Nepořádek

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zuzka
5. 6. 2007
Nepořádek

Dobrý večer.Prosím o radu.Ve FŠ jsem začátečnice,začala jsem tím, že jsem zlikvidovala vše nepotřebné a některé sektory se snažila alespoň trochu přiblížit svému zaměření.Dokonce i manžel mou činnost přivítal(on je kov+, já oheň-).On je ale hrozný promiňte BORDELÁŘ,a je to čím dál horší, nebo mi to možná připadá, už nevím.Má nepořádek i ve firmě a obávám se, že z toho plynou i problémy, které se prohlubují.Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím?Chápu, že to co se nenaučil jako dítě se jako dospělý bude hodně těžko doučovat,ale mě by to za tu práci stálo.Mám pocit,že by to pomohlo více věcem.Předem děkuji všem moudrým hlavičkám a přeji příjemný zbytek večera.

Hedviga
6. 6. 2007
Re: Nepořádek

ASi najlepšie bude ísť mu príkladom a poukázať, čo a ako sa zlepšilo.

Iva
7. 6. 2007
Re: Re: Nepořádek

Když ono to Hedvigo někdy nejde-mám doma to samé.Já se snažím,ale manžel tak nějak mě připadá i neúmyslně,dělá za mnou nepořádek.Všechno mu odpadne od ruky,to,že by si měl po sobě umýt umyvadlo nechápe-oni to ti chlapy vidí jinak-pro ně to nejsou totiž důležité věci-zapojila jsem ho do zásad FS-vždy to vydrží chvíli a pak je to to samé.Také má bordel ve firemních papírech,pořád něco řeší-jenže on to řeší,až když už je pozdě...když mu řeknu-tohle už se mělo vyřešit dávno,bude z toho problém-tak mávne rukou-to má čas-řeším něco jiného.Je to začarovaný kruh-vše řeší pozdě,papíry uloží a pak na ně zapomene,až když přijde obsílka,tak šílí... Také by mě zajímalo,co dělat-snažila jsem se mu pomoct-bylo zle,že on přece ví kde co má-takhle mu to přehážu a nenajde to,on si to prý udělá,až na to bude mít čas.... Pramení z toho všechny naše finanční problémy.....penále a navýšení....jenže když vše řeší pozdě,tak nemá na placení včas,protože musí zaplatit,to co už měl dávno a na to co je teď mu nezbyde.Jak se z toho vymotat?On to ví,vždy se snaží-ale jenom chvíli-je typ člověka,co nechce nic nepříjemného řešit a pak mu to přerůstá přes hlavu. Byla bych moc vděčná,kdyby někdo pomohl.Manžel je narozen červen 1970.Díky

Monika
7. 6. 2007
Re: Re: Re: Nepořádek

Zkuste platby převzít Vy..myslím tím,starat se o to.Pokud by to tedy šlo.

Zuzka
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Nepořádek

I Vám děkuji za radu, zkusila jsem, ale pokus se nezdařil ani po několikáté.Hezký den

Zuzka
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Nepořádek

Ivo, to je přesně ono, jako kdyby si z oka vypadli.Vždycky to vydrží jen chviličku.A to co následuje nějak nevnímá, nebo si to nepřipouští. Když jsem se snažila pomoct a převzít alespoň starost o platby atd. Bylo zle.Uspořáat došlou a odchozí poštu - nesmysl, dělám v tom zmatek. Tak nevím.Doufám že se najde rada.Přesto jste mě potěšila a přeji příjemný slunečný den.

Renata :)
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Ivo, tvůj manžel, narozený 1970 bude mít pravděpodobně narušenou energii kovu. K doporučení nápravy by bylo potřeba podrobnější zkoumání, více času, více informací. :) R.

Renata :)
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Zuzko, všimla jsem si, že tvůj manžel je také kov, problém stejný. Ta podobnost s manželem Ivy bude asi velká. Ale platí totéž co v předchozí odpovědi. Pomocí FŠ by bylo vhodné řešit globálně. :) R.

Zuzka
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Renatko, děkuji za odpověď.Zrovna jsem na Vás myslela, že bych napsala přímo Vám.Jak jsem tak dumala co s tím, přišla jsem na to, že mě nejde o ty peníze,ale o tu pohodu, které nemohu dosáhnout kvůli tomu BORDELU, ve zkratce řečeno.To ostatní by se dostavilo.Může te mi prosím trošku popsat to globální řešení.Předem děkuji.Z.

Iva
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

I já bych poprosila :-) Nevím co si mám pod narušenou enrgií kovu představit. Je to zajímavé,že mohou být 2 lidé takto "stejní". Jde mi také o tu pohodu,to ostatní přijde samo :-)rozčiluje mě ta jeho nedůslednost,nespolehlivost.... Renatko moc děkuji za odpovědi,když tak e-mail mám odkrytý,kdyby bylo potřeba cokoliv upřesnit :-) Zuzko,zdravím a držím pěstě :-))

Zuzka
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Ivo děkuji a nápodobně.Abych uvedla na správnou míru netěšímě že máte ten problém, ale jak je to tu fajn.Z

marcela
9. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

holky zlatý, takových mužů bude víc, než jen dva. Já mám doma to samé,mluvím o nepořádníkách. Někdy vybouchnu, ono když jedete pořád dokola, tak ten pohár někdy přeteče,ale jinak si fakt myslím, že to schválně nedělají. Zkuste si přečíst knihuProč muži lžou a ženy pláčou. Sice tím chlapa mýt umyvadlo nenaučíte ale třeba vás to nebude tolik trápit. Jsou zkrátka trochu jiní než my ženy.A takové špinavé umyvadlo, když použijeme zrovna tohle,oni ani nevidí a už vůbec ne tragicky jak my.To nemyslím ve zlým.A taky netvrdím, že jsou všichni uplně stejní.Tak se s tím netrapte, určitě zase mají jiné plusy :))

Zuzka
9. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Marcelko, určitě máte pravdu. Nejsou jen Ti naši a nejsme v tom samy, ale kdyby šlo jen o ten nepořádek, který oni nevidí.To beru a uklidím to klidně několikrát za den,ale tohle bych Vá přála vidět.Hlavně mám pocit,že z toho co my tu máme pramení spousta dalších nesrovnalostí.Každopádně děkuji za podporu a přeji příjemný víkend.Z.

11. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Nepořádek kolem sebe představuje nepořádek v sobě, tam je potřeba upřít pozornost a věnovat se úklidu přednostně, výsledky by se jistě dostavily a potěšily rodinu i firmu. Slibnou zprávou je, že od 7.2.2008 začne rok vlády Krysy, která vyniká v oblasti pořádku.

Iva
12. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Děkuji za reakce.Pane inženýre,píšete,že by se měla upřít pozornost na nepořádek v sobě.Jenže manžel nemá pocit,že by bylo něco v nepořádku,když mu něco v tomto směru naznačím,je oheň na střeše.Uznejte sám,že člověk se do vnitřní očisty nemůže nutit-nebylo by to k ničemu. Proto bych ráda v tomto směru zjednala pomocí FS aspoň nějakou nápravu.Vždy když se bavíme o problémech,které jsou způsobené jeho nepořádností a nedůsledností,sice to uzná,ale opáčí -co jako má dělat-když se mu snažím poradit,že takhle to prostě nejde....tak je zle.Snažila jsem se mu pomoct s firemními papíry,ale odháněl mě od toho,že on si to musí udělat sám-ale až on bude chtít. Sice je potěšující zpráva,že krysa vyniká v oblasti pořádku,ale bojím se aby do té doby nebylo všechno Xnásobně horší.Do kariery jsme dali již před 3měsíci v OP akvárium,udržujeme ho v čistotě,do kariery u vstupních dveří jsem dala před 2 měsíci odlétajícího ptáka-odlétá směrem z bytu-dočetla jsem se,že by měli od nás "odletět" soudní a jiné spory atd. Vím,že to není jen tak jednoduché,ale kdyby měl někdo ještě nějakou radu,byla bych ráda. Renata píše o nedostatku kovu,zajímalo by mě to více.Děkuji

Zuzka
12. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Dobrý večer Ivo.Prosím z čeho jste čerpala, např. ti ptáci?Také se snažím pečovat o akvárium, ale nemohu najít to správné místo.Máme ho kousek v kariéře,ale větší část v přátelích.Co Vy na to?

Iva
12. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Dobrý večer,Zuzko.Nejspíš nejsem ta pravá na posouzení umístění akvária :-) Mám prostudováno dost knížek o FS,některé jsou více přínosné,některé méně. O zahnání právních problémů symbolem letícího ptáka jsem se dočetla v knize FS-168 způsobů jak dodat harmonii svému domovu od Lilian Too. Také v knize FS pro každého od Davida Daniela Kennedyho je hodně popsaných situací a jejich možných řešení pomocí FS. Mám stabilně doma 4 knihy o FS,ale jak vidíte sama tápu....Třeba se sem ještě podívá Renata nebo pan inženýr a poradí :-)

Zuzka
12. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Ivo, děkuji.Jsem začátečnice mám jen dvě knihy zatím.už jsem objednala další,ale stejně se musím po přečtení několikrát vracet k různým kapitolám a hledat tady aby mi bylo jasno.Ještě jednou děkuji a těším se na další povídání...

Monika
13. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Ivo,tady vidíte,že ať děláte FS jak dělate je to úúúúplně k prdu.Vezměte rozum do hrsti,vyházejte ty kýčovitý krámy z bytu a začněte jinak...promluva,domluva,v nejzažším případě nůž na krk :-))

Renata :)
14. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Nedá mi nereagovat...... dovolila bych si opravit Moniky větu na .... je důležité jak FŠ děláte, aby nebylo k prdu..... (omlouvám se za to slovo, jen jsem ho převzala).Často se setkávám s lidmi, kteří si myslí, že přesunutím nějakého předmětu se jeho problém vyřeší. Tak to není. FŠ je o energii a jejím využití k dosažení našich cílů, upoutání pozornosti na určitou oblast našeho života. Informace z knih jsou dobré, avšak často komerční a nelze je použít globálně, bez zohlednění každého jedince. Tak je to i v případě ptáčka, který Iva použila. Záleží kam jej umístíš, s jakou myšlenkou a jakým způsobem myšlenku zhmotníš, na barvě ptáčka atd atd.... :) R.

Renata :)
14. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Zuzko, akvárium a energie vody má své místo především v oblasti kariéry (vody - S) minulosti a bohatství (dřevo V+JV). Toto najdeš v knihách, ale které z těchto míst je vhodné právě na řešení tvého záměru, to už tam nenajdeš. Akvarium v oblasti náp. přátel.... co se změnilo na chování či autoritě tvého muže od té doby, co jsi ho tam umístila???? Přepokládala bych že něco ano. ??? :)R.

Zuzka
14. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepořádek

Renatko zdravím a žasnu.Tedy nad sebou.Máte pravdu jeho chování se změnilo, ale když se nad tím zamýšlím teď jakoby v rychlosti tak mám pocit, že k horšímu, ale to je momentální.Proberu si to pořádně v klidu. Koukám že asi nebudu ten správný člověk na FŠ.Zrovna jsem byla přesvědčena, že se začnu vzdělávat na seminářích, ale ... Renatko prosím ještě jednou, co jste myslele tím globálním pohledem na věc.Na začátku příspěvku?Děkuji a přeji hezký večer.Z.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám