Odvar z yzopu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
michaela
7. 3. 2007
Odvar z yzopu

Renato, pomůže odvar z yzopu i u zděděného dřevěného skleníku? Mám ho po babičce a dědovi, přáli si, abych ho měla, ale nějak mi doma všude překáží (mám hodně malý byt a mám pocit, že ho ta skřín ztmavuje), i když je moc hezký. A přitom se s ním nemůžu rozloučit. Jednak nevím, kam s věcmi, které v něm mám, jednak mi je připomíná. Babička s dědou neměli lehký život. Nejdřív strašně dřeli, aby jim pak všechno vzal komunista, nakonec umřeli nemocní. Měla jsem je moc ráda a prožila u nich velkou část dětství. Moje dcera skleník nemá ráda. Jak to cítíš? Pomůže yzop nebo se s ním mám rozloučit?

Renata :)
8. 3. 2007
Re: Odvar z yzopu

Míšo, někteří lidé žijí se starožitnostmi v souladu a vůbec jim nevadí.Pokud se nemůžeš se skleníkem rozloučit, nenuť se do toho. Omyj ho odvarem, čas od času ho vykuř vonnými tyčinkami, je-li to možné, dej ho do sektoru minulosti. Pokud máš ale pocit, že že žiješ stejný život, jako žili babička s dědou a nelíbí se ti, potom bych zvažovala zda si jej ponechat.Já sama bych dala na pocity dcery.Asi mám jiné pocity než ty, protože jsem ten člověk, který na věcech ani trošku nelpí. Nedělá mi problém se zbavovat věcí, nemám k hmotným věcem citové vazby, starožitnost bych si nikdy nepořídila, pozůstalosti lehce likviduji. Dej si čas, když jsi o skleníku začala uvažovat, docela jistě ti brzo přijde náhodná informace a budeš si jistá, zda vyhodit nebo ponechat. :) R.

michaela
8. 3. 2007
Re: Re: Odvar z yzopu

Renato :), díky za radu, zkusím to. Já normálně taky nemám problém se něčeho zbavit, ani mi po bytě nevisí žádné fotky, ale tady sama sobě nerozumím. Pro mne je to takové spojení s těmi, které jsem měla moc ráda a kteří si přáli, abych ho měla. Ostatní nábytek jsem prodala, ale u tohoto pořád váhám - už asi 15 let. Už jsem dokonce měla i kupce, ale pak jsem cukla. On do toho skleníku totiž patří ještě křištálový servis - 100 ks (zatím je v krabicích, ale brzy tam bude a pěkně ho rozsvítí). Do minulosti se mi skleník nevejde, zatím je částí v kariéře a částí v moudrosti. Uvažuji, že ho dám do nápomocných přátel. Občas mám pocit, že nad námi babička s dědou bdí, a v duchu se s nimi radím, tak si říkám, proč ne. Pocit, že žiju stejný život jako oni nemám, to ani nejde. Spíš úplně opačný a ani nevím, jestli by se jim líbilo, jak žiju. Ještě uvažuju, že bych ho nechala přetřít na světlou barvu, aby v tom našem malém bytě tak "nestrašil".

Renata :)
8. 3. 2007
Re: Re: Re: Odvar z yzopu

Ok, vidím, že jsi pochopila. Měj se fajn :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám