Nizkoenergeticke domy

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Petr
30. 5. 2006
Nizkoenergeticke domy

Dobry den, zajimalo by me, jak se FS diva na problematiku rizeneho vetrani s rekuperaci odpadniho tepla, aplikaci neoteviravych oken, podrizeni konstrukce domu dokonale tesnosti, tepelnych zisku ze slunecniho zareni (velke proskleni z jihu, sporadicke ze severu) apod. Diky za odpoved.

Věra
31. 5. 2006
Re: Nizkoenergeticke domy

Dobrý den.Na mě to moc dobře nepůsobí-připadá mi to takové "poručíme větru, dešti".Všechno by mělo být přirozené a tady je to nucené.Sice se asi dá ušetřit energie-tepelná, ale co ostatní energie?!Co Vy na to Jiří?.Mějte se.

Petr
31. 5. 2006
Re: Re: Nizkoenergeticke domy

Vsude jsem se docetl o proudeni Cchi vstupem a ten se oteviravy urcite musi zachovat. Teziste dodrzeni pricipu FS bych spise povazoval za zachovani rozmisteni pokoju/funkce jejich uzivani/ a dalsich aspektu bydleni-zivota. A porucit vetru, desti bych si urcite netroufl, spis bych chtel byt jako jeden z prvnich stovek, kteri nechteji, aby se nam priroda zcela znicila. Nemel byste chut se na tomto projektu zucastnit? Petr

1. 6. 2006
Re: Nizkoenergeticke domy

K usporam tepla a energie vubec mam dobry vztah (nakonec me muzete najit mezi zakladateli CAOE - Ceska asociace pro obnovitelne energie), ale pri vedomi cele komplexosti uspor, bydleni a FS daam prednost vyvazeni mezi vsemi pozadavky, uspory ano, ale ne za cenu neotevirani oken. Okny proudi cca 30% energie a navic, co radi tvurci nizkoenergetickych systemu zapominaji nebo nevi vubec, je pri zatesneni domu vytvoreni sterilniho a nezdraveho mikroklimatu bez tzv. zapornych iontu, takze bude teplo ale nezdravo.

Moti*
12. 10. 2007
Re: Re: Nizkoenergeticke domy

Dobrý den, taký jestli jsem to dobře pochopila tak pokud stavíme bungalov z ytongu 30cm tak vy byste jej už nezateploval? A Vpřípadě že ano, co byste použil za zateplovací materiál a v jaké šířce? Děkuji moc za odpvěď

15. 10. 2007
Re: Re: Re: Nizkoenergeticke domy

Tak na to potřebuji znát celou skladbu obvod. pláště a přesný popis druhu Ytongu, u nových tvárnic Ytong-lambda se dosahuje tepelného odporu, který vyhovuje požadavkům pro nízkoenergetické domy i bez dalšího zateplení.

Moti*
15. 10. 2007
Re: Re: Re: Re: Nizkoenergeticke domy

Moc děkuji za odpověď, my se právě ještě úplně nerozhodli, pořád nevíme co je to pravé ořechové a nechceme udělat chybu, a tak pořád zvažujeme možnosti. Budeme mít přízemní bungalov bez sklepu a půda pouze na odkládání věcí. Plánek je v odkazu na prosbu o názor na půdorys domu. Budu velice vděčná když mi poradíte.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám