je, že chci, aby to působilo uklidňujícím, sbližujícím či pozitivním dojmem... Dík!

Peta
22. 11. 2006
Re: Motiv obrazu do ložnice

Ahoj Anet. Myslím, že bys to měla zkusit probrat s partnerem. My jsme si dali nad postel (spíme pod šikmou stěnou - to by mě ing. Šmiknátor sice jistě neschválil, ale nám se tam opravdu spí úžasně..) obraz s noční oblohou - s dvěma polokoulemi poseté hvězdami.. Ale mně by se sem docela zamlouval i nějaký ten trochu víc "kýčovitý" obraz - jak říkáš zapadajícího sluníčka.. Nebrala bych to jako zapadání našeho vztahu..Já bych v tom vidělu tu romantiku..:)P.

22. 11. 2006
Re: Motiv obrazu do ložnice

Ty labutě by mohly být horkým kandidátem, možná i ten romantický západ slunce by udělal dobrou službu, jde-li o něžný západ jak říkáte.

Anet
24. 11. 2006
Re: Re: Motiv obrazu do ložnice

Děkuji Vám za odpovědi. Skvělé, ty labutě by šli, jakžtakž i u partnera. Takže bych se ještě pro upřesnění zeptala zda by to měl být pouze detail - přes celý obraz dvě labutě, nebo zda by mohli být dvě labutě plující na vodní ploše, v popředí rákosí a lekníny a nad nimi třeba západ slunce... A h l a v n ě : zda jsou lepší labutě tzv. zrcadlově obrácené nebo může být každá v jiné poloze (jedna rozevřenější křídla nebo jinak nahnutou hlavičku). Asi by měli být stejný což by asi víc symbolizovalo rovnost, ale příjde mi to trošku kýčovitější...

24. 11. 2006
Re: Re: Re: Motiv obrazu do ložnice

To závisí od toho, jakou budoucnost si chcete programovat, můžete mít např. i pár labutí třeba s malým labuťátkem, já bych volil pár podobného vzezření, např. při pohybu stejným směrem doprava při vzletu od hladiny, dejte ještě hlavy dohromady, jestli vám vyhovuje program labutího obyčeje být spolu věrně až do smrti.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám