opětovné nachlazení

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
marie
9. 5. 2008
opětovné nachlazení

dobrý den, měla bych na vás velkou prosbu, během třetího měsíce je dcera po x-té nachlazená, dvakrát měla antibiotika, jsem z toho už nešťastná, přemýšlela jsem, jaké změny jsem před třemi až čtyřmi měsíci v místnosti provedla...ale nejsem si tím jistá, mohli byste mi poradit, po kterém sektoru se podívat více, jestli děti, nebo rodina (zdraví)... bydlíme v jedné místnosti, chystáme se stavět, takže tomu odpovídá i místnost "založená" věcmi, bohužel je již není kam v domě dát...ale v oblasti děti mám naskládané krabice s věcmi pro tvoření, mělo by smysl je posunout do sektoru přátelé? co jsem si však v noci při neustálém přemýšlení uvědomila, že jsem jí k postýlce dala krystal, který ale když jej dostala, spadl jí a uvnitř se udělaly prasklinky, paní však říkala, že to nevadí...přesto jsem ale v noci vstala a dala jej pryč a hned se mi"ulevilo" ... také mě napadlo, jestli to není díky mě, bohužel vlivem vnějších okolností jsem pod různými tlaky a i minule i včera (den před tím, než se nachlazení opět projevilo - suchý kašel, rýma), jsem byla opravdu psychicky vyčerpaná..prosím poraďte, ve FŠ se moc ještě nevyznám, přestože to je pro někoho jen banalita, mně z toho je mizerně

Hanka
9. 5. 2008
UVOLNĚTE SE....

Dobrý den, Maruško. Já zatím jen napíši malou reakci na Váš dotaz než přijdou všechny FŠ odpovědi a cenné rady. Věnujte se sama sobě, zharmonizujte nejprve sama sebe, uvolněte se, udělejte si jasno, vyřešte vše důležité a v klidu dle svých rozhodnutí jednejte a krůček po krůčku vylaďujte a postupujte, až budete Vy v pohodě Vaše holčička se nebude muset tolik usilovně bránit tomu všemu chaosu kolem sebe... Všechno je ve Vás, nehledejte jinde...

marie
10. 5. 2008
Re: UVOLNĚTE SE....

Hanko, moc děkuji za vaši odpověď, také si to myslím, že je chyba z velké části ve mně, ale opravdu nevím, kde bych měla začít, je toho tolik a vše - díky vytíženosti manžela - leží na mě, tudíž na sebe nemám ani dostatek času...tím se nelituji, jen vážně nevím, jak na to a kde začít :o(

Hanka
10. 5. 2008
Re: Re: UVOLNĚTE SE....

Maruško, v podstatě nikdy nenapíšete nic konkrétního, to znamená, že je toho opravdu hodně, sama se v tom topíte a neumíte to ani pojmenovat, jednou to schováte za nemoc holčičky podruhé za slovo tolik atd., opravdu to žádá osobní konzultaci a pěkně postupně řešit jednu konkrétní věc za druhou. Domluvte si osobní konzultaci podle toho odkud jste, uvidíte, zase bude dobře :-), manžel ať se nevytěžuje a kouká si udělat čas na Vás a na holčičku, běžte na procházku, je nádherně a bude celý týden, tak užívejte :-) a dejte si jak tady Renatka několikrát doporučovala koupel v mořské soli. :-)

marie
14. 5. 2008
Re: Re: Re: UVOLNĚTE SE....

Hani, děkuji moc, máte pravdu,skutečně toho je hodně a nechce se mi to zde vypisovat, budu muset opravdu začít u sebe, snad se to podaří ...nevíte, kde bych našla "seznam" renomovaných poradců FŠ? a ještě jednu otázku, zda bych mohla mít? čtu knížky o FŠ a zjistila jsem, že díky zařízení v pokoji - vesměs element země - máme tendenci věci začínat, ale nedokončovat, což v životě skutečně máme, ne že bychom nechtěli, ale není elán...co byste poradila?

Hanka
14. 5. 2008
hoďte sem mailík :-)

Maruško, ne každý renomovaný poradce by mohl být tím VHODNÝM právě pro Vás. I výběr poradce je důležitým krokem, řiďte se citem. Nevím, odkud jste, ale obraťte se na Renatku nebo na pana Šmikmátora - jeho jsou tyto stránky, pomohou Vám jistě i na dálku, ale myslím, že byste měla přestat vše schovávat pod pokličku. I když zde to rozhodně není vhodné místo k rozebírání osobních věcí. Když zde vyplníte mailík, určitě se Vám soukromě ozve pár hodných lidiček, kteří rádi pomohou. I s tím nedokončováním věcí je to na dlouho a osobní.

Ivča
14. 5. 2008
Re: opětovné nachlazení

Maruško, jak píše Hanka, tak souhlasím.. je třeba si udělat pořádek v hlavě.. klidně použijte psychoterapeuta... samotné FŠ vás nevyléčí... viděla bych to na radikální vyklizení veteše i v hlavě... držím palce, vy to dokážete..

Hanka
15. 5. 2008
Re: Re: opětovné nachlazení

Přesně, tak to vidím. Nejdříve se sama srovnat s psychologem nebo jakýmkoli podobným odborníkem a pak ladit feng šuej. Díky, Ivčo. :-)

marie
15. 5. 2008
Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Ivčo, Hani, moc děkuji, budu se snažit..již je trochu líp, tak snad to dotáhnu vše do zdárného konce...vím,že musí nastat změna!...děkuji!

Pro Marii
16. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Maru,dobře by Ti poradila paní Matoušová ze stránek www.empatia.cz. a její poradna.Tam se dozvíte ,že dítě onemocní,proto,že potřebuje projevy lásky od rodičů....

marie
17. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

tak to ve mně teda zatnulo, nemyslím si, že bychom jí nedávali lásku najevo, spíše jen, že já jsem doma za tu přísnou, takže musím i zakřičet, popř. plácnout, ale hodně se mazlíme, pusinkujeme, i s tatínkem a ostatními, je hrozný mazlík..takže si myslím, že tím to nebude, spíše možná, že s manželem máme takové "krušnější" období a vím, že dítě to vycítí, tak si myslím, že to pramení odsud ;o(....každopádně díky za radu, už jsem v některém dotazu našla tyto stránky, jen jsem se ještě nedostala k bližšímu prostudování

Ola
18. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Maruško, nemoci ditěte do 6 let jsou onemocněním matky. Protože mají ještě společnou auru a oni jsou ti slabší, na kterých se všechno neprospěšné projeví rychleji... Rýma znamená vnitřní pláč, děje se vám něco,co se vám nelíbí, kašel zase nechuť k něčemu, maximálně tak chuť se na něco "vykašlat". A tak vám každá nemoc, kdy se musíte zastavit v tom, co právě děláte, dává čas a možnost zamyslet se, co se děje špatně a hledat řešení, jak z toho ven. Podle toho,co píšete, víte, co je špatně a co máte udělat, takže držím palce a hodně štěstí, každý dostává jen to, co zvládne, takže s chutí do toho! :-)

marie
20. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Milá Olo, když jsem četla Vaše řádky, jako byste (v obecné rovině) mluvila o mně...a věřte, že se mi ty řádky nečetly "zrovna dobře", v podstatě ubližuji sama svému dítěti...jen se obávám, že s tím asi moc nehnu, protože se objevily další skutečnosti, díky kterým s tímhletím vším zatočit nebude jednoduché...ale, jde o moje sluníčko, tak se musím snažit, děkuji za odpověď a slova povzbuzení!

Renata :)
20. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Maruško, dost sebeobviňování. Ubližujete svému dítěti, protože sama máte trápení? Ne, neubližujete... Ač je to k nepochopoení, dcerka vám svojí nemocí pomáhá. Oni totiž nemoci dětí jsou hlavně informací pro rodiče! Najednou mají společný zájem, společnou starost, najdou společné téma, společnou řeč, byť nezáživného obsahu, jakou je nemoc dítěte, teplota, prášky, noční vstávání k děcku, dohánění učiva ve škole apod.... ať tak, či tak, rozproudí a změní se energie mezi rodiči, která je na bodu mrazu...Není to o tom, že by dcerka nedostávala lásku, jen potřebuje cítit harmonii rodičů a to je trochu víc, než pusinkování od jednoho nebo druhého rodiče. Osobně víc cítím ze situace, kdy oba rodiče společně s děckem leží na zemi a hrají nějakou hru.....bla bla bla....nechci aby to vyznělo jen jako chytré řeči....Něco mě napadlo...jak říkáte... chcete s tímhletím vším zatočit a nebude to jednoduché..... já mám pocit, že se všichni potřebujete NADECHNOUT! zkuste nepřemýšlet nad tím, jak budete točit, protože v této chvíli stejně nic nevymyslíte, je to všechno bloklé....zaměřte se na prostor, ve kterém bydlíte a pokuste se vymyslet, co byste mohla udělat, abyste se NADECHLA! Cítím přeplněný prostor a je třeba vyhazovat, případně přesunout některé věci mimo místnost, ve které bydlíte. Soustřeďte pozornost a síly na to, abyste udělala místnost vzdušnější, kam dočasně vystěhovat věci, které nyní nepotřebujete a jen překážejí. (Sklep, garáž, kůlna - lze i na čas pronajmout - to je místo, kam patří věci, které máte připravené na stavbu domu, do jedné místnosti nepatří!) Vyklízejte, stěhujte,třiďte, vyhazujte... Touto jednoduchou činností pročistíte jak byt, tak hlavu nejen svoji ale vás všech a ono se cosi pohne a samo vás navede směrem, který vám pomůže řešit si to, co v současné jen tušíte, že visí někde ve vzduchu....Neradím vám to jen proto, že úklid je základem FŠ, ale proto, že VÍM, že to funguje.... Tak s chutí do toho :) R.

marie
24. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Milá Renato, moc Vám děkuji za Vaše rady, postřehy....jen jsem při čtení řádků přikyvovala - a hlásím: pokoj je protřízen, vyčištěn, i manžel mě pochválil ;o)..přestože to dělá běžně, tohle mě vážně potěšilo i proto, že dcerka si teď více hraje s věcmi, které tu má...je to prostě jiné, lepší, hezčí....jsem rozhodnuta, že se vrhnu i na další prostory - které máme společné s ostatními... již dříve jsem cítila, že to tu není ono a ono to ani nebude ono, dokud nebudeme opravdu sami a ve svém, ale potřebovala jsem nakopnout a za to vám všem taky moooooc děkuji!

Renata :)
24. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Maruško, já děkuji též a víte, že z vás jde najednou úplně nová, svěží energie plná naděje? A víte, že stejné přitahuje stejné? Tak vytrvejte! Přeji hooodně hodně štěstí. :) R.

marie
24. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

děkuji, moc! kéž i k vám míří jen pozitivné a vše hezké!!!!

Renata :)
24. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

Ještě jednou díky... s potěšením si přízně krásy kolem užívám a taky vám kousek posílám... :)R.

marie
24. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: opětovné nachlazení

:)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám