nevědomost

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Marie
12. 10. 2006
nevědomost

Dobrý den probírala jsem se příspěvky ve fóru a narazila i na to, jak jsou lidé někdy zklamaní a někdy vyděšení, pokud se dostanou někde k feng-šuej popř. jiným metodám a najednou zjistí, že všechno doma je špatně. Dům, vztahy, vybavení, barvy, orientace světových stran aj. aj.. Protože vím, že psychika je někdy horší než mor, a ti lidé do té doby žili celkem v pohodě, není někdy lepší nevědět ?

Renata
12. 10. 2006
Re: nevědomost

Taky jsem si myslela, že je někdy lepší nevědět, ale postupem času jsem dospěla k názoru, že když se dostaneme k nové informaci, je to proto, že přišel čas z nevědomosti vystoupit a případným následkům čelit. Záleží na každém z nás, zda tu šanci využije............tak to dnes cítím já. :) R.

Hanka
12. 10. 2006
Re: nevědomost

Krásný den, Marie. Cítím to stejně jako Renča. Člověk se v různém čase nachází na různých stupních cesty svého osobního vývoje. I já jsem měla období, že jsem si říkala, že by bylo lepší nevědět, že jsem se vlastně ze dne na den dozvěděla, že je všechno špatně a do té doby jsme byli v pohodě. Ale postupem času jsem pochopila, že to v podstatě bylo ještě horší, jen jsem to nechtěla vidět. Mám od přírody obrovskou schopnost vycítit co je špatně a co dobře a ve velké většině se to vůbec neshoduje s rozumem, s tím co chci. Vždy jen čas ukázal jaká to byla pokaždé pravda. Máme obrovskou šanci s tím něco dělat, nedostatky řešit, harmonizovat lidské životy, byla by škoda jen sedět, adaptovat se, nic necítit a neměnit.

13. 10. 2006
Re: nevědomost

K tomu zklamání často není žádný důvod, neboť ve více knihách jsou věci podávané dost povrchně a často úplně vytrženě ze souvislostí, jejich platnost pro naše domácnosti je potom dost omezená. U těch zbývajících věcí (těch co platí) je to opravdu o informaci pro každého, co by mohl ve svém životě změnit.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám