Nechápu pa-kua...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Ála ztracená
8. 3. 2009
Nechápu pa-kua...

S Fengšuej začínám, zatím jsem přečetla pár knih, ale jsem z nich spíš zmatená.Především moc nechápu práci s pa-kua. Co je při uspořádáná místnosti prioritou - to, v jakých sektorech je tento pokoj v rámci bytu nebo pa-kua této místnosti samotné. Když chci aplikovat obojí, narážím na problémy. Např. v rámci bytu je určitá část pokoje dřevo (východ), a v rámci pokoje je na tom samém místě země (sv).Jedno s druhým se moc nesnese. Co tedy upřednostnit? Na ten problém narážím v každém pokoji...Pomozte

Avi
9. 3. 2009
Re: Nechápu pa-kua...

Álo,většinou se aplikuje pa-kua na jednotlivý pokoj...v rámci celého bytu by to šlo,kdyby v daném bytě bydlela pouze jedna osoba-ale většinou v bytě bydlí celá rodina a proto každý pokoj by se měl posuzovat zvlášť.Vím,že to bude těžké se oprostit od toho v jakém sektoru to je v rámci celého bytu-věř,že já se zabývám FS už dlouho a mám s tím problém pořád-je to ale celkem logické,že každý pokoj bude zvlášť-jinak se ti budou dávat pomocné prostředky do dětského pokoje a jinak třeba do ložnice-držím palce.

Ála ztracená
9. 3. 2009
Re: Re: Nechápu pa-kua...

Avi, děkuji za reakci. Možná uvažuju zbytečně analyticky, hloupě... já nevím. Ale tvoje odpověď ve mě vyvolává další otázku. Když budu mapku Pa-gua aplikovat v každém pokoji extra,tzn. že střed a osm paprskovitě rozložených sektorů by v každém pokoji měly mít stejný charakter, tzn., na jihu v každém pokoji červená a zelená a symboly ohně a dřeva, na severu modrá nebo bílá a symboly vody a kovu atd. atd. Co když pokoj vymaluji třeba celý tmavě hnědoutmavě hnědou celý? Tak "sever" se utopí v blátě? Podle by měl každý pokoj mít svůj barevný charakter, ale jaký? Je to dáno světou stranou, na které v rámci bytu leží. Třeba východní pokoj jako pokoj dětí, vymalovat zeleně, trochu modré, ložnice na JV teple hnědou.. a symboly pa-kua v rámci toho pokoje to pak jen dotvořit podle charakteru toho kterého pokoje?

Ála ztracená
9. 3. 2009
Re: Re: Re: Nechápu pa-kua...

Ještě dotaz upřesním - co ve FS rozhoduje o základní barevnosti toho kterého pokoje? Samozřejmě pominu tu variantu, že by byl červeno-modro-zeleno-bílo-hnědo-žlutý.

9. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Nechápu pa-kua...

Příspěvek byl smazán administrátorem.

9. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu pa-kua...

Už se to tady probíralo mockrát, vlivů je nejméně 5 - energie osob, svět. stran, činnosti v místnosti, vyrovnání energií jin-jang, vlastní vkus.

Avi
9. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu pa-kua...

Álo,buďto se řídíš světovou stranou a nebo sektory pa-kua-nejde vše skloubit tak jak to píšeš.Mapka pakua má 9sektorů které jde od vchodových dveří aplikovat na každý pokoj-tj tam kde je roh bohatství,je vhodná fontána a dřevo,pokladnička..atd.Pokavaď je to i na JV je to samozřejmě moc dobře. Uvedu příklad-roh partnerství ti vychází třeba v ložnici na J-jihu vládne oheň,ale rohu partnerství země...jak to skloubit..takže třeba symbol slunce patří k jihu,ale keramické slunce bude zastupovat i zemi,keramický dvouramenný svícen ti zastoupí taktéž obě varianty... Každý prostor se spíše snaž mít v harmonii,tak jak se ti to líbí-než mít chaoticky každou stěnu vymalovanou jinou barvou-je to o pocitu-pokavaď ti pohledově nebude něco sedět i když to bude dle FS správně-budeš spokojená?Určitě ne...dej na pocit.........

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám