Obavy z budoucnosti

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Katka
30. 1. 2007
Obavy z budoucnosti

Prosím o nápady jak zaktivovat sektor budoucnosti v obyvacím pokoji. Tento sektor máme na jihovýchodě a celý ho vykrývá veliké okno. Momentálně žijeme trochu ve stresu, máme za sebou nepříjemné období a velikou finanční ztrátu, kterou jsme museli řešit poměrně vysokým úvěrem. Pochopitelně se do budoucna díváme s obavami. Ráda bych tuto situaci zklidnila a navodila pocit bezpečí.Děkuji za pomoc.

Peta
31. 1. 2007
Re: Obavy z budoucnosti

Ahojky, nemáte někdo nějaký nápad, jak Katce pomoci? P.

Katka
31. 1. 2007
Re: Re: Obavy z budoucnosti

Ahoj Katko, nejsem vůbec odborník na FŠ, jen napíšu to, co mě napadlo, a doufám, že někdo erudovanější se přidá s trochu konkrétními radami. Já bych pokud máte finanční problémy aktivovala i sektor bohatství (třeba rybičky nebo zlaté vlašské ořechy v misce nebo závěsný mobil ze zlatých ořechů jak tady kdysi zkoušela Renča,případně obrazy se zátiším s ovocem,ale aby ho tam byl dostatek-aby byla hojnost jídla, pověsit třeba v kuchyni nebo kde se ti bude líbit). Možná bych místo budoucnosti posílila cíle - ty jsou dlouhodobější, ale nejsem si v tom jistá, snad mě někdo opraví a případně poradí konkrétněji čím posílit - v tomhle nápad nemám. A taky bych posílila oblast vztahů partnerskými dekoracemi, abyste v těchto těžkých chvílích drželi při sobě a nerozdělilo vás to. Nevím jestli není těchto změn moc najednou,asi by se měly dělat postupně.Poradí někdo,se kterou začít,která má větší význam v tomto případě?Katko,hlavu vzhůru,doufám,že se někdo přidá,asi jsem ti moc nepomohla,ale chápu tě,že se asi každou chvíli díváš,jestli někdo neporadí - a pořád nic.Taky když jsem tady psala kdysi poprvé,tak jsem se dívala snad každých pět minut,jestli náhodou někdo...Tak se držte,Katka

Peta
31. 1. 2007
Re: Re: Re: Obavy z budoucnosti

Ahoj Káťo, proto jsem ten příspěvek chtěla posunout, protože si myslím, že bychom se Katce měli pokusit pomoci. Možná by chtěli zkusit i očistu prostoru (viz.nedávné příspěvky) a rozhodně posílit nejen bohatství, ale i jak říká Káťa budoucnost, cíle a vztahy. Stejně tak i oblast JÁ, protože věřím, že nikdo se nedostane do nesnází bezdůvodně, jistě je to všechno kvůli něčemu..Mám teď rest u Káťi a Sylvy, ale kdybys Katko chtěla, mohla bych se mrknout na vaše datumy, třeba nám v něčem mohou poradit. Záleží na Tobě, jestli chceš, ozvi se mi na mailík. Každopádně se Katko zkus neděsit budoucnosti. Říká se, že to, čeho se nejvíc bojíme, to si máme prožít..Někdy je to těžké, věř, že sama vím z vlastní zkušenosti. Potřebuje to odvahu, ale když jsme si ten úkol sami uložili..jistě máme na to i ho zvládnout!Měj se hezky a věř, že vše se děje pro naše dobro, pro nějaké naše poučení..I když se to někdy nemusí tak vypadat..Zdraví P. :)

Květa
31. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Obavy z budoucnosti

Peto a nechtělo by to benjamina? :))

Peta
31. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Obavy z budoucnosti

Květo, zkus radši Katce taky poradit..P.

Katka
31. 1. 2007

Díky všem, je to super pocit, že je tady někdo kdo chce druhým pomoci.

Peta
31. 1. 2007

Katko, napiš třeba, co máte v rozích bohatství, jaké jste u vás doma elementy, abychom společně našli, jak vhodně zútulnit váš domov, jistě i to pomůže k uklidnění pocuchaných nervíků.. Měj se krásně! :)P.

marcela
31. 1. 2007

nerozumím fs, jen musím napsat , že mám z Vás, pomocníčků, hezký pocit.Jste fajn.Díky za Katku

Květa
31. 1. 2007

Jéé, Marcelo to opravdu velmi ráda slyším! Snažíme se! :))

Renata :)
31. 1. 2007

Katko, podívejme se na to z druhé strany. Zkus se zamyslet, co předcházelo Vaší finanční ztrátě? Jistě to nepřišlo bez varování. Co se dělo před tou událostí?? Popřemýšlej, je to důležité. Až tě něco napadne, dá se to řešit. :) R.

Katka
31. 1. 2007

Já jsem oheň - kůň, manžel kov - krysa. Oba máme zálibu v keramice a v kamenech, takže jako pár fungujeme skvěle už 20 let, navzdory čínskému horoskopu kde kůň s krysou jsou neslučitelní. Sektor bohatství je mám pocit v pořádku a začíná se nám opět dařit na poli podnikání. Jen ta zlá zkušenost nám nedovolí si vydechnout a s důvěrou očekávat věci příští. Mám pocit, že jsme tak nějak v ulitě a máme strach se nadechnout.

Jarmila H.
31. 1. 2007

Katko, asi tu neslučitelnost přebila keramika a kameny(země), která je podporována ohněm a sama podporuje kov.Proto zřejmě došlo i k Vašemu vzpamatování, a opět se vám daří.Ale možná je to přiliš uzavřené spojenectví tří silných prvků a chybí zbývající dva, aby došlo k harmonii a požadovanému "nadechnutí a vydechnutí", jak píšete...Otázka zlé zkušenosti - já osobně tvrdím a mám pro to opodstatněné vlastní zkušenosti, že není nic tak zlé, aby si z toho člověk nemohl vzít to dobré, zkuste to v tom Vašem zážitku najít: co to přineslo pozitivního? Napadá mne pro harmonizaci posílit určitě oblast vědění. Taky jsem před pár lety měla podobné pocity, netýkaly se práce a peněz, spíš vztahů,odneslo to zdraví, ale předcházela ta nemožnost se volně nadechnout,svobodně vydechnout, byla jsem v bublině.Nakonec jsem byla nasměrována k poznatkům, které jsem pak rozvíjela a dosud rozvíjím, takže "Vědění" mne zachránilo.Tak hodně štěstí! Jarmila H*

Peta
1. 2. 2007

Jarmil, napsala jsi to moc hezky, i se mi líbí, jak jsi to celé podala. A i já si z toho něco vzala pro sebe. Ono se dostat z té pomyslné bubliny není nikdy lehké, ať se jedná o jakoukoli oblast v životě. Měj se krásně a díky za tento Tvůj příspěvek! P.:)

Alžbeta
31. 1. 2007

Tak už tu máme ďalšiu Moniku. Alebo žeby to bola stále tá istá? Rovnaký štýl písania z ktorého srší zloba a hlúposť. Škoda, rada som na tejto stránke relaxovala.

Monika
1. 2. 2007

Alžběto...klídek.Nejsem ani blbá ani úchylná,abych sem psala ještě jednou pod jiným jménem..Já si klidně napíšu co chci pod svým vlastním.A hloupá jsi Ty.

Peta
1. 2. 2007

Ahoj Moniko, myslím, že opravdu nemáš důvod psát pod jiným jménem. Jen mě někdy zamrzí nějaká Tvá hláška. Každý děláme hlouposti, ale nikdo z nás podle mě není hloupý..P.

Monika
1. 2. 2007

Ano hlouposti děláme každý..myslím,že navážení od Alžběty do mě (viz jiné příspěvky) bylo dost.Zloba čiší akorát tak z ní,a pokud píše a naváží se do mě tímto stylem,tak hloupá je.Aspoň pro mě.

Peta
1. 2. 2007

Nechme toho, prosím. Spíš dejmě prostor Katce, ať má možnost víc napsat o tom, co asi k jejich problémům došlo, ať jí můžeme třeba nějak pomoci, vždyť o tom je přeci tento příspěk..P.

Alžbeta
1. 2. 2007

Na tom šlabikári si sa predsa sánkovala Ty!

Alžbeta
1. 2. 2007

To patrilo Monike.

Jarmila H.
1. 2. 2007

Pro Petu: Peto díky za tvé vyjádření, jsem ráda, že to na tebe tak působilo. Ale mám otázku: ztotožňuješ se s tím? Nebo vidíš či cítíš Katčinu "cestu" jinak? A co ostatní, vyjádří se ? Katka tu zatím asi nebyla. Hezký večer. Jarmila H*

marcela
1. 2. 2007

holky moje zlatý, čím víc to čtu, tím víc mám guláš v hlavě a obavu, že tohle snad nikdy nerozmotám.Takových jako je Katka je nás určitě hodně.A čím víc to čtu, a čím víc se snažím pochopit, tím víc vidím, že nic nevím.Ach jo.A tak bych tomu chtěla rozumět.A teď co dřív,mám chaos.Nechám to běžět, ono se to nějak vyvrbí.

Peta
2. 2. 2007

Ahoj Jarmil, jak píšeš – také myslím, že jediná cesta jak z takových situací (a je jedno, o co se jedná – peníze, vztahy, práce..) je zbavit se strachu. Ten je příčinou, to je jasné. Z minulosti bychom si měli vzít ponaučení a uzavřít ji. Jenže komu to jde lehce? A nejde jen o minulost tohoto života, ale do našeho současného života se nám tlačí i nedořešené úkoly našich minulých životů. Odtud se berou nevysvětlitelně strachy, nemoci, kterými trpíme, které nás drží zpátky. Je jedno, jestli ten strach vznikl v tomto nebo jiném životě, důležité je si ho uvědomit a pochopit, že dokud se ho nezbavíme, bude nás ovládat a ovlivňovat přítomnosti i budoucnost.. Každému se snadněji radí někomu jinému, ale radit – a hlavně se těmi rady potom řídit! – sobě samému je už podstatně horší.. Vím o čem mluvím. Sama mám jisté věci nevyřešené, jsem v té bublině, o které píšeš.. Někdy mám pocit, že se mi z ní daří prokousávat ven, podruhé mám pocit, že jsem do ní zapadla ještě hlouběji.. Uvědomuji si, že to celé způsobuje právě můj strach – strach věřit sama sobě. A to je podle mě i případ Katky. Bere to tak, že jednou „zklamala“ a tak se předem bojí, že zklame i podruhé.. Je znova strhávaná do té bubliny.. Kdo zná knihy od Ruize ví, že existují jen dva stavy – láska a strach. Zní to trochu jednoduše, ale když se nad tím zamyslíš, je to tak. Buď věříme v sebe, běh života, Vesmíru – nebo nevěříme. Když věříme, není důvod mít strach – nejde udělat špatné rozhodnutí. Protože i to špatné má pro nás něco pozitivního, přesně jak jsi napsala.. Takže zvládnout svůj strach je těžké a je jedno, jestli se jedná o strach si v obchodě říci o 10 rohlíku, strach odejít od partnera, z nevyhovující práce, strach vzít si hypotéku atd.. Ale každý ten strach nás učí jediné – věřit sobě, svým schopnostem, tomu, že vše se děje pro naše dobro.. i když zrovna nemusíme teď přesně chápat proč a jak.. Jarmil, já sama jsem se dnes zakousla do své bubliny.. Trošku se bojím, ale zároveň se těším a je ve mně takový zvláštní pocit.. a je docela příjemný.. Rozhodla jsem se postavit se té své bublině a cítím, že záleží jen a jen na mě, jestli to tentokrát zvládnu nebo ne a povalim ten balvan před sebou dál a budu ho řešit někdy v budoucnu.. Měj se krásně a zase se ozvi, krásný víkend! :) P.

Sylva
2. 2. 2007

Ahoj Péťo, máš pravda, každý nějakou tu bublinu asi máme a máme najít sílu se jí postavit čelem. Moc Ti držím palce, abys tu svoji rozšlapala a zvládla! Sylva

Květa
2. 2. 2007

Peto Ty mas snad nějaké starosti? Jak je to možné? Benjamin nepomohl? :))

Peta
2. 2. 2007

Květo, představ si, že mi třeba právě i ten banjamin pomohl, pomáhá, kdo ví? :) Od toho tu přeci jsme, abychom si tady na tom světě každý rozmotával to své klubko..:)Měj se fajn, loučím se se všemi, budu až v pondělí. Krásný víkend! :)P.

Katka
2. 2. 2007

Děkuji všem!!!!!!!! Za vaše rady i za ten úžasný pocit, že nejsem sama, kdo řeší něco podobného. Už jsem měla pocit, že se v tom patlám jenom já. Teď se na to celé dívám tak nějak zvesela a zase mám chuť se pustit do něčeho nového. Přeju vám všem vítr do plachet a hurá do života. Díky-díky-díky.

Jarmila H.
2. 2. 2007

Peto,díky za odpověď, nádherně jsi téma rozvinula, ano se vším souhlasím. Je to složité, ale jak praví klasik "kde je vůle, tam je cesta". A já cítím a čtu, že i ty i Katka "vůli" má.Knihy od Ruize zatím neznám, budu pátrat. Zase zjišťuji, že čím víc se člověk učí, tím méně toho zná? Katko, držím palce při tvém hledání a nalezení. Jarmila H*

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám